• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 10:58
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 4322
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

997 - Kronika policyjna

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 18:50
Autor: TEJO

<b>JELENIA GÓRA
Po kielichu za kierownicę</b>
Kilkunastu nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci podczas świątecznych kontroli drogowych. Rekordzistą okazał się 47-letni jeleniogórzanin, który prowadził w Cieplicach citroena xantię. W organizmie miał 2, 20 promila alkoholu. W Piechowicach niewiele mniej wypił, zanim usiadł za kierownicą skody 54-letni mieszkaniec Kopańca. Został zatrzymany przez patrol policji.

Do policyjnych i sądowych kartotek trafił także 44-letni jeleniogórzanin, który w stanie nietrzeźwym kierował hondą civic. Drogówka zatrzymała także podpitego rowerzystę, który jechał ulicą Wincentego Pola.

<b>JELENIA GÓRA
Dziurawy wiadukt </b>
Przestroga dla tych, którzy chcą przechodzić wiaduktem kolejowym przy Osiedlu Robotniczym. Taki zamiar miał w poniedziałek czternastolatek z Jeleniej Góry. Nie udało się. Chłopak wpadł do otworu w konstrukcji i spadł na chodnik z wysokości ponad pięciu metrów. Złamał prawą rękę i potłukł się. Pogotowie ratunkowe przewiozło lekkomyślnego nastolatka do szpitala. Służba Ochrony Kolei przypomina, że poruszanie się pieszych po torach, mostach i wiaduktach należących do Polskich Kolei Państwowych jest zakazane.

<b>PIECHOWICE
Ofiara ciemności </b>
Legniczanin, który w poniedziałek jechał drogą nr 3 w Piechowicach, nie zachował ostrożności przy omijaniu pieszego i potrącił idącego poboczem szosy mieszkańca Szarocina w gminie Kamienna Góra. Wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł, kiedy przewożono go do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policja przypomina o szybko zapadającym zmroku. Piesi powinni zaopatrzyć się elementy odblaskowe. Kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na pobocza jezdni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
121
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
2%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group