Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5441
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Absurd prawny przy pożarze

Środa, 14 stycznia 2009, 14:24
Aktualizacja: 15:14
Autor: TEJO
DOLNY ŚLĄSK: Absurd prawny przy pożarze
Fot. .........
Strażacy są zaniepokojeni nowymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Jeden z nich nakazuje zapewnienie pełnej obsady pojazdowi gaśniczemu, który jedzie do akcji jako pierwszy. Kłopot w tym, że musi zabrać wszystkich strażaków, którzy są na służbie i nie ma kto pojechać, na przykład, wysięgnikiem.

O absurdzie w przepisach doniosła Polska Gazeta Wrocławska. Dziennik zauważa, że niektóre wozy bojowe mają aż dziewięć miejsc. Tylu strażaków w niektórych komendach nie ma na jednej służbie.

Zapis budzi wiele wątpliwości wśród pracowników Państwowej Straży Pożarnej, którzy mają dylemat: albo go przestrzegać, albo nieść skuteczną pomoc ludziom zagrożonym pożarem. Problem jest mniejszy tam, gdzie są dwie jednostki, na przykład w Jeleniej Górze. Ale w mniejszych miejscowościach jest kłopot. Dlatego strażacy skierowali zapytanie do Komendy Głównej PSP, chcąc się dowiedzieć, jak interpretować przepis.

Rozsądek nakazuje bowiem traktować „pełną obsadę” jako ilość ludzi konieczną do udzielenia skutecznej pomocy na miejscu. Ale – w przepisach, zwłaszcza znowelizowanych – diabeł tkwi w szczegółach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group