Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2817
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja Komunikacja, czyli z przeszłości do przyszłości

Czwartek, 16 lutego 2017, 8:17
Aktualizacja: 8:22
Autor: Mikołaj Bachur
Jelenia Góra: Akcja Komunikacja, czyli z przeszłości do przyszłości
Fot. Mikołaj Bachur
W jeleniogórskiej Galerii Nowy Rynek odbyła się wczoraj (15.02) „Akcja Komunikacja”. Organizatorem była „inMallMedia”, która zajmuje się realizacją kampanii komunikacyjnych, eventów, wystaw i wydarzeń specjalnych w centrach handlowych.

Akcja Komunikacja to mobilna ekspozycja z interaktywnymi eksponatami o charakterze edukacyjnym. Kierowana jest do całych rodzin. Dotyczy zjawisk z dziedziny porozumiewania się na odległość.

W Galerii Nowy Rynek było pięć stanowisk:
1) Najsłynniejszy kod Świata - Alfabet Morse'a
2) Komunikacja satelitarna z modelem prawdziwej anteny satelitarnej, za pomocą której oraz nadajników i odbiorników można porozmawiać z drugą osobą.
3) Wizualizacja głosu
4) Zwierciadła akustyczne - przenoszące falę dźwiękową.
5) Domki z Bullerbyn - dla najmłodszych

Z dziećmi się bawiło dwoje animatorów jeden z nich to Marek Kamiński – To wystawa, która pokazuje w jaki sposób ludzie mogą się komunikować, od bardzo podstawowych narzędzi, jak na przykład Domki z Bullerbyn. Polega to na tym, że do małego koszyka wkładamy wiadomość i przesyłamy z domku do domku – powiedział.

- To jest bardzo kreatywny pomysł dla rodziców na spędzenia czasu ze swoimi dziećmi, które też dowiadują się nowych rzeczy. Zaciekawił nas na przykład pomysł z przekazywaniem wiadomości w koszyczku – mówiła pani Magdalena, mama dwójki dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group