Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7902
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

11. 08 do Rzeszowa. 6:08 do Świnoujścia. Wakacje w pociągach!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 26 czerwca 2011, 12:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 9:59
Autor: RED
Fot. RED
– Chcieliśmy sprawdzić, czy uruchomiony wczoraj pociąg Galicja (Jelenia Góra – Rzeszów) cieszy się zainteresowaniem pasażerów – powiedziała posłanka Marzena Machałek przed odjazdem składu w ponad dziesięciogodzinną podróż. Ludzi w wagonach było sporo, a działacze Prawa i Sprawiedliwości zachęcają wszystkich do dojazdu kolejami ku wakacyjnym ośrodkom w Bieszczady i nad morze.

O godzinie 11. 08 pociąg InterRegio Przewozów Regionalnych „Galicja” relacji Jelenia Góra – Rzeszów (przez Wrocław, Katowice, Kraków) ruszył z peronu drugiego jeleniogórskiego dworca głównego przerywając szarfę z balonikami trzymaną przez organizatorów akcji z PiS oraz Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

W składzie – same wagony drugiej klasy pochodzące z wagonowni z Poznania i Torunia, w tym jedna jednostka piętrowa, wagon bezprzedziałowy i dwa z przedziałami. Zainteresowanie może nie rekordowe, ale na pewno spore. Do pociągu wsiadły rodziny, które na wakacje jadą w Bieszczady, lecz także sporo pasażerów, którzy „Galicją” zamierzali dojechać do stacji pośrednich. Nie zabrakło rowerzystów, dla których także przewidziano miejsce do przewiezienia jednośladu. Wielu podróżnych było zdezorientowanych akcją na peronie. – Będą tu kogoś ważnego żegnać i czy witać? – zastanawiali się pasażerowie.

O celu akcji mówiła posłanka Marzena Machałek, która wraz z Grzegorzem Olesiem, liderem Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, wsiadła przed odjazdem do pociągu i rozdawała podróżnym rozkłady jazdy. – Sprawdzamy, czy ten pociąg, o którego uruchomienie zabiegaliśmy, cieszy się zainteresowaniem podróżujących. Często bowiem później koleje argumentują, że pasażerów nie ma i linię trzeba zamknąć. Cieszymy się, że w tym przypadku tak nie jest – wyjaśniła posłanka Prawa i Sprawiedliwości podkreślając rolę lokalnych obrońców połączeń kolejowych.

Pociąg ruszył – jak wspomnieliśmy – o godz. 11. 08 żegnany brawami. Lokomotywa „przecięła” wstęgę z balonikami przygotowaną przez organizatorów. Do stacji docelowej – Rzeszowa - skład dojedzie – jeśli nie będzie opóźnienia – o godz. 21. 50. Pasażerom, którzy tam się wybierają, przyjdzie więc spędzić w wagonie ponad 10 godzin. Sporo, ale czas nie jest argumentem „przeciw” dla tych, którzy lubią pociągiem jeździć.

– W wakacje nie trzeba się spieszyć, poza tym zawsze można sobie jakoś ciekawie zorganizować podróż – usłyszeliśmy. Kusząca jest też cena: bilet jest tańszy od autobusowego (PKS) o około 16 złotych. Pociąg „Galicja” będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę wakacji. Działacze PiS zachęcali także do jazdy innym „letnim” składem relacji Jelenia Góra – Świnoujście (odjazd godz. 6: 08 – przyjazd do stacji docelowej o godz. 17 : 58).

W południe w Książnicy Karkonoskiej zaczęła się debata o dostępności komunikacyjnej naszego regionu, o sukcesach w uruchamianiu kolejnych połączeń do Kotliny Jeleniogórskiej i działaniach, które należy podejmować, by do Jeleniej Góry można było łatwiej dojechać koleją. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Moja podróż pociągiem przez Europę”. O tej części akcji poinformujemy w osobnym materiale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (111) Dodaj komentarz

goscniedzielny 26-06-2011 12:55
co za chora akcja! zamiast zachęcać do tego, by turyści odwiedzali nasz region, to promuje się wyjazd naszych mieszkańców gdzieś w Polskę.
~pytanie 26-06-2011 13:14
czy pani poseł mogłaby choć raz przejechać się pociąfiem, na którym jej tak zależy? bo mam wrażenie że psu z kulawą nogą ten pociąg niepotrzebny i tylko pogłębia zadłużenie PKP i naszego państwa
~ruda_ma 26-06-2011 13:29
No wasnie. Trochę to żenujące to \" stanie ze wstęgą\" bo jakoś nie widzę tego aby lokalni działacze podróżowali takimi środkami lokomocji i jeszcze w takim standardzie. Trochę wyszło groteskowo i przaśnie (wiadomo wybory i głosy sa ważne i rozgłos) . Ale ogólnie dobrze, że są jakieś alternatywy, teraz wypadało by popracować nad jakością i czasem podróży.
~bogus 26-06-2011 13:29
Jestem w stanie zrozumieć wiele rzeczy, ale robienie śmiesznej wiochy z balonikami z powodu odjazdu pociągu przekracza granice absurdu.Inaczej chyba nie da rady u nas. Bardzo się cieszę z powodu tych połączeń, ale jest to czymś, co powinno być w sferze normalności, bowiem dobrze zorganizowana komunikacja funkcjonuje w wielu państwach bez szczególnego rozgłosu. Do tego fakt autopromocji niektórych osób. Bez niej nie mielibyśmy okazji obserwować tak spektakularnego zjawiska, prawda? Cóż, jeśli nienormalność staje się normalnością... Biegnę kupić baloniki i wstęgi;)
~kowboj 26-06-2011 13:36
15.10 do Yumy
~Obserwator j 26-06-2011 13:40
Takim złomem jechać ????
~ruda_ma 26-06-2011 13:43
I jeszcze...Nie należę do elektoratu tej opcji politycznej ale ogólne wrażenie tej akcji (ijej przekaz) jest trochę niesmaczne a nawet obraźliwe jeżeli jej organizatorzy uważają, że na "złapia" na nią "masy". Rozumiem zadowwolenie z osiągniętego celu ale wypadało by mieć trochę więcej klasy ;)
~romi 26-06-2011 13:52
Noooo prawie Włoszczowa ...
~ 26-06-2011 13:58
lepiej więcej połączeń jak wcale:)
~czytający 26-06-2011 14:04
A może by tak Pani Machałek bardziej zabiegała o remont tego ,pożal sie Boże, przybytku mającym w nazwie Dworzec Główny Jelenia Góra? Śmiać się czy płakać na taką formę obwieszczania światu uruchomienia jeżdżącego złomu? Co Pani na to, Pani Machałek? Pani argumenty nie przekładają się na rzeczywistość Ziemi na której leży Czerwona Dolina !!! Wierzę,że po wyborach wróci Pani do siebie.
