• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 14:42
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 7365
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Żywa szopka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 13:37
Autor: konrad
Fot. goral
W tym roku wiele parafii jeleniogórskich wykazało się sporą inwencją w urządzeniu szopki wigilijnej. Najbardziej oryginalna stanęła w cały czas budowanym kościele położonym przy alei Jana Pawła II. Świątyni jeszcze wiele brakuje, żeby mogła na stałe służyć wiernym, ale na czas świąt została otwarta, a w zagrodzie urządzonej niedaleko ołtarza stanęły: konik, osioł, koza i owca.

Zwierzęta pochodziły z rancha "Pony" w Podgórkach, a opiekę nad zwierzętami sprawowali sami właściciele. W role postaci biblijnych wcielili się młodzi ludzie, uczęszczający do świetlicy środowiskowej funkcjonującej przy tej parafii. Szopka miała wielkie powodzenie, wierni fotografowali się ze zwierzętami a dzieci nieśmiało gładziły kozę, konia czy owcę. Rżenie konia było też dodatkową atrakcją w czasie świątecznych mszy.

Oryginalne szopki przygotowano też w kościołach pod wezwaniem św. Krzyża oraz św. Erazma i Pankracego. Wierni tłumnie oglądali przygotowane wnętrze betlejemskiej szopy, w której narodził się Zbawiciel. Wielu ludzi stało długo i stało w zadumie, bo właśnie to miejsce i świadomość, że świętujemy narodziny Syna Bożego, a nie gwiazdkę, prezenty pod choinką czy festiwal obżarstwa, było najważniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Marcin J. 27-12-2005 12:57
gratuluję pomyslowosci, ale z tego co wiem to w swietym Janie w zywej szopce uczestniczyli nie tylko ludzie ze swietlicy srodowiskowej ale i mlodzi parafianie ktorzy marzli w kosciele (nie ma tam ogrzewania)
~zakochany w Oli 27-12-2005 22:28
>gratuluję pomyslowosci, ale z tego co wiem to w >swietym Janie w zywej szopce uczestniczyli nie >tylko ludzie ze swietlicy srodowiskowej ale i >mlodzi parafianie ktorzy marzli w kosciele (nie ma >tam ogrzewania) ech a co by było gdyby ten koń zrobił Jiiihhha :)
~macius I 28-12-2005 16:54
>ech a co by było gdyby ten koń zrobił Jiiihhha :) a co by mialo byc? robiły ihahaha, osiol zrobil ieieie a koza meeee a baran beeee i wszystko bylo git!
~zakochany w Oli 30-12-2005 19:24
>>ech a co by było gdyby ten koń zrobił Jiiihhha >:) > > >a co by mialo byc? >robiły ihahaha, osiol zrobil ieieie >a koza meeee a baran beeee >i wszystko bylo git! No by było smiesznie szczególnie nasi ministranci by byli rozbawieni za ambona jak by to u nas było , a tak spoko. włącza się TUTTI w organach i konie moga sobie nawet gardło zedrzeć
~MAdzialena_green 5-01-2006 11:18
Pięknie... :) Szkoda, że mnie nie było w Jeleniej wtedy :) W Legnicy też była piękna żywa szopka. Ładniejsza :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group