Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 4383
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: 37. Bieg Piastów przeszedł już do historii

Poniedziałek, 4 marca 2013, 11:56
Aktualizacja: 11:58
Autor: MDvR
Polana Jakuszycka: 37. Bieg Piastów przeszedł już do historii
Fot. Tomasz Raczyński
Pod znakiem czesko–niemieckiej rywalizacji przebiegał trzeci i ostatni dzień 37. Biegu Piastów. Na podium dwóch wyścigów: na 26 km stylem klasycznym i 30 km stylem dowolnym znalazło się trzech Czechów, dwóch Niemców i tylko jeden Polak: biathlonista Krzysztof Pływaczyk.

Jako pierwsi w niedzielę wystartowali przedstawiciele techniki klasycznej, którzy tym razem zmagali się na dystansie 26 km. Na starcie pojawiło się ponad półtora tysiąca osób z kilkudziesięciu krajów świata. Rano na Polanie Jakuszyckiej przywitał ich padający śnieg i mocny wiatr. Wielu martwiło się więc o smarowanie, ale po biegu już mało kto na nie narzekał.

Od początku ton rywalizacji nadawała trójka: Niemiec Benjamin Seifert oraz Czesi: Dan Slechta i Dusan Kozisek. Ostatecznie, jak na specjalistę od sprintu przystało, w końcówce przyspieszył Kozisek i pewnie wygrał rywalizację na 26 km klasykiem w czasie 1.16,02. Przypomnijmy, że czeski biegacz to dwukrotny brązowy medalista mistrzostwa świata w sprincie drużynowym. U pań na 26 km najlepsza była… Czeszka: Adela Budikova, dzień wcześniej druga na 50 km klasykiem. Najlepsi z Polaków okazali się Piotr Michałek (siódmy open) i Iwona Kocoń (88. open, czwarta wśród pań). W gronie zawodników, którzy ukończyli rywalizację na 26 km klasykiem byli m.in. Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec oraz aktor Krystian Wieczorek.

O godzinie 11.00 wystartował bieg stylem dowolnym na dystansie 30 km. Od początku utworzyła się spora grupa przewodząca stawce. Było to prawdziwie międzynarodowe towarzystwo składające się z Czechów, Polaków, Niemca i Słoweńca. Dopiero na ostatnich kilometrach stawka podzieliła się na pary, które dobiegały do mety w krótkich odstępach czasu. Walkę o zwycięstwo stoczyli Toni Escher (zwycięzca ubiegłorocznego Biegu Piastów na 50 km FT) i reprezentant Polski w biathlonie Krzysztof Pływaczyk. Niemiec wygrał z Polakiem o siedem sekund. Trzecie i czwarte miejsce zajęli Juri Rocarek i Radek Sretr, którzy w ubiegłym roku na 50 km FT byli odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Za nimi znalazł się kolejny polski biathlonista Adam Kwak.

Najlepsza z pań okazała się czeska biathlonistka Jitka Pesinova, która wyprzedziła swoją rodaczkę Janę Jetmarovą. Trzecia była pierwsza z Polek: biathlonistka Kamila Buchla z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Ostatecznie na tym dystansie zostało sklasyfikowanych 483 biegaczy z całego świata.

(www.bieg-piastow.pl)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
305
Tak
59%
Nie
41%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Dudek vs. Konieczyńska: II tura w Jeżowie
 
Aktualności
Zumba dla Antka
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group