~Pod sąd! 26-06-2011 14:13
Najpierw politycy i związkowcy solidarności i innych kolejowych związków zawodowych skutecznie doprowadzili do zniszczenia polskich kolei a teraz w związku ze zbliżającymi się wyborami przypomnieli sobie o tej ruinie. Nie będzie porządku w państwie polskim dopóty dopóki nie zastana postawieni przed sądem "reformatorzy" kolejowi /a także innych dziedzin życia Polski/ a dokładnie były szef AWS /obecnie PO+PiS/ niejaki Maniek Krzaklewski.
~ 26-06-2011 14:48
a co to właśiwie jest?! to są osiągi naszych posłów? na kolorowo! hop-siup! cepeliada! żałosne jak cholera!
~am 26-06-2011 14:52
Jak była mowa o remoncie trasy Jelenia G.- Wrocław to zamachała łapą "za" ?????????????????????????????????????????????????????????????
~paradise 26-06-2011 14:56
PIS to jedyna partia, która dba o sprawy zwykłych ludzi, a tacy jeżdża pociągami. PO i Tusk latają samolotami, brzydzą się motłochem.
~miejscowy 26-06-2011 14:57
Tak to jest osiągnięcie w czasach kiedy obecna ekipa wszystko likwiduje i rozprzedaje za bezcen celem też przyszłej likwidacji. Dotarło ?
~MK 26-06-2011 15:03
Uzupełnię informację, że ten pociąg tylko dzisiaj jedzie na wagonach, bowiem co drugi dzień będzie jechał zwykły, telepiący się, śmierdzący skład EZT (taki, jakie jeżdżą do Wrocławia czy Węglińca). Dlatego wszystkim pasażerom radzę wybierać wygodne, klimatyzowane autokary (takie jeżdżą na powyższych trasach), z porównywalną ceną. Żaden normalny człowiek nie wytrzyma 10 godzin w takim śmierdzącym pociągu.
~ET22 26-06-2011 15:04
a czemu skład ciągnie lokomotywa towarowa? tzn bez ogrzewania dla podrozmnych i wgl ? :)
vvupe 26-06-2011 15:15
z tego co wiem to powinno się stać przed białą linią przy krawędzi peronu (foto.15), gdzie SOK?
~Adam K. 26-06-2011 15:31
Wszedłem na portal Jelonka.com z nadzieją, że ujrzę jakąś informację, dotyczącą dzisiejszej imprezy kolejowej. Czytam opasłe litanie niezadowolonych osób, którym nie odpowiada: a to "patronat" polityczny, a to baloniki, a to wstążeczki i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy. Większość komentujących zwróciła uwagę na obecność posłanki z PiS. Nikt zaś nie zwrócił uwagi na istotę rzeczy: że KODLK, od ponad dwóch lat, skutecznie starał się i wciąż stara przywracać sprawdzone i potrzebne relacje. Przebrnąłem przez gąszcz komentarzy i nie ujrzałem ANI JEDNEGO, który pochwaliłby powstałą inicjatywę. Nikt nie dostrzegał również inicjatywy zwykłych mieszkańców, którzy ochoczo podpisywali się pod petycją dot. powrotu połączeń dalekobieżnych.
~Adam K. 26-06-2011 15:37
Mnie - jako pasażera i miłośnika - nie interesuje, kto przybył, aby przywitać/pożegnać pociąg. Wstęp był wolny. Każdy, kto chciał - mógł przyjść i dołączyć. A to, że akurat PIS było jedyną partią w Jeleniej Górze, która zechciała z nami współpracować - świadczy wyłącznie o tym, że ludziom, a właściwie - rządzącym - jest to kompletnie obojętne. Dlatego też razi mnie, kiedy raz za razem czytam artykuły, pt: "Co zrobić z turystyką w Jeleniej Górze". Mądre głowy dwoją się i troją, podczas gdy w mieście działało już stowarzyszenie, z którym można było nawiązać współpracę. Kolejny przykład hipokryzji: na którymś ze spotkań, Pan Zawiła, czyli obecny prezydent (na marginesie - absolwent KUL) - nie poparł nas w żadnym stopniu, kiedy trwała akcja dotycząca powrotu pociągu dalekobieżnego do/z Lublina
vvupe 26-06-2011 15:41
@ Adam K. -dobrze że JG ma więcej połączeń "ze światem", ale do Szczecina/Świnoujścia przydałby się nocny pociąg pomijający Wrocław
~Adam K. 26-06-2011 15:43
Dziwnym trafem, jeżeli chodzi o krytykowanie - odnajduje wielu chętnych. Zaś, kiedy przychodzi nam zmierzyć się z brutalną rzeczywistością, wszyscy - którzy tak ochoczo udzielają się medialnie - uciekają jak szczury z tonącego okrętu. Więc do kogo macie pretensje, moi mili? Fajnie jest siedzieć wygodnie z herbatką w ręku, przy ekranie monitora, i wylewać nieustannie fontannę niezadowolenia. W międzyczasie inni, bardziej zorganizowani i uparci, biegali po mieście z ankietami, apelacjami ; czy to lato, czy też zima - trzymając wciąż rękę na pulsie. W tym roku, nasze działania zostały wsparte przez Związki Zawodowe "Kontra". Z chwilą uzyskania przez Komitet osobowości prawnej, zaczęto traktować Jelenią Górę i jej turystyczne potrzeby nieco poważniej.
~do Adama K. 26-06-2011 15:46
Zrozum człowieku, że nikt nie chce tych waszych śmierdzących, wlekących się, wiecznie spóźnionych pociągów, które i tak będą wozić muchy zamiast ludzi. Po roku nikt już nie będzie nawet o nich pamiętał. Mamy komfortowe kursy PKS-u do Świnoujścia, Rzeszowa (kier. Przemyśl), Krakowa - za tę samą cenę, a w nieporównywalnie lepszych warunkach (wideo, barek, wc, wygodne fotele, klimatyzacja, dużo szybszy czas przejazdu, gwarancja miejsca siedzącego, a nie stanie na korytarzu). Żaden normalny człowiek nie będzie tłukł się śmierdzącym "kiblem" 10 godzin przez całą Polskę. Działalność organizacji pod nazwą KODLK jest szkodliwa dla społeczeństwa, bowiem tworzą oni pociągi bez żadnego sensu i przez to później wożące powietrze, a ich fanaberie muszą finansować wszyscy podatnicy!
~Adam K. 26-06-2011 15:47
Pomimo niewątpliwego sukcesu, jakim jest powrót połączeń do Rzeszowa i Świnoujścia, nie spoczywamy na laurach. Wciąż trwa batalia o dwa dzienne połączenia: do Warszawy przez Łódź i Lublina przez Katowice. Nieustannie natrafiamy na rozmaite, często absurdalne opory ze strony spółek kolejowych. Uwierzcie, że nieustanna walka bywa bardzo absorbująca. Lecz - mimo to - myślę, że efekt końcowy wart jest każdego poświęcenia. A skorzystają na tym wyłącznie pasażerowie, tudzież mieszkańcy. PS: @vvupe: Niestety, jest to trudne do wykonania przedsięwzięcie, z tego względu, że zarówno IC jak i PR mają alergię na trasy, które wymagają spalinowej lokomotywy. Naturalnie - pomysł powrotu pociągu JG-Szczecin przez Zieloną Górę jest bardzo dobry. Wszystko jeszcze przed nami.
