Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7180
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja segregacja już za nami

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 sierpnia 2017, 16:39
Aktualizacja: Niedziela, 13 sierpnia 2017, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna edycja festynu edukacyjnego pn. "Akcja segregacja" zakończyła się dzisiaj (12.08) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Przez kilka godzin dzieci mogły brać udział w warsztatach plastycznych, pobawić się w majsterkowiczów z pracownikami Castoramy, wykazywać się wiedzą o segregacji odpadów, a dorośli bardzo chętnie zamieniali zużyte sprzęty AGD i baterie na wrzosy.

Wśród atrakcji, przygotowanych szczególnie dla najmłodszych - nie zabrakło rzutu surowcem, animacji, gier i zabaw, które sprawiały radość zarówno pociechom, jak i ich rodzicom. O godz. 14:00 przyszedł czas na spektakl z przesłaniem, bowiem Gaja, czyli nasza Ziemia wraz z dziećmi z Happy Kids oraz ochotnikami z publiczności - pokazała, ze warto dbać o nasze otoczenie.

Jak przyznają organizatorzy, najwięcej odpadów wymienianych na kwiaty stanowiły zużyte baterie, ale były też ładowarki, telefony, telewizory i drobny sprzęt AGD. - Akcja cieszy się takim powodzeniem, że rozdaliśmy wszystkie wrzosy, a było ich ok. 150 - powiedział Jacek Panasiewicz z Działu Segregacji odpadów MPGK Jelenia Góra, który przypominał, aby śledzić harmonogram na stronie MPGK oraz Miasta, kiedy zbierane są odpady za pomocą mobilnego PSZOK-u. - Przyniosłam z córką stary czajnik. Nie każdy wie, gdzie można oddać, a tutaj mogą roślinkę dostać za to - powiedziała pani Urszula, która na co dzień edukuje swoją córkę w kwestii segregacji odpadów.

W drugiej części sobotniej imprezy na Placu Ratuszowym czeka nas degustacja Przysmaku Szeryfa z Charliem z MasterChefa - tym razem wraz pomocnikami ugotował zupę rybną, a atrakcją wieczoru będzie Piknik Country, podczas którego wystąpią: Maciej Maleńczuk, Andrzej Rybiński i zespół Gang Marcela. Imprezę poprowadzi Korneliusz Pacuda. Początek o godz. 18:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group