Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7873
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„65 lat nad jeleniogórskim niebem”. Jubileusz aeroklubu w Teatrze im. Norwida

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 7 lutego 2011, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 8 lutego 2011, 8:21
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj, 6 lutego 2011 w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze odbył się jubileusz 65–lecia Aeroklubu Jeleniogórskiego. Na całość imprezy, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miejskich z prezydentem Marcinem Zawiłą na czele złożyły się projekcja filmowa ukazująca dzieje AJ na przestrzeni dziesięcioleci oraz koncert karnawałowy pt.: „Bynajmniej”.

– Jestem niezmiernie dumny, że 65 rocznica istnienia Aeroklubu Jeleniogórskiego zgromadziła aż tak znamienite osobistości. Wszystkim zebranym pragnę powiedzieć jedno: przychodźcie na lotnisko, wspólnie zrobimy jeszcze więcej – mówił na wstępie jubileuszu Bogusław Regulski, prezes zarządu Aeroklubu Jeleniogórskiego.

– Jelenia Góra to dziwne miasto, bowiem tu ludzie ciągle patrzą w górę. A patrzą dzięki wam, przez których zawsze tam w górze coś się dzieje. Życzę wam kolejnych 65, nie, 165 lat! – dodał Marcin Zawiła. Prócz prezydenta miasta, wśród licznie zebranej publiki znaleźli się m.in. Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski oraz Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Po zakończeniu części oficjalnej, w ramach jubileuszu odbył się koncert karnawałowy piosenek Wojciecha Młynarskiego pt. „Bynajmniej” w wykonaniu aktorów Teatru im. Norwida: Małgorzaty Osiej-Gadziny oraz Roberta Dudzika wraz z zespołem.

– Koncert ten miał na celu uświadomienie jeleniogórzanom, że Aeroklub Jeleniogórski jest „ich” i „dla nich”. Wydarzeniem muzycznym, w którym wystąpili aktorzy teatru Norwida i na które wszystkich zapraszaliśmy bardzo serdecznie chcieliśmy pokazać, że „jesteśmy”, cały czas idziemy do przodu i chcemy, by szedł z nami każdy. Aeroklub nie mieści się tylko na lotnisku, działamy wszędzie, także w obrębie kultury. Staramy się aktywizować to miasto, budujemy pozytywne relacje, chodźcie z nami – podsumował Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego. Dobra robota.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 7-02-2011 8:25
prezydent mógłby wreszcie poradzić się stylisty, bo te sweterki pod marynarką to totalna wiocha...
~ 7-02-2011 8:46
partyjniactwo jeszcze raz partyjniactwo gdzie widac naszych szybownikow i czy pani czernow siedziala kiedys w szybowcu
~fakss 7-02-2011 8:56
Poczet niech sobie zapisze, szarfy przez prawe ramie. Nie tak sie pochyla sztandar to nie scierka.
~Gość 7-02-2011 9:04
dwie damy jako pierwsze ,a tak na marginesie to Zofia Czernow zdziałała dla tego miasta ,a Malczuk ,ale ręka ręke myje i stołki te same tyłki okupują.
~ 7-02-2011 10:17
Czemu na pierwszym zdjęciu jest pani Z. C. i inni, którzy nie mają z lataniem nic wspólnego ?? Pewnie przypisują sobie niemałe zasługi dla Aeroklubu. Żenada. Wszystkim pilotom życzę tyle samo bezpiecznych lądowań ile startów !!!!
~do ww.wpisów 7-02-2011 11:26
Zofia Cz. to słynny pilot samolotu AN o nazwie "Zośka" w poprzednich kadencjach - dlatego Wasze uwagi są nieuzasadnione.
~modelarz 7-02-2011 18:54
Ja myślałem, ze zobaczę na zdjęciach zasłużonych pilotów, wychowawców młodych szybowników i spadochroniarzy, działaczy lotniczych, itp, a tu znowu Zofia Czernow. Zaczyna sie to co było w drugiej i trzeciej kadencji...
~Witkiewicz 7-02-2011 19:03
Pogratulujmy, drodzy Państwo, występu naszym wszechstronnym artystom, miast wciąż narzekać i narzekać. Ogromne brawa należą się akordeoniście, basiście oraz aktorce (względnie: wokalistce)!!
~Jadzia 7-02-2011 19:14
Żenada te dwie baby na pierwszym zdjęciu ,a szczegulnie ta z tymi żabotami ,a może ona chce odlecieć to pozdrawiam i szczęśliwego lotu żabotowego Buahahhahahahahha.
~pierwszy rol 7-02-2011 21:46
przychodźta na lotnisko, trawa czeka na koszenie, a latać będą inni
~Poczet 9-02-2011 15:43
Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia do pocztu sztandarowego to może zgłosi się na ochotnika w prowadzeniu szkolenia na temat ,,jak prawidłowo trzymać sztandar aby nie wyglądał jak szmatka" ;] Z wyrazami szacunku i uszanowania Poczet Sztandarowy;]
~............ 9-02-2011 19:08
do "Poczet" - a szarfę to naprawdę należało przełożyć na prawe ramię, a nie na lewe, a sztandar opuścić nieco niżej, tak, aby było go widać w całości, chyba, że fotograf tak uchwycił ten moment. Nie ma się co obrażać, a przyjąć bez urazy słowa tego gościa, co Wam zwracał uwagę i następnym razem uczynić to tak jak należy.
~Poczet 9-02-2011 22:46
Nastepnym razem wszystko bedzie jak nalezy;]
~adzik 10-02-2011 23:05
A może tak prominenci zamiast wypinać piersi na zdjęciach zabrali się za ratowanie tego co pozostało ze słynnej Szkoły Szybowcowej w Jeżowie?!! A czy dyrektor Aeroklubu w jubileuszowym przemówieniu wspomniał o tej Szkole i jej losach, o wspaniałej tradycji i o tym jak ona została zaprzepaszczona? A może odznaczyli tych którzy doprowadzili do upadku ośrodka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group