~matematyk 26-06-2011 15:52
od 11.08 do 21. 50 jest 10 godzin i 42 minuty a nie jak w artykule `którzy tam się wybierają, przyjdzie więc spędzić w wagonie około dziewięciu godzin.`
vvupe 26-06-2011 16:00
to zażartuje (żeby nie hejterować): pani poseł Machałek ma niezłe balony
~Adam K. 26-06-2011 16:00
PS: I jeszcze słowem zakończenia: każdy ma wolny wybór. Jedni wolą autobus, drudzy pociąg. Niezależnie od tego - Jelenia Góra, jeśli nie chce podzielić losu, np. Zamościa, musi mieć pakiet podstawowych połączeń dalekobieżnych. Dlatego też - każdy, komu zależy na bezpośrednim połączeniu, powinien być zadowolony z naszych działań. Tyle z mojej strony. A co do opłacalności uruchomionych połączeń, powiem tylko tyle, że powstały one na bazie połączenia dwóch pociągów w jeden: osobowego i pospiesznego (regio i interregio). Nikt na tym stratny nie będzie, a korzyści odczuje turysta.
~do Adama K. 26-06-2011 16:02
Ale zrozum człowieku, że właśnie ludzie nie chcą tych pociągów! Widać to doskonale po frekwencji. Co zresztą nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że na tych samych trasach kursują komfortowe autobusy PKS-u w zbliżonej cenie. Finansujcie te pociągi z własnych kieszeni! Społeczeństwo nie będzie finansować z własnych podatków pociągów, które nie służą ludziom, tylko są wyłącznie do zaspokojenia fanaberii garstki maniaków kolejowych z głowami w chmurach!
~upss 26-06-2011 16:02
Połączenie do Świnoujścia to żenada. Wybieram się w te okolice z małym dzieckiem, perspektywa jechania cały dzień drugą klasą z maluchem to istna masakra (nigdzie nie znalazłam informacji o pierwszej klasie w tym składzie). Czemu ten pociąg nie jedzie na wieczór? A brak pierwszej klasy przy tak długiej podróży to kpina po prostu. Pani Machałek z pewnością nie jeździ w tak dalekie trasy pociągiem drugiej klasy, więc jej radość jest bez sensu.
~ 26-06-2011 16:07
każde połączenie jest dobre dla miasta niż jego brak.Brawo dla p.M Machałek i tyle.
~do 16:07 26-06-2011 16:13
To jeździj śmierdzącym kiblem 10 godzin na korytarzu do Świnoujścia. Ja wybieram autobus.
~k2 26-06-2011 16:18
Wszystko ładnie i pięknie, ale zawsze jest jedno, ale. Pociąg do Świnoujścia przez Wrocław, Poznań - jak zwykle. Czemu nie puszczą przez Węgliniec, Zieloną Górę? Takie ładne połączenie by było, przydało by się, eh. Mam pytanie jeszcze, co z pociągami ze Szklarskiej do Gdyni, które miało być też uruchomione, i czy stacje takie jak Sobieszów, Cieplice i inne zostaną uwzględnione do zatrzymania się takiego pociągu, składu? Pani Marzeno, może można by o tym pomyśleć :) Pozdrawiam wszystkich czytających.
~ 26-06-2011 16:19
te dwie wypowiedzi ostatnie są niemerytoryczne i powinien to Ktoś weryfikować.Szanowni Państwo zanim kogos obrazicie to proszę pomysleć najpierw a potem wyartykułować swoje myśli dla innych czytających żeby nikogo nie obrażać bo to brak kultury osobistej i kazdej innej.
~do k2 26-06-2011 16:22
Z połączeniem do Świnoujścia/Szczecina, które pojechałoby przez Węgliniec i Zieloną Górą, jest jeden, acz podstawowy problem: wymaga ono lokomotywy spalinowej, a nasi przewoźnicy są tego typu połączeniom nieprzychylni. Zaś - co do Gdyni: takowe jest, tylko że z Jeleniej Góry. Do Szklarskiej Poręby jedzie pociąg z Warszawy.
~do 16:19 26-06-2011 16:22
Sam jesteś niemerytoryczny. Wpis do kosza!
~ 26-06-2011 16:31
brawo dla p. Marzeny Machałek !
~ 26-06-2011 16:35
brawo brawo brawo dla każdego kto myśli o naszym mieście i nieważne jaką partię reprezentuje bo w kazdym ugrupowaniu są rózni ludzie , ważne żeby dbał o nasze miasto !
~kali 26-06-2011 16:39
mam nadzieje że te głupie uśmieszki z ich twarzy znikną zaraz po wyborach
~kali 26-06-2011 16:59
jaka jest zasługa pis w uruchomieniu tej lini
~ 26-06-2011 16:59
kto czyni dobro dla drugiego człowieka to jest sam w sobie dobrym człowiekiem , posłem ,dyrektorem , kierowcą , nauczycielem itd ważne żeby pracował dla dobra ludzi i żeby był porządnym człowiekiem . Doceńmy to ! Nie zniżajcie się Państwo poniżej swoich możliwości. Uszanujmy pracę innych tórzy chcą by żyło się nam wygodniej . Pozdrawiam
~zewsii 26-06-2011 17:01
Wycięli mi posta dot. p. Machalek, więc krótko: XXIw., środek Europy, odległość między miastami ok.100km (może ciut więcej), czas podróży w/g rozkładu 3:05 godz. Z czym do ludzi?
~zewsii 26-06-2011 17:08
Zapomniałem o nazwach stacji. Przepraszam. Jelenia Góra - Wrocław Gł.
~bang 26-06-2011 17:33
gdyby obejrzeć same zdjęcia, nie czytając artykułu, to byłbym pewien ze to są jakieś jaja :)
~Jelonik 26-06-2011 17:47
Do Świnoujścia jeżdżą wygodne wagony 2 klasy ,pożądny InterRegio. Brawa dla wszystkich wspierających kolej w Jeleniej Górze !!!
~Matysiak 26-06-2011 17:55
Nie szkoda mi tych balonów, tylko ewentualnych podróżnych, których "zaszczyt" kopnie siedzieć 10 godzin w cuchnącym, starym rozklekotanym wagonie na trasie z Jelonki do Rzeszowa czy Świnoujścia. Ci tak uroczyście żegnający pociąg na brudnych peronach gdzie farba z lat 70 odłazi od desek, nie mają wyobrażni europejczyka gdzie odcinek 500 km pociąg pokonuje w czasie 3 - 3,5 h. I z czego tu się cieszyć.
~orbann 26-06-2011 18:06
witam. Mnie nie było ale widzę, że pojawiło się sporo osób. Szkoda, że niektórym przeszkadzają nawet rzeczy pozytywne, jesli robi je PiS. To jakieś zaślepienie. Śmieszą mnie Ci, którzy piszą, że to była promocja wyjazdów z JG. Widać nie rozumieją o czym piszą :) Pociągi wakacyjne o które walczył KODLK i Machałkowa powodują, że turystom łatwiej tutaj dotrzeć i wrócić do domu. I za to im brawa. Czt to PiS czy kto inny - dla mnie barwy się nie liczą. Liczą się fakty. Pozdrawiam miłosników kolei.
