Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7139
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

A może w sobotę spacer krajoznawczy na Gapy?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 sierpnia 2013, 8:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: Org
Komisja Krajoznawcza przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza w sobotę (17.08.) na kolejny spacer krajoznawczy śladami obiektów militarnych. Z prowadzącym wycieczkę Włodzimierzem Bayerem spotkamy się o godzinie 9.00 przy fontannie ozdobionej posągiem Neptuna znajdującej się przed jeleniogórskim ratuszem.

- Na początek dotrzemy na Wzgórze Krzywoustego, jednak głównym celem naszej wycieczki będą Gapy. To właśnie tam, na prawym brzegu Bobru, ukryte są resztki starych budowli, które będziemy starać się odszukać. Gdy dokonamy tego zejdziemy do gościńca „Perła Zachodu” gdzie odpoczniemy. Do Jeleniej Góry wrócimy przez Siodło. Przejście zaplanowanej trasy zajmie nam około pięciu godzin – informuje Krzysztof Tęcza.
Udział w wycieczce jest bezpłatny, jednak osoby w niej uczestniczące powinny zadbać we własnym zakresie o ubezpieczenie się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z opłaconą składką podlegają ubezpieczeniu zbiorowemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 14-08-2013 11:11
~OJEJ ! .. ta Góra jest fajna ! .. bo straszy duchami !
~ 14-08-2013 22:19
Te "resztki starych budowli" to nic innego, tylko pozarastane krzaczorami (w tym barszczem Sosnowskiego) ruiny pozostałe po poligonie. Średnia atrakcja... Przy tym niebezpieczna. Jaki jest sens prowadzić tam turystów, którzy, zachęceni atrakcyjnie brzmiącym ogłoszeniem, na dodatek nie wiedzą, jakich faktycznych "atrakcji" można się spodziewać? Pan przewodnik Bayer to chyba zasłynął z tego, że robił za słupa dla Leszka i Pika, gdy ci zaczęli potrzebować przewodnika po uwagach internautów o łamaniu przepisów w KPN. Ot, wybrały się gapy na Gapy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group