Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2899
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 15–letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli

Poniedziałek, 13 listopada 2017, 15:24
Autor: 112
Policjanci zatrzymali nastolatka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i przewoził pijanego pasażera. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

W sobotę (11.11) około godziny 21.00 jeleniogórscy policjanci pełniąc służbę w Dziwiszowie zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motocyklu. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zmienił kierunek jazdy.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Dali mu sygnał do zatrzymania, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierowca nie reagował. Kilkanaście metrów dalej funkcjonariusze go zatrzymali.

W trakcie czynności okazało się, że kierujący motocyklem to 15-latek bez uprawnień do kierowania, motocykl był niedopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia. Z kolei, 19-letni pasażer był pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,5 promila.

O dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny. Motocykl został odholowany, a nastolatek przekazany pod opiekę rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group