Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5942
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akcja policji i urzędników. W nowy rok szkolny na trzeźwo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 1 września 2011, 10:16
Aktualizacja: 10:17
Autor: KMP
Dziś dzieci i młodzież rozpoczną kolejny rok nauki w szkołach. Z doświadczeń lat poprzednich wynika, że z tej okazji uczniowie często sięgają po alkohol.

W związku z tym , policjanci wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze sprawdzą czy właściciele sklepów, lokali gastronomicznych, a także sprzedawcy respektują przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

– Należy pamiętać, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Sprzedawcy z tego tytułu grożą zarówno konsekwencje karne, jak również administracyjne kończące się utratą zezwolenia na sprzedaż alkoholu – przypomina podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Działania będą prowadzone w Jeleniej Górze i okolicach. Mają one charakter przede wszystkim prewencyjny. Policjanci w ogródkach, w parkach będą legitymować spożywających trunki i napitki młodych ludzi, a ich wygląd wskazywać może, że mogą mieć poniżej 18 lat. W przypadku ujawnienia w lokalu gastronomicznym sprzedaży alkoholu nieletnim, przeprowadzona zostanie kontrola pod kątem przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Działania te mają przede wszystkim charakter prewencyjny, których głównym celem jest uświadomienie dorosłym, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem oraz uwrażliwienie dorosłych na problem sprzedaży alkoholu nieletnim, a co za tym idzie eliminowanie społecznego przyzwolenia na jego sprzedaż osobom poniżej 18 roku życia. Celem jest także ograniczenie negatywnych zachowań młodzieży i ograniczenie zjawiska demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~plac ratuszo 1-09-2011 12:29
Plac Ratuszowy jest dziś oblegany przez młodzież która pije piwo jakoś nikt nie sprawdza dokumentów, a dzieciaki z pewnością nie mają po 18 lat. Chyba ze teraz jest zmiana przepisów i można pić od 15 roku życia
~urzedas 1-09-2011 12:54
Moze nastapilo przeklamanie? Ta akcja to przeciw urzednikom wszystkich urzedow by przy okazji rozpoczecia roku szkolnego nie naduzywali alkoholu.Bo to doskonala okazja by to uczcic alkoholem:)))
~Reed 1-09-2011 13:06
Policja moglaby sie zajac czyms pozytecznym a nie spisywaniem mlodzierzy bez powodu -.-
~fvr 1-09-2011 14:07
Hahaha śmiechy przecież wiecznie siedzą małolaty i chleją na mieście i wszystko gdzie pod ratuszem siedzibą naszego kochanego pana prezydenta może by zaczeli właśnie od tych miejsc .
~Seba 1-09-2011 20:11
Konfitury haha
~dawny"blade" 2-09-2011 2:11
Wszystko pięknie no i ładnie.... Na papierze, kliszy i w eterze.... Lecz no cóż, muszę dać swój znak - Lipa jest to... i tak... :) Pozdrawiam Was... ..............................................................................................................

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group