Zalogowanych: 8

Wrocław: Życiówki na wrocławskiej pływalni

Środa, 30 października 2013, 11:56
Aktualizacja: Czwartek, 31 października 2013, 11:55
Za nami kolejne udane starty jeleniogórskich pływaków, którzy tym razem wzięli udział w XIX Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Dni Olimpijczyka” oraz VIII Memoriale Romana Chomiaka. W zawodach, które odbyły się w dniach 26–27 października w stolicy dolnego Śląska wystartowali reprezentanci MKS–u Jedenastka Jelenia Góra: Dominika Jarkowiec, Ida Żołędowska, Szymon Mazur i Artur Manukyan.

W imprezie wzięło udział prawie 300 zawodników z następujących klubów: Śląsk Wrocław, Juvenia Wrocław, 9 Dzierżoniów, Manta Jelcz Laskowice, Koral Wrocław, Muks Bielawa, Rokita Brzeg Dolny, AZS AWF Wrocław, Zryw Opole, Svida Świdnica, Lokomotiva Trutnov i oczywiście MKS Jedenastka Jelenia Góra.

Wszyscy zawodnicy uzyskali rekordy życiowe. Na dystansie 100m stylem klasycznym Dominika była szósta z czasem 1;24,98, a na 50m stylem dowolnym siódma z czasem 0;30.31 potwierdzając II Klasę Sportową 14l. Ida Żołędowska na 100m st. klasycznym również zajęła szóstą lokatę z czasem 1;31,45, a na 50m st. dowolnym wywalczyła jedenaste miejsce - 0;34,21 potwierdzając III Klasę Sportową 12l. Szymon Mazur na 50m st. dowolnym uplasował się na dziewiątej pozycji, zaś na 50m st. grzbietowym z czasem 0;31,34 był piąty potwierdzając II Klasę Sportową 15l.