Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3611
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 100 lat, 100 lat... Leniwiec!

Poniedziałek, 1 września 2014, 10:14
Aktualizacja: Wtorek, 2 września 2014, 8:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 100 lat, 100 lat... Leniwiec!
Fot. Tomasz Raczyński
Niedzielne (31.08.) koncerty na lotnisku Aeroklubu, w ramach Września Jeleniogórskiego, w większości były poświęcone obchodom 20. urodzin jeleniogórskiego zespołu Leniwiec. Zdaniem wielu, przyćmiły one ostatniego wykonawcę Dawida Podsiadło.

To było prawdziwe święto dla fanów mocnego brzmienia, którego wspólnym mianownikiem jest rock. Od godz. 15:00 na scenie prezentowali swoje utwory zaprzyjaźnione z Leniwcem grupy z Koszalina, Katowic i Jawora. Mimo trudnych warunków atmosferycznych artyści dawali z siebie wszystko, by rozgrzać publiczność przed jubilatami. Rzesza fanów doskonale znała teksty utworów Raggafayi, Końca Świata, czy Ga-Ga Zielonych Żabek, które zgodnie życzyły Leniwcowi kolejnych 20 lat, a nawet więcej.

- Pomimo tego, że bardzo lubię to miasto to tylko raz udało nam się tu zagrać - w 1988 roku w Kwadracie. Dla mnie Jelenia Góra to centrum, to stolica Karkonoszy, mam tu wielu znajomych i tu jest super klimat - stwierdził Smalec z Zielonych Żabek. - Życzę Leniwcowi 108 lat (uśmiech). Oni zaczynali od tego, że wsiadali w "malucha" i jechali w Polskę. W środowisku dawano przykład Leniwca jako zdeterminowanej kapeli, która w każdych warunkach potrafi dojechać i zagrać. Tej determinacji życzę dalej. Spotkajmy się za 20 lat na kolejnych urodzinach - dodał Smalec.

Następnie na scenie pojawił się Leniwiec - dla wielu gwiazda wieczoru.
- Agnieszka "Agis" Szpargała (od 2008 roku w zespole) - saksofonistka, wokalistka,
- Paweł "Cyna" Nykiel (od 1997 r.) - puzon, akordeon,
- Paweł "Rusek" Wrocławski (od 2008 r.) - gitara,
- Wojciech "Winial" Wiktorski (od 1994-97 i powrót od 2011) - bas
- Jakub "Pepesza" Matusiak (od 2011) - perkusja,
oraz "kierownik zamieszania", człowiek który wraz z Winialem zakładał zespół w 1994 roku i bez przerwy tworzy teksty, śpiewa, gra na gitarze, sławi Jelenią Górę w Polsce i poza granicami - Zbigniew "Mucha" Muczyński.

Leniwiec gra przyjemną dla ucha mieszankę punk-rocka, reggae i ska z dodatkiem saksofonu, akordeonu i puzonu. Kapela wydała sześć studyjnych płyt, zagrała przeszło 700 koncertów w dziewięciu krajach. Więcej o zespole na stronie: www.leniwiec.eu.

- Wszystko było mokre, strach było poruszać się po scenie, technicznie było ciężko, struny mokre, ale przyszło tyle ludzi, że trzeba było dać z siebie wszystko - powiedział lider zespołu Zbigniew "Mucha" Muczyński.

- Nie mogliśmy biegać po scenie, skakać jak zazwyczaj to robimy, daliśmy z siebie wszystko, ale nie było łatwo. Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo deszczu przyszli nas wesprzeć w naszym jubileuszu. Jesteśmy pełni podziwu, było pogo, były tańce i śpiewy. Jesteśmy bardzo zadowoleni - dodał Paweł "Cyna" Nykiel. Gościnnie po jednym utworze wraz z Leniwcem zaśpiewali: jeleniogórski raper Tomek "Nylu" Nykiel (brat "Cyny") oraz Smalec z Zielonych Żabek.

Zespół pracuje nad kolejną (siódmą) płytą, która ukaże się w przyszłym roku. Będzie na niej 13 utworów, będzie ostrzej, ale w klimacie punk-rock, reggae i ska.

Na zakończenie inauguracji 56. Września Jeleniogórskiego na scenie pojawił się Dawid Podsiadło, na którego czekało wiele nastolatek popiskując przy każdej okazji, a zwieńczeniem imprezy był pokaz fajerwerków przygotowany przez Fire Show.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group