Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2497
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 14–latek ukradł samochód, bo chciał się przejechać

Czwartek, 20 czerwca 2013, 11:24
Aktualizacja: 11:26
Autor: 112
Policjanci z Kowar zatrzymali chłopca, który ma na koncie szereg kradzieży, kradzieże z włamaniem oraz uprawę marihuany. Jego łupem padł samochód, iphone oraz pieniądze. 14–latek uciekając skradzionym autem spowodował kolizję. Na szczęście nikt nie ucierpiał. O jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Jak ustalili funkcjonariusze, nieletni mieszkaniec Kowar od marca do czerwca br. dokonał szeregu przestępstw. Są to głównie kradzieże i kradzieże z włamaniem, ale zajmował się również uprawą marihuany i dzielił się nią.

- We wtorek (18 czerwca br.) chłopak ukradł samochód. Zauważył, że właściciel wysiadając z niego pozostawił kluczyki, wykorzystał okazję i go zabrał. Jeżdżącego po mieście nieletniego zauważyli policjanci. Ten na ich widok zaczął uciekać, w wyniku czego uderzył w jeden z budynków. Porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Twierdził, że ukradł samochód, bo chciał sobie pojeździć – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Ponadto 14-latek włamał się do jednego z domów, skąd ukradł papierosy. Jest też sprawcą licznych kradzieży w szkole, do której uczęszcza. Zabierał drobne pieniądze, ukradł iphone – dodaje rzeczniczka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group