Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9622
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika policyjna

Wtorek, 27 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:50
Autor: TEJO

<b>JELENIA GÓRA
Po kielichu za kierownicę</b>
Kilkunastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci podczas świątecznych kontroli drogowych. Rekordzistą okazał się 47-letni jeleniogórzanin, który prowadził w Cieplicach citroena xantię. W organizmie miał 2, 20 promila alkoholu. W Piechowicach niewiele mniej wypił, zanim usiadł za kierownicą skody 54-letni mieszkaniec Kopańca. Został zatrzymany przez patrol policji.

Do policyjnych i sądowych kartotek trafił także 44-letni jeleniogórzanin, który w stanie nietrzeźwym kierował hondą civic. Drogówka zatrzymała także podpitego rowerzystę, który jechał ulicą Wincentego Pola.

<b>JELENIA GÓRA
Dziurawy wiadukt </b>
Przestroga dla tych, którzy chcą przechodzić wiaduktem kolejowym przy Osiedlu Robotniczym. Taki zamiar miał w poniedziałek czternastolatek z Jeleniej Góry. Nie udało się. Chłopak wpadł do otworu w konstrukcji i spadł na chodnik z wysokości ponad pięciu metrów. Złamał prawą rękę i potłukł się. Pogotowie ratunkowe przewiozło lekkomyślnego nastolatka do szpitala. Służba Ochrony Kolei przypomina, że poruszanie się pieszych po torach, mostach i wiaduktach należących do Polskich Kolei Państwowych jest zakazane.

<b>PIECHOWICE
Ofiara ciemności </b>
Legniczanin, który w poniedziałek jechał drogą nr 3 w Piechowicach, nie zachował ostrożności przy omijaniu pieszego i potrącił idącego poboczem szosy mieszkańca Szarocina w gminie Kamienna Góra. Wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł, kiedy przewożono go do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policja przypomina o szybko zapadającym zmroku. Piesi powinni zaopatrzyć się elementy odblaskowe. Kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na pobocza jezdni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1037
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group