Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 9977
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Akcja w Kotle Łomniczki

Środa, 11 maja 2022, 5:58
Autor: WAC
Karkonosze: Akcja w Kotle Łomniczki
Fot. GOPR
Wiosenna pogoda zachęca do wypraw w góry. Niestety skutkiem wzmożonej aktywności turystów jest też zwiększona liczba wypadków na szlakach.

Do najpoważniejszej akcji ratunkowej doszło kilka dni temu w Kotle Łomniczki w rejonie Cmentarzyka Ofiar Gór. Poruszająca się w pobliżu zamkniętego szlaku kobieta doznała urazu nogi i nie była w stanie samodzielnie wydostać się z trudnego, stromego, zaśnieżonego terenu.

Na ratunek poszkodowanej zostało wysłanych kilka zespołów ratowniczych. Pierwszy z nich dotarł do kobiety od góry, od strony schroniska Dom Śląski. Po zabezpieczeniu medycznym i termicznym, ratownicy ewakuowali ją w noszach sked przy pomocy technik linowych około 300 metrów w dół, w okolice "mostka" na Łomniczce, a dalej pieszo do schroniska skąd zabrano ją samochodem ratowniczym.

Niestety wielu turystów nie przestrzega zakazów wejścia na szlaki, obowiązujących w okresie zimowym w niebezpiecznych rejonach Karkonoskiego Parku Narodowego – komentują ratownicy górscy. - Tylko w czasie prowadzenia akcji w Kotle Łomniczki, ratownicy zaobserwowali kilka grup turystów kompletnie nieprzygotowanych do zimowego, stromego terenu i mieli poważne problemy z bezpiecznym poruszaniem. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zakazów. Warto tez przed wyjściem w góry śledzić komunikaty pogodowe i turystyczne publikowane codziennie na stronie internetowej GOPR.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
15%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
13
39%
Złości
15
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
527
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Szukają do pomocy
 
Aktualności
Dzieci się zasłuchały
 
Piłka nożna
Gol Niemienionka na wagę remisu
 
Aktualności
Para buch, koła w ruch
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group