Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4873
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 8. FRF: poniedziałek dniem refleksji

Wtorek, 9 czerwca 2015, 8:19
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2015, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 8. FRF: poniedziałek dniem refleksji
Fot. Przemo
Trzeci dzień prezentacji filmowych, w ramach 8. Festiwalu Reżyserii Filmowej, upłynął pod znakiem ekranizacji skłaniających do refleksji nad wieloma aspektami ludzkiego życia. W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury prezentowano dwa filmy konkursowe: „Carte Blanche” i „Obywatel” oraz dwa dodatkowe: „Miasto ślepców” i „Looking for Palladin”.

Poniedziałek w JCK rozpoczął się od filmu Fernando Meirellesa pt. „Miasto ślepców”, po czym miłośnicy kina mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z dziełem Andrzeja Krakowskiego – polskiego reżysera, scenarzysty i producenta, który od niemal pół wieku tworzy filmy w Stanach Zjednoczonych. Film pt. „Looking for Palladin” powstał w 2008 roku i nie doczekał się jeszcze dystrybucji w Polsce.

Andrzej Krakowski po projekcji opowiadał zgromadzonym w sali widowiskowej o trudnościach przy pracy nad filmem, w którym współpracował z czterema rodzajami aktorów (telewizyjnymi, teatralnymi, filmowymi oraz kompletnymi amatorami, którzy grali „samych siebie”). „Looking for Palladin” zawiera wątki z życia Andrzeja Krakowskiego i jego żony Mai, spotkanie obfitowało w osobiste wyznania z życia autorów, którym momentami łza kręciła się oku, było to swego rodzaju rozliczenie z minioną epoką. - Gdyby ktokolwiek z państwa chciałby jeszcze porozmawiać, to jesteśmy tu do końca festiwalu, a następnie jeszcze dwa tygodnie w sanatorium w Cieplicach – zapowiadał Andrzej Krakowski wraz z żoną Mają.

Popołudniowe seanse ku rozczarowaniu publiczności odbyły się już bez zapowiadanych spotkań z Jackiem Lusińskim i Jerzym Stuhrem, ale prezentowane filmy konkursowe (Carte blanche” i „Obywatel” spotkały się z owacją widowni, którą oprócz jeleniogórzan stanowili również goście ze Świebodzic i Świdnicy – wiernymi miłośnikami imprezy, ubolewającymi nad rezygnacją nowych władz Świdnicy z organizacji Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Ponadto w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach odbyła się impreza towarzysząca 8. FRF – spektakl muzyczno-teatralny „Z obłoków na ziemię” w wykonaniu Jana Nowickiego.

We wtorek kolejny dzień pełen atrakcji:
godz. 10:00 „Whisky dla aniołów” - reż. Ken Loach.
godz. 12:30 „Sanatorium pod klepsydrą” - reż. Wojciech Has. Po filmie spotkanie z Janem Nowickim.
godz. 16:30 Film konkursowy „Serce, serduszko” - reż. Jan Jakub Kolski.
godz. 19:30 Film Konkursowy „Pani z przedszkola” - reż. Marcin Krzyształowicz. Po filmie spotkanie z Marcinem Krzyształowiczem.

Wstęp na wszystkie filmy prezentowane w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group