Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7217
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 60–lecie przedszkola

Sobota, 9 czerwca 2018, 7:04
Aktualizacja: Niedziela, 10 czerwca 2018, 11:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 60–lecie przedszkola
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się wczoraj (8.06) uroczystość z okazji 60–lecia Miejskiego Przedszkola Nr 2. Był bogaty program artystyczny z udziałem aktualnych przedszkolaków oraz absolwentów, listy gratulacyjne, życzenia i prezenty od zaproszonych gości.

Uczestnicy podkreślali, że to bardzo ważna chwila zarówno dla placówki, jak i miasta, w którym funkcjonuje 8 przedszkoli publicznych oraz 11 niepublicznych i punktów przedszkolnych.

- Bardzo nas cieszy, że społeczności przedszkoli są zintegrowane ze sobą - świadczy o tym imprezy, które organizują wzajemnie dla siebie. Miejskie Przedszkole Nr 2 organizuje np. Wierszolandię - mówił Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

W trakcie uroczystości na scenie prezentowały się dzieci, które aktualnie uczęszczają do przedszkola, ale też absolwenci, w tym rodzina, której kilka pokoleń chodziło do "Dwójki". Choć osobiście nie mógł się pojawić, to w specjalnym nagraniu zaprezentował się też znany akordeonista Marcin Wyrostek - kolejny absolwent MP 2.

Podczas prezentacji przypomniano historię budynku, w którym znajduje się placówka, nazwiska dyrektorów, którzy w ciągu minionych 60 lat mieli zaszczyt prowadzić przedszkole. Dziękowano również osobom i instytucjom, z którymi kwitnie współpraca. Życzenia składali przedstawiciele parlamentarzystów, Urzędu Miasta, Rady Miejskiej, przedstawicielki pozostałych miejskich przedszkoli i inni zaproszeni goście. Nie zabrakło urodzinowego tortu i rozmów o przeszłości i przyszłości.

- Jestem bardzo dumna z dzisiejszego jubileuszu - kosztowało nas to dużo pracy, ale efekty są piorunujące - podsumowała Joanna Skoczek, dyrektorka Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group