Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8172
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja policji: łyse opony to śmierć

Środa, 7 listopada 2007, 11:41
Aktualizacja: 16:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Akcja policji: łyse opony to śmierć
Fot. Agnieszka Gierus
Funkcjonariusze gorliwie będą sprawdzać od czwartku stan ogumienia samochodów przed zbliżającą się zimą. Zwrócą też uwagę, czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa. Dla nieposłusznych będą kary. Zdyscyplinowani dostaną nagrody.

Akcja potrwa prawie do końca listopada. W czwartek policjanci będą pouczać i karać niezdyscyplinowanych kierowców i pasażerów, którzy unikają zapinania pasów bezpieczeństwa. Stan opon będą kontrolowali do 28 listopada wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Kryptonim akcji brzmi groźnie: łyse opony to śmierć.

Głównym celem tych działań są wzmożone kontrole drogowe pojazdów, sprawdzenie stanu technicznego, a w szczególności posiadanego ogumienia.
– Wyróżnieni kierowcy otrzymają przyrząd do pomiaru głębokości bieżnika opony, a kontrola zostanie przeprowadzona w miejscach zapewniających bezpieczeństwo kontrolowanych i innych użytkowników dróg – zapowiada nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja sprawdzi też stan trzeźwości kierujących. Zwróci też uwagę, czy działają urządzenia mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, choćby oświetlenie, czy układ hamulcowy.
Kierowca, który o swój samochód nie dba, straci dowód rejestracyjny, ale dostanie skierowanie do stacji kontroli technicznej pojazdu.

W trakcie działań pod kryptonimem „Pasy” patrole będą przypominać o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Z policyjnych statystyk wynika, że stosuje się do niego 69 procent kierowców, 68 procent pasażerów z przodu oraz 51 pasażerów z tyłu.
Podczas kontroli drogowej policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego przepisów w tym zakresie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1271
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group