Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 5597
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akt oskarżenia dla zabójcy

Środa, 29 kwietnia 2020, 13:03
Aktualizacja: Czwartek, 30 kwietnia 2020, 13:28
Autor: WAC
Region: Akt oskarżenia dla zabójcy
Fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Markowi M. zarzucając mu zbrodnię zabójstwa, jakiej dopuścił się rok temu w Bogatyni.

Do zbrodni doszło 16 kwietnia 2019 roku w godzinach nocnych. Marek M. udał się do jednego z salonów gier na terenie Bogatyni, w którym przebywał Michał O. Mężczyzna dwukrotnie ugodził nożem pokrzywdzonego w okolice klatki piersiowej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Rany okazały się śmiertelne.

Podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy, który po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura skierowała następnie do sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

W toku śledztwa przeprowadzono liczne dowody - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Między innymi uzyskano opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, genetyki, toksykologii i daktyloskopii. Ustalono między innymi, że w czasie popełnienia przestępstwa Marek M. znajdował się pod wpływem substancji psychotropowych i alkoholu.Odnaleziono i poddano badaniom użyty przez sprawcę nóż. Przesłuchano kilkadziesiąt osób. Zabezpieczono nagrania z monitoringu. Zatrzymano także Dominika O., 37-letniego mieszkańca Bogatyni, któremu Marek M., po dokonanej zbrodni zabójstwa, przekazał nóż, aby ten go ukrył.

Oskarżony był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu, w tym za rozbój, a także za czynną napaść na funkcjonariusza policji, za które odbywał karę pozbawienia wolności. 33-letni mieszkaniec Bogatyni będzie odpowiadał w warunkach recydywy wielokrotnej. Zarzucone mu przestępstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Kolejnemu z oskarżonych zarzucono pomoc w ukryciu narzędzia zbrodni. Czyn ten zagrożony jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dominik O. nie był dotychczas karany sądownie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
90%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
905
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group