Zalogowanych: 13

Jelenia Góra: 1/4 finału MPJ: Dobre złego początki

Niedziela, 8 lutego 2015, 11:13
Aktualizacja: 15:34
W ostatnim dniu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek KPR Jelenia Góra uległ ekipie GTPR–u Gdynia 27:35. Tym samym gdynianki zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do półfinałów.

Po sobotniej porażce z AZS-em Radom kwestia awansu jeleniogórzanek do półfinału mocno się skomplikowała. Aby nie czekać na wynik pojedynku Dwójki Łomża z radomiankami, KPR musiał pokonać juniorki Vistalu różnicą siedmu bramek. Początek spotkania napawał miejscowych kibiców optymizmem, podopieczne Krzysztofa Szymkowa szybko osiągnęły 4-bramkową przewagę (4:0), chwilę później było już 4:3, ale kolejne trzy trafienia były dziełem miejscowych (7:3). W kolejnych fragmentach gry gdynianki również poprawiły swój bilans o trzy gole, ale tym samym odpowiedziały jeleniogórzanki odskakując na 10:6. Dopiero w końcówce pierwszej połowy liderki naszej grupy ćwierćfinałowej poprawiły grę w obronie i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 12:12.

Po zmianie stron Kuszyńska wespół z Błaszkowską zaznaczyły przewagę GTPR-u (15:20), a gdy w 49. minucie na tablicy wyników było 20:29 sprawa awansu gospodyń była kwestią cudu nad Bobrem. Mimo trudnej sytuacji żółto-niebieskie zanotowały kolejny zryw i w ciągu pięciu minut zdobyły 5 goli z rzędu (25:29). Wtedy zaczęła się kalkulacja ewentualnych wyników, które pozwoliłyby KPR-owi na awans do następnej fazy Mistrzostw Polski. W końcówce meczu gdynianki zdołały jednak odskoczyć wygrywając różnicą ośmiu bramek.

Aby awansować do półfinału jeleniogórzanki musiały liczyć na zwycięstwo Dwójki Łomża nad AZS-em Radom różnicą sześciu goli.

KPR MOS Jelenia Góra – GTPR Gdynia 27:35 (12:12)
KPR:
Ścigała, Michalewicz – Jasińska 10, Dymek 5, Oreszczuk 4, Herbut 4, Winogrodzka 2, Skowrońska 1, Zielińska 1, Trela, Kurzynoga, P.Liebersbach, Janas.
b>GTPR: Osińska, Szwonka – Kuszyńska 9, Błaszkowska 6, Radzikowska 4, Mueller 4, Zwolak 3, Granicka 3, Jarzyńska 3, Laszczyk 1, Otta 1, Kowalczyk 1, Butowska, Balsam.

W drugim z niedzielnych pojedynków zdecydowanymi faworytkami były szczypiornistki AZS-u, które by awansować do półfinałów nie mogły przegrać wyżej niż pięcioma bramkami. Od początku spotkania potwierdzały jednak na parkiecie, że sobotnie zwycięstwo nad KPR-em nie było dziełem przypadku. Radomianki od pierwszej do ostatniej minuty prowadziły w tym meczu, poza jednym wyjątkiem, kiedy to w 25. minucie był remis 14:14. Ostatecznie AZS EUST pokonał Dwójkę Łomża 30:26 i razem z juniorkami Vistalu Gdynia wywalczył upragniony awans.

AZS EUST Radom - Dwójka Łomża 30:26 (18:16)