Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 4465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

A nam jest szkoda lata

Wiadomości: REGION JELENOGÓRSKI
Wtorek, 23 września 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Ania
Fot. Jacek Kunikowski
Od wczorajszego popołudnia mamy astronomiczną jesień. Najcieplejszą porę roku już w niedzielę głośno pożegnano w Kowarach. Aura nie była łaskawa: imprezę trzeba było przeprowadzić pod dachem.

W kowarskim Miejskim Ośrodku Kultury publiczność bawiła się przy akompaniamencie orkiestry dętej z Lubawki i Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej. Prócz marszy zaprezentowały także muzykę rozrywkową, a w tym rockowe hity.

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą posesję, ogród i balkon na terenie gminy Kowary. Pierwsze miejsce jury przyznało duchownemu, ojcu z zakonu franciszkanów Tarzycjuszowi Cwykielowi, którego ogród przy kaplicy przy ulicy Wiejskiej prezentuje się niezwykle okazale.

Laureat nie mógł przybyć na uroczystość. Ogród laureata pokazano na slajdach. Drugie miejsce przyznano równorzędnie Teresie i Romanowi Bilskim, Magdalenie Siemieniec i Grażynie i Mieczysławowi Pitiakom.

Teraz kowarzanie mogą pomyśleć już o… Bożym Narodzeniu: druga edycja tego konkursu dotyczy bowiem dekoracji świątecznych. Ale zanim to nastąpi, trzeba przetrwać deszczową i chłodną – póki co – jesień, która w tym roku wcześniej niż zwykle zagościła w regionie. Synoptycy nie tracą jednak nadziei na powrót cieplejszej aury. Ładniej ma być już pod koniec tego tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

piipi 23-09-2008 10:14
..~GRATULUJE...Ojcu Tarzecjuszowi Cwykielowi tego NAJpiekniejszego ogrodu,a rowniez NIE mozna tutaj pominac wiernych,a ktorzy ten ogrod POMAGALI w pielegnacji.~DZIEKUJE...
~Sabath 25-09-2008 20:58
Jak ja kocham piękne ogrody... Gratulacje Ojcu Tarzecjuszowi Cwykielowi i nie pomijam wiernych którzy ten ogród POMAGALI w pielęgnacji Bardzo dziękuję
~Sabath 25-09-2008 21:03
Ogród może pięknie wyrosnąć jak się do niego śpiewa,gra i opowiada,czyta się mu wiersze wtedy się pięknie rozrośnie i ja raz zaniedbałem pielęgnację ale zaśpiewałem i zagrałem dla niego a on mi się odwdzięczył ... potem już nigdy nie zaniedbywałem pielęgnacji i nie zaniedbuję i zaniedbywać nie będę nie tylko trzeba ogród pielęgnować ale także mu dużo opowiadać,śpiewać,grać ... a on ci się odwdzięczy ... zobaczysz...
piipi 25-09-2008 21:06
..do - [~Sabath..] ..masz cudowna dusze ARTYSTY !!.
~Sabath 25-09-2008 21:08
lato to fajna pora roku ale piękna i najpiękniejsza pora roku to wiosna kiedy wszystko budzi się do życia i życie staje się weselsze aż chce się żyć ... ptaszki pięknie śpiewają, gołębie siedzą parami ,słoneczko pięknie świeci....samotni znajdują swoją miłość bo wiosna oprócz tego że wszystko budzi do życia obudzi także u niektórych miłość i czy niema nic piękniejszego ?
~Sabath 25-09-2008 21:09
teraz jest jesień a to dla mnie bardzo smutna pora roku kiedy wszystko usypia i robi się szaro,smutno,chłodno
~Sabath 26-09-2008 20:57
dziękuję ci piipi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group