Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9623
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktorzy pokazali wszechstronne uzdolnienia

Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:50
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2018, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aktorzy pokazali wszechstronne uzdolnienia
Fot. Przemek Kaczałko
Szelmostwa Lisa Witalisa to najnowsza propozycja Teatru Norwida w Jeleniej Górze, która skierowana jest przede wszystkim do dzieci i ich rodziców, ale jak podkreślają twórcy – każdy będzie się dobrze bawić. W minioną sobotę odbyła się premiera spektaklu muzycznego, który był ogromnym wyzwaniem dla aktorów, ale sprostali temu, pokazując wszechstronne uzdolnienia.

Podczas spektaklu możemy zobaczyć jak Lis Witalis chce wybrać się na prezydenta. Widzowie mogą ocenić czy główna postać utworu Brzechwy jest uczciwa, czy może manipuluje innymi, aby osiągnąć korzyści dla siebie. - Na scenie mamy aktorów, którzy wcielają się w rolę zwierząt, ale jednocześnie kreują całe przedstawienie - grają na instrumentach, używają przeszkadzajek, elementów perkusyjnych, aby stworzyć rytm przedstawienia, a widzowie mogą sobie zinterpretować całe zdarzenie - powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.

Aktorzy potrafili połączyć grę na scenie z tańcem, śpiewem, grą na instrumentach - wszystko złożyło się w całość, która może zachwycić małych i dużych widzów sceny przy ul. Krótkiej 3 w Jeleniej Górze.

Autor: Jan Brzechwa. Reżyser: Robert Drobniuch. Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek. Scenariusz: Robert Drobniuch. Kostiumy: Hanka Podraza. Choreografia: Karolina Garbacik. Muzyka: Jerzy Bielski
Przygotowanie wokalne: Jacek Szreniawa. Światło: Prot Jarnuszkiewicz.

Występują: Marta Kędziora, Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej-Gadzina, Bogusław Siwko, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
903
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group