Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7600
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 60–latka przez kilka miesięcy żyła w pustostanie

Piątek, 9 stycznia 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Nie jest pijaczką, ale wybrała sobie taki właśnie sposób na życie. Mowa o 60–letniej kobiecie, która przez kilka miesięcy koczowała w pustostanie przy ulicy Łąkowej w Cieplicach. Strażnicy miejscy kilkakrotnie chcieli pomóc desperatce, ale ta za każdym razem ukrywała się przed patrolem. Wczoraj została odwieziona przez straż miejską do MOPS– u.

Nikt nie wie, dlaczego kobieta zdecydowała się na zamieszkanie w starym, niebezpiecznym, ciemnym i zimnym pustostanie przy ulicy Łąkowej. Jak mówili okoliczni mieszkańcy, starsza pani nie nadużywa alkoholu czy środków odurzających. Nie wygląda nawet na bezdomną. Była miła, ale stanowcza, odrzucała każdą pomoc, jakiej chciano jej udzielić.

Tłumaczyła, że jej zimno i ciemność nie przeszkadza, a na obiady chodzi do znajomych. Przez dłuższy czas kobieta ukrywała się również przed strażnikami miejskimi, którzy kilkakrotnie wchodzili do ciemnego pustostanu by zabrać stamtąd dziką lokatorkę.

Wczoraj po godzinie 9.00 w końcu udało się zastać kobietę w jednym z pomieszczeń. Ta jednak nie chciała opuścić swojego lokum. Strażnicy miejscy niemal siłą musieli doprowadzić ją do samochodu i odwieźć do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, gdzie ma zostać jej udzielona pomoc.

Zarządca pustostanu przy Łąkowej zobowiązał się natomiast jeszcze dzisiaj zamurować wejścia do nieruchomości. Straż miejska od kilku dni sprawdza wszystkie pustostany, w których mogliby zamieszkiwać bezdomni. Może to bowiem uratować życie dzikim lokatorom, którzy wchodzą do pustostanów i przebywając tam w siarczystym mrozie, ryzykują życiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group