Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5450
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „65 lat nad jeleniogórskim niebem”. Jubileusz aeroklubu w Teatrze im. Norwida

Poniedziałek, 7 lutego 2011, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 8 lutego 2011, 8:21
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: „65 lat nad jeleniogórskim niebem”. Jubileusz aeroklubu w Teatrze im. Norwida
Fot. Petr
Wczoraj, 6 lutego 2011 w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze odbył się jubileusz 65–lecia Aeroklubu Jeleniogórskiego. Na całość imprezy, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz miejskich z prezydentem Marcinem Zawiłą na czele złożyły się projekcja filmowa ukazująca dzieje AJ na przestrzeni dziesięcioleci oraz koncert karnawałowy pt.: „Bynajmniej”.

– Jestem niezmiernie dumny, że 65 rocznica istnienia Aeroklubu Jeleniogórskiego zgromadziła aż tak znamienite osobistości. Wszystkim zebranym pragnę powiedzieć jedno: przychodźcie na lotnisko, wspólnie zrobimy jeszcze więcej – mówił na wstępie jubileuszu Bogusław Regulski, prezes zarządu Aeroklubu Jeleniogórskiego.

– Jelenia Góra to dziwne miasto, bowiem tu ludzie ciągle patrzą w górę. A patrzą dzięki wam, przez których zawsze tam w górze coś się dzieje. Życzę wam kolejnych 65, nie, 165 lat! – dodał Marcin Zawiła. Prócz prezydenta miasta, wśród licznie zebranej publiki znaleźli się m.in. Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski oraz Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Po zakończeniu części oficjalnej, w ramach jubileuszu odbył się koncert karnawałowy piosenek Wojciecha Młynarskiego pt. „Bynajmniej” w wykonaniu aktorów Teatru im. Norwida: Małgorzaty Osiej-Gadziny oraz Roberta Dudzika wraz z zespołem.

– Koncert ten miał na celu uświadomienie jeleniogórzanom, że Aeroklub Jeleniogórski jest „ich” i „dla nich”. Wydarzeniem muzycznym, w którym wystąpili aktorzy teatru Norwida i na które wszystkich zapraszaliśmy bardzo serdecznie chcieliśmy pokazać, że „jesteśmy”, cały czas idziemy do przodu i chcemy, by szedł z nami każdy. Aeroklub nie mieści się tylko na lotnisku, działamy wszędzie, także w obrębie kultury. Staramy się aktywizować to miasto, budujemy pozytywne relacje, chodźcie z nami – podsumował Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego. Dobra robota.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group