Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 4521
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja policji i urzędników. W nowy rok szkolny na trzeźwo

Czwartek, 1 września 2011, 10:16
Aktualizacja: 10:17
Autor: KMP
Dziś dzieci i młodzież rozpoczną kolejny rok nauki w szkołach. Z doświadczeń lat poprzednich wynika, że z tej okazji uczniowie często sięgają po alkohol.

W związku z tym , policjanci wspólnie z członkami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze sprawdzą czy właściciele sklepów, lokali gastronomicznych, a także sprzedawcy respektują przepisy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

– Należy pamiętać, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Sprzedawcy z tego tytułu grożą zarówno konsekwencje karne, jak również administracyjne kończące się utratą zezwolenia na sprzedaż alkoholu – przypomina podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Działania będą prowadzone w Jeleniej Górze i okolicach. Mają one charakter przede wszystkim prewencyjny. Policjanci w ogródkach, w parkach będą legitymować spożywających trunki i napitki młodych ludzi, a ich wygląd wskazywać może, że mogą mieć poniżej 18 lat. W przypadku ujawnienia w lokalu gastronomicznym sprzedaży alkoholu nieletnim, przeprowadzona zostanie kontrola pod kątem przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Działania te mają przede wszystkim charakter prewencyjny, których głównym celem jest uświadomienie dorosłym, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem oraz uwrażliwienie dorosłych na problem sprzedaży alkoholu nieletnim, a co za tym idzie eliminowanie społecznego przyzwolenia na jego sprzedaż osobom poniżej 18 roku życia. Celem jest także ograniczenie negatywnych zachowań młodzieży i ograniczenie zjawiska demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group