~ 26-06-2011 18:15
Ruszyło połączenie dalekobieżne...ŹLE BO... "10 GODZIN W KIBLU"...Nie ruszyłoby...JESZCZE GORZEJ BO..." Z JELENIEJ ROBI SIĘ WIOCHA!!!" Pozdrawiam was bando malkontentów...
~ 26-06-2011 18:19
Tak jest brawo dla nich,gdyby nie wybory pewnie nie byłoby ich tutaj,żałosna autopromocja PIS,powinni jeszcze talerz zupy rozdawać aby mógł ktoś wytrzymać ten czas w podróży.Najpierw pan Macierewicz,a teraz pani Machałek.Ludzie czy wy myślicie ze oni coś dla was zrobią dobrego?
~ 26-06-2011 18:34
A po co zaraz talerz zupy? Ja zawsze biorę ze sobą w podróż kanapki i termos z herbatą...(Jakoś mi wystarcza)
~Arek 26-06-2011 18:36
Sądząc po komentarzach pod tym artykułem i sąsiednim, biuro poselskie pani Machałek nie miało dzisiaj wolnego i mocno się napracowało. Na szczęście nawet banda klakierów nie jest w stanie przebić głosów mieszkańców o bezcelowości ww. połączeń. Pozdrawiam wszystkich rozsądnych.
~............ 26-06-2011 18:48
@ 26-06-2011 17:01 | ~zewsii | - A kto teraz rządzi? Komu zawdzięczamy taki czas dojazdu z Jeleniej Góry do Wrocławia? Nawet za komuny było krócej. Nie dba się o tory, likwiduje połączenia kolejowe, które dawniej istniały... Za czyich rządów to się odbywało? Nie ma pociągu do Karpacza, Kamiennej Góry, Lubawki. Tory są rozkradane, wiadukty kolejowe niszczeją, a torowiska zarastają drzewami i krzaczyskami. Do Wrocławia jedzie się 5 godzin! Każdy rząd z ostatnich 20 lat do tego się przyczynił. Kolej wyprzedano po kawałku, a teraz nikt nie odpowiada za torowiska. Każdy rządzących, kto to by nie był, powinien zadbać o drogi kolejowe. Na świecie jeździ się koleją o wiele szybciej, ale tam dba się o infrastrukturę kolejową. Rządy o to dbają! A w Polsce?Obecnie rządzący też niech zadbają o kolej!
~ 26-06-2011 18:49
Poważnie ???????kanapki i termos herbaty wystarcza?????
~zewsii 26-06-2011 19:15
Poszperałem w necie i znalazłem niemiecki rozkład jazdy Reichsbahnn z 1932 roku. Po elektryfikacji całej trasy Berlin - KARPACZ (1925r) czas podróży na tym odcinku (przez Zgorzelec) wynosił ... no, kto zgadnie? Dobra, nie będę trzymał w niepewności zainteresowanych. 4.5 godz. Słownie: cztery godziny trzydzieści minut! 4,5 godz. na pokonanie odcinka Berlin - Jelenia Góra (285.5km), plus kilkunastu km\km do Karpacza. Powinniśmy ze wstydu schować się w mysią dziurę, a nie balonikami uświetniać odjazd pociągu przynależnego technicznie do XIXw.
~woznica 26-06-2011 19:16
dylizansem bylo by szybciej.
~zewsii 26-06-2011 19:19
Poszperałem w necie i znalazłem niemiecki rozkład jazdy Reichsbahnn z 1932 roku. Po elektryfikacji całej trasy Berlin - KARPACZ (1925r) czas podróży na tym odcinku (przez Zgorzelec) wynosił ... no, kto zgadnie? Dobra, nie będę trzymał w niepewności zainteresowanych. 4.5 godz. Słownie: cztery godziny trzydzieści minut! 4,5 godz. na pokonanie odcinka Berlin - Jelenia Góra (285.5km), plus kilkunastu km\km do Karpacza. Powinniśmy ze wstydu schować się w mysią dziurę, a nie balonikami uświetniać odjazd pociągu przynależnego technicznie do XIXw.
~ 26-06-2011 19:22
do 18:49 Noo... poważnie...Nie obżeram się jak świnia :)
~lidelek 26-06-2011 19:56
Aktualnie najszybszy pociąg z Jeleniej Góry do Wrocławia Głownego jedzie 3 godziny a najdłużej 3.5 godziny.Nie ma więc tragedi. Trasa jest modernizowana. Dla porównania PKS i Krycha kosztują na tej trasie 26zł. bilet normalny i 20zł. ulgowy. Pociąg kosztuje 21zł. normalny i 10.50zł. studencki. Do tego wiele promocji np. ,,Ty i raz,dwa,trzy" gdy podróżujesz z kimś .Pierwsza osoba płaci za bilet normalny lub z ulgą jaka mu przysługuje a następne osoby płaćą O 30% taniej biletu normalnego.Tak więc jadąc w dwie osoby bez ulg z Jeleniej Góry do Wrocławia Gł. dwa bilety kosztują 35.70 zł. , PKS ,Krycha 52zł. Jadąc w trzy osoby 50.40zł. PKS Krycha 78zł. polecam stronę przewozyregionalne.pl i intercity.pl
~student ue 26-06-2011 20:23
do lidelek - jak będzie 2 - 2,5 godziny do Wrocławia, to na pewno skorzystam. Póki co - najlepszy PKS! Jak się chce zdążyć na zajęcia, to nie ma innego wyjścia, chyba że ktoś jedzie rekreacyjnie albo dalej niż do Wrocławia i nie chce się przesiadać to wtedy lepiej pociągiem.
~Sir Galahad 26-06-2011 20:29
@do Adam K. wideo, barek, wc w PKS Człowieku co Ty zmyślasz. Często jeżdżę autobusem relacji JG - Zakopane (ten przez Kraków) do Katowic. WC jest tam niedostępne dla pasażerów, a video nie jest włączane. Podobnie żaden barek nie funkcjonuje. A wygoda foteli? Zwykły standard pksowy jak był w Jelczach i 15 lat temu. Nie ściemniaj.
~Sir Galahad 26-06-2011 20:34
Problemem nie jest przywracanie kolei, bo NAM SĄ DALEKOBIEŻNE POŁĄCZENIA potrzebne jak tlen (bardziej niż ta cała SKM). Przykład z Zamościem dobry (atrakcyjne turystycznie miasto). Bo miasto mamy transgraniczne, w regionie ciekawym (potencjał na zamożność i inwestycje), ale totalnie odcięte od świata (zarówno kolej, jak i droga jedynie krajowa) - więc rozwój regionu nie jest taki jaki powinien. W 80 latach nie było to tak odczuwalne, bo dróg dwujezdniowych mało było w kraju, a kolej działała dużo lepiej jeśli idzie o czas przejazdów (bo syf w wagonach był zawsze). Problemem jest jakość tych kolei. Ludzie się odzwyczaili od korzystania z kolei bo się to zrobiło niewygodne. Prędkość szlakowa zamiast się rozwijać spadła niesamowicie. I jakość jest słaba.
