Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 13807
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 3 miliony papierosów w przemytniczym busie

Piątek, 20 października 2017, 12:18
Autor: SG
Region: 3 miliony papierosów w przemytniczym busie
Fot. Użyczone/SG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu ujawnili 3.000.000 sztuk papierosów o wartości 2 milionów złotych. Zatrzymali trzech mężczyzn i zabezpieczyli przemytnicze auto przystosowane do zatrzymania pościgu.

W tym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej w jednej z miejscowości województwa dolnośląskiego skontrolowali pojazd marki Fiat Ducato. Ustalili, że fiat posiada tablice rejestracyjne od innego auta. Po otwarciu tylnych drzwi okazało się, że cały bus wypełniony jest czarnymi workami, w których znajdowało się pochodzące z przemytu papierosy.

- Oględziny pojazdu ujawniły również specjalną konstrukcję zamontowaną pod samochodem. Po naciśnięciu przycisku w kabinie, z tyłu auta rozsypywało się 90 stalowych kolców, które miały służyć przebiciu opon. Mechanizm ten pozwalał na zatrzymanie, każdego pościgu – informuje rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki.

- Zatrzymanym trzem mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 49, 32 oraz 21 lat postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego znacznej wartości. Za ten czyn grozi im kara grzywny, pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynoszą ponad 3 miliony złotych – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
330
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Trwa absolutny hit kolejki!
 
Koszykówka
Rzucają przy Sudeckiej!
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group