Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9594
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Adrenalina i pokaz niezwykłych umiejętności na rzece Kamienna

Czwartek, 22 kwietnia 2010, 14:29
Aktualizacja: Piątek, 23 kwietnia 2010, 13:49
Autor: arec
Szklarska Poręba: Adrenalina i pokaz niezwykłych umiejętności na rzece Kamienna
Fot. R.Ignaciak
W najbliższy weekend w Szklarskiej Porębie odbędą się Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim AMP Kamienna 2010.

Do ostatnich chwil zawody stały pod dużym znakiem zapytania. Organizatorzy obawiali się, że poziom wody w rzece będzie zbyt niski, aby mistrzostwa mogły się odbyć. Wszystko zależy od topniejącego w Jakuszycach śniegu. Jak wytłumaczyła Jelonce Anna Cios, organizator zawodów, mistrzostwa zostałyby odwołane gdyby poziom wody spadł poniżej 85 cm. Ostatecznie na stronie internetowej zawodów pojawił się komunikat: „W dniu 21 kwietnia 2010 r. wodowskaz w Piechowicach wskazywał na poziom wody 97 cm. Ten poziom wody jest wystarczający do rozegrania zawodów”.

Zawody w Szklarskiej Porębie rozgrywane są każdej wiosny od 1984 roku. Może w nich wystartować każdy kto chciałby się zmierzyć z rwącym nurtem rzeki. Warunkiem jest posiadanie odpowiednich umiejętności oraz sprzętu, a impreza co roku przyciąga zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

Rywalizację kajakarzy będzie można obserwować wzdłuż trasy ze Szklarskiej Poręby do Piechowic. Start prawdopodobnie zostanie zlokalizowany przy ujściu Szklarki do Kamiennej, a meta zostanie wyznaczona w okolicach Hotelu Las.

W sobotę od godziny 8 do 10 będzie się odbywać rejestracja zawodników w Biurze Zawodów na starcie. Otwarcie mistrzostw nastąpi o 11, a o godzinie 12 wystartują pierwsi zawodnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
680
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group