~++ 26-06-2011 20:37
sam pomysł łączenia relacji pociągów jest jak najbardziej słuszny. Choćby to miałby być pociąg jadący 500 km na EN57. Jednak w tej sytuacji mamy coś innego.Mamy coś zamiast czegoś a nie coś więcej, a z tych artykułów mam wrażenie jakby Pani poseł i KODLK chwialiły się że załatwili coś więcej. Mamy pociąg w relacji do Szczecina wyjazd po 6 rano ale w zamian zabrano nam w weekendy pociąg o 7:34 z Jeleniej Góry do Wrocławia który był skomunikowany w Sędzisławiu z pociągiem z Wrocławia do Trutnova. W tej sytuacji mamy bezpośrednie połączenie ze świonujściem ale tracimy jedno połączenie o korzystnej porze z Wrocławiem i Trutnovem. Co do pociągu IR w stronę Szczecina/Świnoujścia było by wykorzystanie trójczłonowego szynobusu takiego jak posiada woj. Zachodniopomorskie przez Węgliniec, Żary, ZG.
~do Arka 26-06-2011 20:38
wg Ciebie najlepiej JG zaorać i wykreślić z mapy i wszelkich innych publikacji.BRAWO !!!
~Sir Galahad 26-06-2011 20:39
Dlatego ludzie zlewają kolej. Szybkie składy zespolone przyciągnęły by ludzi na kolej. Ale tu kwestią jest nie tyle przywracanie połączeń co remont linii, żeby to śmigało. A tu koszty są koszmarne. Do tego Wałbrzych słabo dba o to wszystko. Co do połączeń regionalnych pamiętamy pociąg JG - Szklarska, który pusty śmigał, z drugiej strony szynobusy do Czech są pewnym sukcesem (ale też były takie zmiany w rozkładzie jak by komuś zależało na upadku tego połączenia). To wszystko wymaga inwestycji i to dużych. My wyjeżdżając sobie poradzimy, ale ktoś kto tu chce przyjechać patrzy na pociąg (chyba, że autem jedzie) przede wszystkim. Nie wiem czy potrzebny był pociąg do Rzeszowa (wydaje mi się, że linie o charakterze południkowym są ważniejsze, zwłaszcza do dużych aglomeracji).
~Sir Galahad 26-06-2011 20:43
Pociąg do Lublina kiedyś nie śmigał przez Katowice, ale rozumiem, że chodzi o więcej połączeń z aglomeracją śląską. Wymaga to wszystko koszmarnie drogich inwestycji. Niestety dopuszczono do dewastowania linii to mamy skutki. Sądzę, że np. weekendowe połączenia Drezno - Karpacz były by sukcesem, ale tam się kolei turystyczne miasto boi... Choć przepustowość dróg na transport kołowy jest już w sezonie maksymalnie wykorzystana... A co z transportem z kopalni kruszywa? Czas połączeń np. do Bolesławca to wstyd. Połączenie regionalne, w sezonie do Goerlitz, Budziszyna, Drezna, Koernowa, Harrahova, Liberca były by hitowe jeśli by je rozreklamować. To niesamowite jaką kolejową pustynią się staliśmy w stosunku do końcówki lat 80tych...
~++ 26-06-2011 20:46
cały czas ktoś myśli o SKM w Jeleniej Górze. Ja mam tylko takie pytanie. Planuje się budowę przystanków pod estakadą i koło kościoła garnizonowego. W jaki sposób chce się tam prowadzić ruch pociągów. Są 3 tory. Perony można wybudować przy skrajnych tj. przy tych z lwówka i węglińca. A co z tym ze Szklarskiej? przebudujemy urządzenia Sterowania Ruchem Kolejowym? Czy ktoś się orientuje jakie to koszty? KOLOSALNE. Pytanie tylko jest takie czy to się opłaci. Czas przejazdu Jelenia Góra - Piechowice faktycznie krótszy ale jakie będą koszty takiego przejazdu podczas gdy już planuje się podwyżkę cen biletów MZK a utrzymanie SKM będzie dużo droższe niż kupno kilku nowyuch autobusów rocznie dla MZK. Jeden szynobus to koszt 5-10 mln złotych. A koszt jednego autobusu 700-900 tys. zł.
~++ 26-06-2011 20:50
jeżeli ktoś z UM chce coś dobrego i tanim kosztem a w zasadnie bez kosztów zrobić dla rozwoju kolei to może przydała by się promocja biletu EuroNysa ZVON bo jeżdżąc pociągami i widząc jak ludzie przepłacają to chyba niewielu ma pojęcie że taki bilet istnieje. Odnośnie jeszcze rozkładu jazdy pociągów regionalnych to proszę zwrócić uwagę w jaki sposób są skonstruowane rozkłady jazdy dla tych pociągów, a mianowicie są one pod polaków wyjeżdżących pozwiedzać do Czech. A co z oprócz kursów naszym szynobusem do Czech ustawionymi pod nas namówić Czechów aby wygospodarowali jeden skład do nas ustawoiony pod nich. Zyskalibyśmy dwa razy więcej kursów na poszzczególnyhch liniach, no i więcej turystów z zza granicy.
~Sir Galahad 26-06-2011 20:57
Z tą SKMką to można by chyba zwykłą kładkę zrobić jak do przechodzenia przez tory. Ale moim zdaniem to nie ma większego sensu jeśli idzie o relację zyski - koszty. W sezonie może rowerowi turyści by korzystali, ale jako komunikacja miejska nie widzę tego. Za droga sprawa w utrzymaniu, zbyt dziwnie wpisania w tkankę miejską (w niektórych miejscach typu Sobieszów nawet nawet, gdzie indziej - Centrum nie).
~@Sir Galahad 26-06-2011 21:00
Weź kolego nie pisz bzdur. Widać mało jeździsz tymi autobusami, bo WC to jest standard w autobusach wysokopokładowych (a takie jeżdżą na dalekie trasy). Wystarczy poprosić kierowcę i na pewno da ci klucz. A jak dla ciebie miękki fotel lotniczy w autobusie, z podnóżkiem, regulowanym oparciem, możliwością rozsunięcia na boki, lampką nad głową czy regulowanym nawiewem chłodnego powietrza jest tyle samo wart, co plastikowe siedzenie w EZT, to jeździj dalej swoimi pociągami do Wrocławia, albo nawet jeszcze dalej. Nawet w ICE takiego komfortu podróżowania nie będzie nawet za 20-30 lat (zresztą za dużo wyższą cenę). Na szczeście normalni ludzie wybierają normalny transport.
