Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7058
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Życie pośród gruzowisk

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 stycznia 2008, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Krajobraz jak po nalotach dywanowych można oglądać przy ulicy Lwóweckiej. Mieszkańcom nie tylko towarzyszy smród z pobliskiej oczyszczalni ścieków. Za oknem rozciągają się przygnębiające ruiny.

To jeden z zapomnianych zakątków Jeleniej Góry. Choć kilkaset metrów stąd powstała nowa biblioteka Kolegium Karkonoskiego za euro z funduszów europejskich, otoczenie campusu kuźni jeleniogórskich talentów niekoniecznie przypomina Europę.

Pośród ruin jest także nielegalne wysypisko śmieci. Nikomu to nie przeszkadza, bo pobliskie baraki są w większości zamieszkałe przez rodziny, którym niekoniecznie zależy na ładnym widoku z okna.

Trudno mieć wrażenie, po odwiedzinach tego miejsca, że zależy na tym także samorządowcom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Patol 2-01-2008 16:56
Dajcie spokoój. Ta okolica ma swój urok i swój mikroklimacik. Jest tam super ;-)
kazimierzp 2-01-2008 18:23
W innym tekście w jelonce o pożarze w Miłkowie czytamy, że jakiś niedorozumek rozpalił ognisko na środku pokoju i spalił mieszkania! W innym miejscu czytamy o pani która ma dzieci, mieszka w komunalce za nic nie płaci, ale zajmuje dodatkowo lokal obok bo chce polepszenia swego bytu i wyraza świete oburzenie że jej na to nie pozwalają! Znam inne rodziny w której matka z częścia dzieci i konkubentem przenosi się do innego lokalu gminnego, a na tym w którym dotąd mieszkała zostawia bezprawnie córke z dzieckiem i córki konkubentem bo uważa, że miasto (czyli wszyscy mieszkancy miasta) powinno zapewnić :godne" życie jej córce! Znam osobników którzy w jakimś psychicznym amoku zbierają rózne odpady żywnościowe, ubraniowe i gromadzą w mieszkaniu komunalnym. Pełno robactwa, smrodu a wokół, w innych mieszkaniach w tymze budynku mieszkają inni lokatorzy którzy muszą znosić ten "syf". Gdy przedstawiciele miasta biorą się za porządkowanie sytuacji to okazuje się, że naruszają godność ludzkiej istoty! Straszne obrazki!?! Straszne ale niestety prawdziwe! Jak temu zaradzić? Gdy tworzy się swoiste getta, gromadzi się w jenym miejscu niedobitki społeczne to następuje kumulacja patologii! Znawcy - teoretycy twierdzą że w ten sposób nigdy te rodziny nie wydźwignie się z tego dołka! Gdy umieszcza się te rodziny wśród "normalnych" ludzi to sa protesty, że patologie społeczne niszczą normalne życie, "normalnych" ludzi! W swej pracy widziałem różne takie przypadki, musiałem "zanurzać się" w różne ludzkie nieszczęścia. Zawsze nurtowało mnie pytanie! Jak wyrwać dzieci mieszkańców takich Pekinów jakie są na Weigla, Lwówckiej z tego kręgu niemozności i patologii!?! Jak zrobić to, nie niszcząc więzi rodzinnych! Czy to w ogóle jest to mozliwe?
~czarny 2-01-2008 18:54
jasne w koncu pekin ;)
~ehh 2-01-2008 19:35
kiedys tam mieszkalam... tam sie wychowalam. wstyd mi.
tatar 2-01-2008 20:41
Pekin nie był taki zły!Pracowałem w jednostce -tuż obok,a że niektóre dobra konsumpcyjne można było nabyć po godz 13,sklepy nocne nie istniały to chodziło się do babci-przez płotek :-)) ech,czasy były tródne,ale miały i swój specyficzny-niezapomniany urok.NIEPRAWDAŻ???
tatar 2-01-2008 21:04
Pekin nie był taki zły!Pracowałem w jednostce -tuż obok,a że niektóre dobra konsumpcyjne można było nabyć po godz 13,sklepy nocne nie istniały to chodziło się do babci-przez płotek :-)) ech,czasy były tródne,ale miały i swój specyficzny-niezapomniany urok.NIEPRAWDAŻ???
~wąchacz perfum 2-01-2008 21:48
Te slamsy miały zniknąć obicała to kiedyć Pani ZOFIA CZERNOW i Pan Lewandowski - co zrobili - NIC. WŁADZA, WŁADZA i nic więcej i KASA, KASA nie pamiętam jak nazywa się ten profesor który okreslił strefę "smodu do granic RYNKU - RATUSZA. ??? Ale Pani Bielówka będzie wiedziała bo w uzgodnieniu z pania "Zosią" nie zapłacili za ekspertyze i było polecenie znaleść "RZECZOZNAWCĘ z PAPIERAMI" który zmiejszy stefę tylko do ulicy Lwóweckiej - wzioł kasę o smód wydostał się - WIEM winni są NIEMCY bo tam przewidzieli oczyszczalnie ścieków. MOże decydenci wypowiedzą się - ciekawe czy to puszczą bo PO jest u władzy -

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group