Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 15 maja
Imieniny: Zofii, Jana
Czytających: 15474
Zalogowanych: 74
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Żywioły w klatce

Niedziela, 14 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2007, 18:35
Autor: rylit
Dolny Śląsk: Żywioły w klatce
Fot. rylit
Ujarzmił dramatyzm ognia i wody.

Ciekawą wystawę fotografii można oglądać w galerii „Klatka” Lwóweckiego Ośrodka Kultury. Swoje zdjęcia pokazuje artysta wszechstronny Marian Świeży, który tym razem objawił swoje fascynacje ogniem i wodą.

Autor wystawy jest malarzem, rzeźbiarzem oraz fotografikiem. Prezesował Jeleniogórskiemu Towarzystwu Fotograficznemu.
Na swoim koncie ma prawie 100 wystaw indywidualnych oraz wiele wyróżnień i nagród. Obecnie prowadzi galerię przy Zamku Czocha.

Choć fotografik nie naprowadzał w swoich pracach widza na konkretne ścieżki tej odwiecznej walki żywiołów, to zestawienie koło siebie na zdjęciach ognia i wody wywołuje wiele refleksji i skojarzeń.

Otwarcie wystawy było nietypowe, bo Marian Świeży w pewnej chwili „zdjął” maskę fotografika, dorwał saksofon i przez prawie godzinę raczył zebranych muzycznymi klimatami z lat 70. oraz porywającymi aranżacjami standardów jazzowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
642
Dobry pomysł
49%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlatego Japończycy nie tyją, mało chorują i żyją dłużej niż Polacy
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
112
Toyota na barierce
 
Aktualności
Moda na recykling
 
Uzdrowisko Cieplice
Termalny relaks dla zdrowia i dobrego samopoczucia
 
Kultura
Muzeum Karkonoskie zaprasza na Noc Muzeów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group