~Sir Galahad 26-06-2011 21:09
Właśnie dużo jeżdżę na trasie Jelenia Góra - Katowice (albo czasem do Gliwic). Na przemian jeżdżą PKS Tour Jelenia Góra i PKS Zakopane (zazwyczaj 10:50 z JG, a także wracam nim). Pociągami nie jeżdżę do dawna, zwłaszcza do Wrocławia. Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś nie wyciągnął takich wniosków. O komforcie tych wysokopodłogowców przynajmniej jeśli idzie o chyba najpopularniejszą trasę dalekobieżną z JG to jest zwykła ściema. Żadnego video nikt nie włącza na tej trasie. Autobosy są różne. Bywały i zwykłe Jelcze (rano), zazwyczaj paruletnie Neoplany. Nawiew czasem działa, a czasem nie. Uszczelki przy oknach czasem przepuszczają jak pada. Siedzenia ani niewygodne ani specjalnie wygodne. Rozkładanie ich przez pasażerów tylko "kradnie" ludziom o normalnym wzroście miejsce na nogi.
~Sir Galahad 26-06-2011 21:16
Lampka czasem działa, a czasem nie. Żaden wielki komfort, ale też i nie żaden dramat. Jeśli nie kupisz biletu dzień wcześniej to masz dużą możliwość, że jadąc w niedzielę do Wrocławia będziesz stał. Bywa niespecjalnie czysty. Cieszę się, że przestałeś ściemniać o barku:D Być może jeżdżą takie luksusy, ale nie na trasie JG - Zakopane. Autobus do Katowic śmiga nieco ponad 6 godzin (dłuższe postoje we Wrocławiu i Gliwicach). We Wrocławiu możesz załatwić toaletę, w Gliwicach na nowym dworcu baza jest crapowata (jest jeden kibel wiecznie oblężony). Autobus przez zjazd do Opola nie wykorzystuje optymalnych możliwości trasy (zjeżdża z autostrady dużo wcześniej). Jeszcze parę lat temu nie jechał nawet możliwą najkrótszą drogą na trasie Gliwice - Katowice, ale to się zmieniło.
~Sir Galahad 26-06-2011 21:21
Autem trasę pokonuje w około 3 godziny. Przedstawiasz tu wizję jakiś nie wiem jakich luksusów. Kiedyś jechałem na trasie do Poznania i autobus był nawet gorszy jak to co jeździ do Zakopca. Rysujesz jakąś wizję luksusu z barkiem i video co jest kompletną fikcją. Zwykłe autobusy, ani specjalnie luksusowe, ani specjalnie obciachowe. Na tej zasadzie to w PKP jest wifi zawsze. Może na innych dalekobieżnych trasach są takie luksusy w PKSach z JG. Ale nie na najpopularniejszej trasie dalekobieżnej z Jeleniej Góry. Ja nie narzekam na ten przejazd. I wątpię, żeby standard (czas przejazdu) do Katowic w PKP był zbliżony, ale bez ściemy jakie to luksusy z barkiem i dostępnym wc i filmami video na pokładzie. Tak bywa na trasach zagranicznych przy wycieczkach ale nie w PKS.
~Sir Galahad 26-06-2011 21:27
Do Zakopca jedzie jeden kierowca. Jak ma ci serwować ofertę z barku? Poświęcając swój czas na odpoczynek (obowiązkowy) we Wrocławiu? Czy wtedy gdy sprzedaje bilety w Strzegomiu czy Opolu? Co do ICE komfort jest jednak trochę większy jak się jedzie z dużego miasta typu Katowice gdzieś w porównaniu do PKSu od nas. Do tego dostajesz prasę ;-) Cena biletu już jest w PKSie na trasie Jelenia Góra - Katowice 50 złotych. Nie jest to nie wiem jak tanio. Taniej troszkę niż by ICE kosztowało pewnie gdyby było ;-) Ale nie tak znowu nie wiem jak tanio.
~pamiętliwy 26-06-2011 21:27
Czy ktoś pamięta pociąg relacji Jelenia Góra - Tersepol przez Dzierżoniów i Dęblin? I poł. lat piędziesiątych. Póżniej pociąg do Poznania przez Zieloną Górę, trzy połaczenia z Warszawą /KARKONOSZE i SUDETY/, z których jeden dojeżdżał jako osobowy do Szklarskiej. A trzy połączenia z Krakowem: dzienne przez Swidnicę, Otmuchów, nocny przez Kłodzko i pośpieszny Kraków - Frankfurt nad Menem oczywiście wszystkie trzy przez Katowice. Mnie wtenczs /lata siedemdziesiąte/ brakowało bezposredniego połączenia z Zakopanem i Beskidami /obecnie PKS/ oraz z Bieszczadami /Ustrzyki Dolne/. Oj chodziło się po górach.
~zewsii 26-06-2011 21:29
Jeżeli średnia prędkość podróżna będzie wynosiła 35kmh i komfort podróży będzie porównywalny z dyliżansem - nasze koleje mają szansę stać się wyłącznie atrakcją turystyczną, a nie środkiem transportu. Czesi mają (mieli?) taką linię reaktywowaną wyłącznie pod turystów ze stacją końcową chyba w Harachovie. Widziałem film o tej atrakcji, kiedy Japończycy i Amerykanie byli wprost zauroczeni taką podróżą w czasie. /// A kto wie, że do 1958 roku Harrachov nazywał się T...ze i leżał w Polsce?
~zewsii 26-06-2011 21:34
Jeżeli średnia prędkość podróżna będzie wynosiła 35kmh i komfort podróży będzie porównywalny z dyliżansem - nasze koleje mają szansę stać się wyłącznie atrakcją turystyczną, a nie środkiem transportu. Czesi mają (mieli?) taką linię reaktywowaną wyłącznie pod turystów ze stacją końcową chyba w Harachovie. Widziałem film o tej atrakcji, kiedy Japończycy i Amerykanie byli wprost zauroczeni taką podróżą w czasie. /// A kto wie, że do 1958 roku Harrachov nazywał się T...ze i leżał w Polsce?
rymcycymcy 26-06-2011 21:49
Lubię tą balonową posłankę :) ...dzięki niej chłopaki mieli niezłe dmuchanie ! ;) ...a poza tym bez kompleksów przekracza granice kompletnego zidiocenia, co jest w szerszym ujęciu ...potrzebne, a nawet pożądane ! :)
~Kolejarz 26-06-2011 21:54
Droga Jelonko a propo debaty z dostepnoscią kolejowa regionu to dlaczego wciaz nie otrzymalem odpowiedzi na moj list wyslany do was?
~Paweł fm 26-06-2011 21:56
W normalnym kraju pewnie by była dziwna taka akcja, ale u nas gdzie linie są sukcesywnie kasowane znajduje to wytłumaczenie. A zresztą nie miejcie pretensji do Pani poseł, a do ministra infrastruktury który naszą kolej systematycznie rozkłada na czynniki pierwsze i ciągnie ją na dół, w otchłań bankructwa.
~wally 26-06-2011 22:07
Dziwi mnie fakt że otwarcie nowej linii ktoś uważa za idiotyczny pomysł. Przecież normalną rzeczą jest, że gdy Machałek przyczyniła się do jej otwarcia ten fakt musi być zareklamowany, żeby nagle ojcem tego sukcesu nie stały się władze miasta.
