Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9396
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja czytelnicza Ryszarda Kiełka u pierwszaków

Czwartek, 1 grudnia 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Akcja czytelnicza Ryszarda Kiełka u pierwszaków
Fot. Organizator
Odznaczony Orderem Uśmiechu Ryszard Kiełek sprawił wielką frajdę najmłodszym uczniom jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Wzorem ubiegłych spotkań, w ramach ogólnokrajowej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” pod patronatem Fundacji ABC XXI po raz kolejny włączył się w imprezę czytelniczą dla dzieci z klas pierwszych.

Ryszard Kiełek to jeden ze starszych stażem wolontariusz w Polsce. Jako absolwent jeleniogórskiej „siódemki”, z przyjemnością odwiedza swoją byłą szkołę, by reklamować atuty głośnego czytania. - Czytanie nie tylko buduje szczególną więź między dorosłym a dzieckiem, ponadto sprzyja szybszemu, samodzielnemu i poprawnemu mówieniu, a to jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczniów. Mało się o tym mówi, ale przecież czytanie uczy także wartości moralnych, przez co chroni przed uzależnieniem od multimediów – stwierdza Ryszard Kiełek.

W placówce odbywają się cykliczne zajęcia czytelnicze, a do akcji czytania dziecku zaangażowani zostali również rodzice uczniów. - Wszyscy chętni do głośnego czytania wierszy, bajek lub baśni mogą spotykać się w klasie i zaprezentować swoje umiejętności, czytając zarówno swoim pociechom, jak i ich koleżankom i kolegom – mówi Małgorzata Soból, wychowawczyni i nauczycielka klasy pierwszej.

Ryszard Kiełek przygotował dla dzieci wiele atrakcji, opowiedział o swej działalności i rozmawiał z pierwszakami o tym, czy i dlaczego warto być dobrym człowiekiem. Jego zaangażowanie w promocję czytania najmłodszym trwa już tak od lat i jest inwestycją w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1259
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group