Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3256
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENOGÓRSKI: A nam jest szkoda lata

Wtorek, 23 września 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Ania
REGION JELENOGÓRSKI: A nam jest szkoda lata
Fot. Jacek Kunikowski
Od wczorajszego popołudnia mamy astronomiczną jesień. Najcieplejszą porę roku już w niedzielę głośno pożegnano w Kowarach. Aura nie była łaskawa: imprezę trzeba było przeprowadzić pod dachem.

W kowarskim Miejskim Ośrodku Kultury publiczność bawiła się przy akompaniamencie orkiestry dętej z Lubawki i Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej. Prócz marszy zaprezentowały także muzykę rozrywkową, a w tym rockowe hity.

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą posesję, ogród i balkon na terenie gminy Kowary. Pierwsze miejsce jury przyznało duchownemu, ojcu z zakonu franciszkanów Tarzycjuszowi Cwykielowi, którego ogród przy kaplicy przy ulicy Wiejskiej prezentuje się niezwykle okazale.

Laureat nie mógł przybyć na uroczystość. Ogród laureata pokazano na slajdach. Drugie miejsce przyznano równorzędnie Teresie i Romanowi Bilskim, Magdalenie Siemieniec i Grażynie i Mieczysławowi Pitiakom.

Teraz kowarzanie mogą pomyśleć już o… Bożym Narodzeniu: druga edycja tego konkursu dotyczy bowiem dekoracji świątecznych. Ale zanim to nastąpi, trzeba przetrwać deszczową i chłodną – póki co – jesień, która w tym roku wcześniej niż zwykle zagościła w regionie. Synoptycy nie tracą jednak nadziei na powrót cieplejszej aury. Ładniej ma być już pod koniec tego tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group