~danusia-p 26-06-2011 22:10
Nie ma co dyskutować z tym burakiem Sir Galahadem, bo on widac nigdy nie jechał tym autobusem, skoro widzi Jelcze do Zakopanego czy standard porównywalny z pociągami. Tak się składa, że bardzo często jeżdżę ta linią do Krakowa i prawie zawsze są wysokopodłogowe Bovy. Ze skorzystaniem z toalety tez nigdy nie miałam problemu, na takiej długiej trasie to normalne, że komuś może się zachcieć. Fotele wygodne, klimatyzacja, na nogi tez jest dużo miejsca w porównaniu z przedziałem ośmioosobowym, w którym nawet trudno się poruszyć. Jak ktoś jest f...rem, to niech jeździ pociągami, dzięki temu jest luźniej w autobusach i jeszcze większy komfort. Śmiać mi się chce, jak ktoś argumentuje, że jazda z prędkością 30 km/h śmierdzącym pociągiem jest wygodniejsza niż zachodnim autobusem.
~Armen 26-06-2011 22:12
Ludzie wszyscy macie rację ,ale potrzeby są inne . W jeleniej Górze i okolicach potrzebne są Autostrady i drogi szybkiego ruchu . Tylko wtedy miasto ma szansę na rozwój . Wtedy przyjadą inwestorzy i turyści . Kolej będzie również potrzebna jako konkurencja dla przewoźników drogowych . Ale najpierw drogi , bo pociągiem nie przyjedzie biznes ,który pozwoli ożyć tej kotlinie .
~~ 26-06-2011 22:16
Myślę, że mimo tych wszystkich standardów jakie oferuje PKP. Pociąg powinien jeździć tak jak może. (W pociągu jest wygodniej).
~ 26-06-2011 22:26
dobrze, że nie muszę teraz jedąc do Świnoujścia męczyść się przesiadkami
~............ 26-06-2011 22:39
do Armen. A skąd wiesz, czym przyjedzie biznes? Kolej to dobry środek transportu nie tylko dla ludzi. Także dla towarów. Kolej podmiejska to dobry pomysł Zawiły. Fajnie byłoby, gdyby powróciły połączenia Karpacz - Kowary - Jelenia Góra, Jelenia Góra - Kowary - Kamienna Góra - Lubawka, a jakby jeszcze włączyć do tego Cieplice to byłoby jeszcze lepiej.
~pod mór 26-06-2011 22:40
to niesamowite ilu my mamy w tym kraju a...lityków w postaci PISiorów i POpaprańców. każdy z was masturbuje się lepiej od drugiego. Gdyby Hitler żył to z pewnością obok żydów, postawił by malkontentów.
~interregio 26-06-2011 22:51
Szanowni Przedmówcy! Zastanówcie się, co piszecie!. Gdyby nie uporczywość, zaangażowanie pani poseł Machałek, KODLK oraz związków kolejowych z PKP to bądźcie świadomi, że o dalekobieżnych bezpośrednich połączeń z/do Jeleniej Góry można byłoby zapomnieć! Czy o to wam chodzi? Dla was, to przecież tylko śmierdzące wagony, czy EZT! Tylko za tabor, prędkości linii kolejowych nie odpowiada pani Machałek, czy pan Oleś! Miłego wieczoru.
~Sir Galahad 26-06-2011 22:56
~danusia-p nazywasz mnie burakiem, a gdzie ja piszę, że jazda syfnym pociągiem jest wygodniejsza? Gdzie? jesteś funkcjonalną a...lfabetką i zmyślasz sobie. Jelcze jeszcze dwa lata temu bywały w dni powszednie w połączeniu tym po 5 rano (zwłaszcza zimą). Często jeżdżą zwykłe neoplany. Nie twierdzę nigdzie, że to co jedzie do Rzeszowa to jest lepszy standard, ale nie ściemniajcie, że to są luksusy. Że video i barek! I nie myślcie, że w całej Polsce kolej wygląda tak jak to co jeździ na tych zdjęciach do JG. Składy zespolone PESY mają dobry komfort z wifi. Ale u nas nie jeżdżą. Śmiać mi się chce jak kobiecinka krótkonoga nie potrafiąca czytać ze zrozumieniem nazywa kogoś burakiem i zmyśla ("jazda z prędkością 30 km/h śmierdzącym pociągiem jest wygodniejsza").
~Sir Galahad 26-06-2011 23:02
I połączeniem do Zakopanego śmigam od 2004 roku bardzo często. A wcześniej sporadycznie. I owszem bywały i jelcze na tej trasie. Rzadko, bo rzadko, ale bywały. Video nie było włączone nigdy, podobnie jak barek. Bez ściemy tutaj! Zwykły PKS. Żadnych luksusów na litość boską. Standard przyzwoity (choć bywają wyjątki in minus w pojedynczych kursach), ale wy robicie z tego jakiegoś autobusowego "szinkansena". Co za żenada.
vvupe 26-06-2011 23:05
@ zewsii -nie Harrachov a Mýtiny
~Sir Galahad 26-06-2011 23:06
I fotele w pociągach Elf PESY są dokładnie tego samego standardu jak w Bovach i Neoplanach do Zakopanego.
~aron 26-06-2011 23:52
Sir Galahad, ale z ciebie ciemny człowiek albo specjalnie udajesz takiego i...la. Nikt tu nie pisze o luksusach, chodzi o to, że autobusy prezentują o niebo lepszy standard niż twoje zasyfione pociągi. Jakbyś pojeździł sobie autobusami w Czechach czy nawet Niemczech, to wiedziałbyś, że tam jeździ dużo gorszy tabor. Więc ciesz się z tego, co masz, i nie wymagaj jakichś abstrakcyjnych luksusów. Bo pewnie w kiblu "interedżio" masz barek w postaci pana sprzedającego piwo z reklamówki, klimatyzację jak otworzysz sobie okno i WC obsrane g... Jeździj sobie tym "luksusem" a ludziom daj normalnie dojechać do Krakowa czy Zakopanego. I bardzo cię prosze: nie zaśmiecaj już więcej tego forum swoimi niekumatymi wpisami.
~aron 26-06-2011 23:58
To ty robisz "szinkansena" ze swojego brudnego i rozklekotanego "interedżio", a co do Eflów PESY to widzę, że pojęcia nie masz w jakich regionach kraju one jeżdżą.
~abcu 27-06-2011 2:33
Kiedyś były trzy połączenia do Warszawy, a dzienny pociąg SUDETY przejeżdżał trasę w 7 godz i 5 min. Był to rok 1966,7. I był wagon restauracyjny... hmmm. I jeszcze dwa nocne pociągi, przez Wrocław - Kalisz i Wrocław - Częstochowę. I do Gdyni dało się dojechać wagonem sypialnym i do Szczecina.... nawet do Lublina też a i do Paryża. Ruch był na dworcu od 19 do 23. Ale kto to pamięta i nie było baloników....Niektórych jeszcze na świecie nie było i PiS-u nie było....Zbieraczom pamiątek proponuję odnaleźć stary rozkład jazdy z tego okresu to i łza się w oku zakręci...To se ne wrati?
~` 27-06-2011 6:42
szarfa z balonikami... trzymajcie mnie!!!!
