Poniedziałek, 22 czerwca
21°C Jelenia Góra
reklamy

Zwycięstwo młodych matematyków

Audio

Czytaj na głos

Autor: AGA 1 min czytania

Uczniowie SP nr 11 wygrali w sobotę finały Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii szkół podstawowych.

reklamy
reklamy

W rozgrywkach zorganizowanych przez Uniwersytet Wrocławski uczestniczyło kilkadziesiąt najlepszych szkół z województwa dolnośląskiego. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła drużyna z „jedenastki” zostawiając w tyle wrocławskie szkoły.

Dyrekcja szkoły podkreśla, że jest to pierwsze, historyczne zwycięstwo młodych matematyków w tak prestiżowych rozgrywkach.

Laury i zwycięski puchar odebrał zespół w składzie: Marcelina Solińska, Zuzanna Bućko, Justyna Syganiec, Ewelina Joniec, Monika Kolbuch, Aleksandra Świątkowska, Wojciech Stępień, Filip Chmielewski, Kamil Kuczaj, Bartosz Sójka, Kacper Cichosz, Jowita Motyl. Do mistrzostw przygotowały nauczycielki: Edyta Rudek, Barbara Pałac i Małgorzata Kraczkowska.

Młodym matematykom serdecznie gratulujemy!

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka