Czytających: 9369
Zalogowanych: 12

Dolny Śląsk: Akademickie mistrzynie

Piątek, 18 maja 2007, 0:00
Zespół koszykarek z Kolegium Karkonoskiego zwyciężył w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej, pokonując w pojedynku finałowym AZS AWF Wrocław 64:51

W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje dolnośląskich uczelni wszystkich typów. W finale rywalizacji, przeciwnikiem jeleniogórzanek, które jak burza przeszły przez wcześniejsze fazy zmagań (eliminacje z udziałem zespołów uczelni spoza Wrocławia oraz półfinał z AZS Uniwersytet Wrocław) była drużyna AZS AWF Wrocław. W zespole tym w rolach głównych wystąpiły zawodniczki, na co dzień reprezentujące I ligową Ślęzę Siechnice. Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia wrocławianek 5:0, jednak były to dla nich miłego złego początki. Po pierwszej kwarcie KK wygrywało wprawdzie jedynie 15:12, jednak kolejne 5 minut zmagań jeleniogórzanki, dzięki agresywnej obronie, wygrały 12:2 i tym samym wyszły na bezpieczne prowadzenie 27:14. Przewaga w granicach 10-12 punktów dla podopiecznych trenera Rafała Sroki utrzymywała się do początków IV kwarty. Wtedy to seria celnych rzutów trzypunktowych pozwoliła AZS AWF zniwelować straty tylko do czterech oczek 49:53 w 37 min. W końcówce jednak zaprocentowało doświadczenie jeleniogórzanek wyniesione z pojedynków w ekstraklasie. Głównie dzięki skuteczności Doroty Arodź KK odparło atak rywalek i pewnie zwyciężyło 64:51, zdobywając tym samym miano najlepszej drużyny akademickiej na Dolnym Śląsku.

<b>AZS AWF Wrocław &#8211; AZS KK Jelenia Góra 51:64 (12:15, 10:18, 13:14, 16:17)</b>
<b>AZS KK:</b> Arodź 22, Myćka 19, Wójcik 10, Małaszewska 7, Misztal 6, Balsam, Klementowska, Lara, Sojka.