~karol 2 27-06-2011 9:34
to chyba pomyłka prawie 12 godzin do Swinoujscia ?
~kolejarz 27-06-2011 15:59
no a jelonka dalej ani nie umiescila nieobrazliwego komentarza ani nie odpowiedziala na moj list... media ;/
~Sir Galahad 27-06-2011 23:53
Aron z tego samego IP już mnie obrażasz pod trzecim nickiem. A skąd wniosek, że to są moje pociągi? Dlaczego kłamiesz? Ja wiem, że być może czytanie ze zrozumieniem przekracza Twoje możliwości, ale już Ci zwracałem uwagę na to! Po drugie w jaki sposób ja niby nie daje jeździć komukolwiek czymkolwiek? Na przykład autobusami do Zakopanego? Sam z tego autobusu bardzo często korzystam. Nie robię szinkansena z interegio. Piszę, że jakoś usług kolejowych u nas to żenada. Więc czemu kłamiesz i zmyślasz na mój temat? Jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to byś przeczytał, że ja nie wymagam żadnych luksusów tylko prostuje bzdury o tych luksusach typu barek w dalekobieżnych połączeniach PKS JG, które Ty i Tobie podobni ściemniacie tutaj. Mi jakoś usług na trasie JG - Zakopane w miarę odpowiada.
~Sir Galahad 27-06-2011 23:57
Piszesz "a co do Eflów PESY to widzę, że pojęcia nie masz w jakich regionach kraju one jeżdżą", a co to ma do rzeczy? Właśnie piszę, że poziom usług kolejowych nawet u nas może być przyzwoity i smutne jest, że nie dotyczy to Jeleniej Góry! Po co jesteś taki chamski i wmawiasz mi rzeczy, których nie napisałem? To nie ja pisałem o barku i video, jak to prostuję to okazuje się, że wymagam luksusów, a ja tylko prostuję. Więc kto tu nie kuma? "nie zaśmiecaj już więcej tego forum swoimi niekumatymi wpisami" a Ty proszę Cię nie kłam więcej o wpisach innych użytkowników Jelonka com.
~Sir Galahad 28-06-2011 0:07
A propos "Nikt tu nie pisze o luksusach" było nie pisać: "za tę samą cenę, a w nieporównywalnie lepszych warunkach (wideo, barek, wc, wygodne fotele, klimatyzacja, dużo szybszy czas przejazdu, gwarancja miejsca siedzącego, a nie stanie na korytarzu)". Było w swoim wpisie nie ściemniać o video i barku i było by ok. Prostowałem te fantazje to od razu rzucasz i...lami i ciemnotą. Chamskie trollowanie to Twój sposób na odreagowywanie stresów w pracy?. Co do ceny autobus jest minimalnie droższy jeśli jedziesz sam.
~jendrek 29-06-2011 7:06
wszyscy macie racje brawo tylko pamiętajcie im więcej połączeni z naszym miastem tym większe możliwości ściągnięcia turystów do nas i tu powinniśmy myśleć nad tym jak to ulepszyć a nie krytykować
~aron 29-06-2011 17:54
I znowu Sir Galahad naśmiecił na forum. Jak dla ciebie neostrada to jest adres IP, to znaczy, że dalej bredzisz. Bredzenie to jedyna rzecz, która ci wychodzi. Idź się dziecko wyśpij, dobrze ci zrobi, choć wszystko wskazuje, że to poważniejsze schorzenie, wymagające specjalistycznej interwencji, a wręcz odizolowania od normalnych ludzi.
~wert 1-07-2011 20:44
A ile godzin jedzie się do Wrocławia ????????????????????????? ZA NIEMCA BYŁO SZYBCIEJ NAWET DO BERLINA
~p 2-07-2011 15:10
Co do tego do Świnoujścia, szkoda że nie ma bezpośredniego powrotu, tylko z przesiadką i 2 godzinna przerwą o 4:00
~aron 2-07-2011 15:46
@~p: A po co pociąg, jak są busy? Odjazd ze Świnoujścia godz. 21:45, przyjazd do Jeleniej Góry godz. 07:10. Wygodnie, czysto, komfortowo, nie śmierdzi, nie trzeba bać się, że okradną... Nic, tylko jechać. A KODLK ze swoimi pociągami zakopać do piachu.
~do aron 3-07-2011 8:30
a odległość między siedzeniami w tych busach - 10 cm....
~xyz 3-07-2011 14:27
Jak skreślają z rozkładów PKP połączenia dalekobieżne z Jeleniej Góry to źle, a jak uruchamiają inne lub nowe połączenia do Jeleniej Góry to jeszcze źle. Narzekacie na stan pociągów i że się długo jeździ. Uważacie, że za to odpowiada Pani Machałek lub KODLK to się mylicie. W dalszym ciągu popierajcie PO to będzie jeszcze gorzej!!! Nie dość, że są osoby ratujące połączenie dalekobieżne do Jeleniej Góry to ciągle narzekacie. Zastanówcie się, czego tak naprawdę chcecie, a nie ciągle narzekacie i narzekacie!!! A co do busów to sami nimi jeździjcie na długie trasy!!!
~wbb 3-07-2011 15:12
Pociąg jedzie do Rzeszowa lub Swinoujścia,to w grajdole o nzawie Jelenia Gora robi sie z tego wielkie HALOOOOOO!.Szkoda,że reporter nie sfotografował dokładnie peronów i przejśc pomiedzy nimi...to nadaje sie na reportaz.A smród i zgnilizna tych peronów to prawie poezja bezsilności PKP,Pani Machałek,innch posłow naszego regionu,którzy nie korzystaja z dworca.Stan techniczny i wizualny woła o pomstę do nieba a ONi wszyscy odpowiedzialni mają sie od lat bardzo dobrze w odróżnieniu od niego.
~Anna K. 3-07-2011 16:26
Nie przesadzaj z tymi 10 cm - to nie są busy, takie jakie jeżdżą do Wrocławia, tylko wygodne autokary. Jest dużo więcej miejsca na nogi niż w 8-osobowych przedziałach w pociągu, gdzie ludzie siedzą ściśnięci jak sardynki, że nawet trudno się poruszyć, poza tym trzeba wdychać przez całą drogę pot i smród skarpetek współpasażerów. Autobus to nieporównywalny luksus z pociągami, przy tym za tą samą cenę, albo nawet taniej.
~siekacz 4-07-2011 7:27
"W wakacje nie trzeba się spieszyć" - haha, czyli od września będzie jeździł do Rzeszowa w 7 godzin? Akcja żenująca totalnie.
~Łuki 25-07-2011 19:11
A ja myslę że to dobry pomysł przynajmniej można w końcu pociągiem pojechać na wakacje ci co nie jezdżą nie wiedzą o co chodzi nie potrzebnie wypowiadają się.
~Jechałem 1-08-2011 10:23
Cena za 2 bilety do Świnoujścia 63 zł!!!!! Za taką cenę to PKS dojedziesz najwyżej do Wrocławia!!!! Może nie jest to jakiś super tabor,ale wygoda większa niż nie w jednym autobusie!!!!! Bardzo fajny pomysł!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group