Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3818
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

1. listopada autobusem miejskim za darmo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 25 września 2014, 10:51
Aktualizacja: 10:55
Autor: UM
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Ze względu na szczególne obciążenie autobusów w dniu 1. listopada, kiedy bardzo wielu pasażerów wykupuje bilety u kierowców i autobusy w niektórych godzinach są z tego powodu poważnie opóźnione będzie lepiej, jeśli zwolnimy pasażerów z opłat i usprawnimy tym sposobem przejazdy – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Marcin Zawiła wystąpi do radnych, by dwa dni w roku pasażerowie autobusów MZK mogli podróżować bez konieczności opłacania przejazdu.

- Drugim takim dniem powinien być 22. września, ogłoszony powszechnie jako „dzień bez samochodu”. W tym roku postanowiliśmy na próbę zwolnić z konieczności kupowania biletów kierowców aut, którzy mieli ze sobą dowód rejestracyjny samochodu. Sądzę, że zwolnienie wszystkich pasażerów z opłat będzie jeszcze skuteczniejszą zachętą do korzystania z przejazdów środkami komunikacji zbiorowej – twierdzi prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~jur 25-09-2014 11:08
A to tylko autobusy które będą miały kurs na cmentarz czy wszystkie linie w mieście
~iras 25-09-2014 11:17
Bardzo dobrze skorzystamy na tym wszyscy.
~luk 25-09-2014 11:27
Czyli zostanie jeszcze 363 dni w roku na ostateczne rozwiązanie tego problemu...chyba że będzie to rok przestępczy.....
~adema 25-09-2014 11:27
wow jestem w szoku że nasze mzk sie na to zgodziło brawo
~tabaczek 25-09-2014 11:49
Na dowód rejestracyjny powinno móc się zabrać tyle osób na ile zarejestrowane jest auto. czasami jest bowiem jedno auto w rodzinie i jak tylko jedna osoba ma mieć za darmo bilet a pozostałe mają płacic to i tak opłaca się bardziej jechać samochodem. Swietne sa takie inicjatywy ale moim zdaniem mieszkańcy maista powinni mieć tańsze bilety o co najmniej 2/3 albo darmowe jak to jest w Lubinie!
~bm 25-09-2014 11:56
bardzo fajny pomysł
~Lolek 25-09-2014 12:03
Wszystkie autobusy za darmo 1 listopada! :)
~ 25-09-2014 12:19
kampania wyborcza= kiełbasa wyborcza, Wybory w listopadzie więc teraz kupuje Prezydent elektorat który ma ten gest docenić. Odbiją tą kasę podnosząc podatki w przyszłym roku. Przecież MZK będzie musiało otrzymać za te dni zwrot poniesienych kosztów.Pomysły tego dobrego i łaskawego Prezydenta kosztują.
~kasica 25-09-2014 12:20
W lubinie jest za darmo i mzk i wszystkie busy rewelka my jestesmy 100 lat za murzynami niestety i raczej się to nie zmieni ;)
~ 25-09-2014 12:25
Gdyby nie kampania wyborcza to 22.09 i 1.11 nie byłoby darmowej komunikacji miejskiej
~@ 25-09-2014 12:33
A tylko wystaeczy pomysleć - i życie może być piękniejsze!
~ 25-09-2014 12:52
W uzupełnieniu mojego wpisu z 12:25, to na konkurencyjnym portalu przeczytałem, że to jest tylko pomysł który dopiero zostanie poddany pod głosowanie Rady Miasta. Więc nie cieście się tak bo radni jak zagłosuję przeciw, to lipa z tego
~ 25-09-2014 13:51
Pewnie za bagaż trzeba będzie zapłacić, nawet za torebkę na ramieniu
~Zakłam 25-09-2014 14:30
"– Ze względu na szczególne obciążenie autobusów w dniu 1. listopada.." czytaj: Ze względu na szczególne obciążenie autobusów w dniu 1. listopada, oraz zbliżające się wybory.. .
~Jel... 25-09-2014 17:36
ale łaska w resztę dni i tak drogo płacimy za bilety KIEROWCY NIE TRZYMAJĄ SIĘ ROZKŁADU
~alexpand52 25-09-2014 17:38
No tak. Na cmentarz za darmo. Bilet w jedną stronę.
~ 25-09-2014 19:11
nie cieszmy sie tego autobsu na zdjecu dawno nie jezdzi po miescie
~Pirzmak 25-09-2014 21:25
Macie więcej takich retro fot? 661 już dawno na złomie....
~ 25-09-2014 23:03
no to kieszonkowcy beda mieli raj nic nie zainwestuja , zarobek netto
~wnuś 25-09-2014 23:21
Super, będę jeździł cały dzień! Wszystkimi liniami! Jest święto, więc co ciekawszego można robić? A babcia na cmentarzu poczeka do Zaduszek, skoro przez tyle czasu się nie rozsypała, to jeden dzień zwłoki jej nie zaszkodzi.
~ 26-09-2014 6:46
ta zawila teraz jest taki madry bo sie boi ze spadnie ze stolka
~ 26-09-2014 9:20
w niektórych miastach komunikacja jest za darmo - zupełnie bezpłatna - a MZK jest utrzymywane z podatków - ale to zupełnie inaczej niż w jeleniej - bo przecież trzeba się nachapać przy korycie - widać wybory się zbliżają
rymcycymcy 26-09-2014 9:49
Przejadę się ! ...nawet jak nie będę chciał ! :)
~jezuita 26-09-2014 10:56
Wybory! Już nie długo...
~ 26-09-2014 23:10
tak czy inaczej - śmierdzi trupem ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group