• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 4:27
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 2186
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Żywa szopka

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 13:37
Autor: konrad
Fot. goral
W tym roku wiele parafii jeleniogórskich wykazało się sporą inwencją w urządzeniu szopki wigilijnej. Najbardziej oryginalna stanęła w cały czas budowanym kościele położonym przy alei Jana Pawła II. Świątyni jeszcze wiele brakuje, żeby mogła na stałe służyć wiernym, ale na czas świąt została otwarta, a w zagrodzie urządzonej niedaleko ołtarza stanęły: konik, osioł, koza i owca.

Zwierzęta pochodziły z rancha "Pony" w Podgórkach, a opiekę nad zwierzętami sprawowali sami właściciele. W role postaci biblijnych wcielili się młodzi ludzie, uczęszczający do świetlicy środowiskowej funkcjonującej przy tej parafii. Szopka miała wielkie powodzenie, wierni fotografowali się ze zwierzętami a dzieci nieśmiało gładziły kozę, konia czy owcę. Rżenie konia było też dodatkową atrakcją w czasie świątecznych mszy.

Oryginalne szopki przygotowano też w kościołach pod wezwaniem św. Krzyża oraz św. Erazma i Pankracego. Wierni tłumnie oglądali przygotowane wnętrze betlejemskiej szopy, w której narodził się Zbawiciel. Wielu ludzi stało długo i stało w zadumie, bo właśnie to miejsce i świadomość, że świętujemy narodziny Syna Bożego, a nie gwiazdkę, prezenty pod choinką czy festiwal obżarstwa, było najważniejsze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Marcin J. 27-12-2005 12:57
gratuluję pomyslowosci, ale z tego co wiem to w swietym Janie w zywej szopce uczestniczyli nie tylko ludzie ze swietlicy srodowiskowej ale i mlodzi parafianie ktorzy marzli w kosciele (nie ma tam ogrzewania)
~zakochany w Oli 27-12-2005 22:28
>gratuluję pomyslowosci, ale z tego co wiem to w >swietym Janie w zywej szopce uczestniczyli nie >tylko ludzie ze swietlicy srodowiskowej ale i >mlodzi parafianie ktorzy marzli w kosciele (nie ma >tam ogrzewania) ech a co by było gdyby ten koń zrobił Jiiihhha :)
~macius I 28-12-2005 16:54
>ech a co by było gdyby ten koń zrobił Jiiihhha :) a co by mialo byc? robiły ihahaha, osiol zrobil ieieie a koza meeee a baran beeee i wszystko bylo git!
~zakochany w Oli 30-12-2005 19:24
>>ech a co by było gdyby ten koń zrobił Jiiihhha >:) > > >a co by mialo byc? >robiły ihahaha, osiol zrobil ieieie >a koza meeee a baran beeee >i wszystko bylo git! No by było smiesznie szczególnie nasi ministranci by byli rozbawieni za ambona jak by to u nas było , a tak spoko. włącza się TUTTI w organach i konie moga sobie nawet gardło zedrzeć
~MAdzialena_green 5-01-2006 11:18
Pięknie... :) Szkoda, że mnie nie było w Jeleniej wtedy :) W Legnicy też była piękna żywa szopka. Ładniejsza :P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group