Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1770
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwycięska batalia przeciwników Romana Kutego?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 października 2014, 7:43
Aktualizacja: Piątek, 10 października 2014, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Najprawdopodobniej zakończyła się wewnątrzpartyjna rewolucja mająca na celu odsunięcie od władz jeleniogórskiego PSL–u dotychczasowego prezesa Romana Kutego. Jak informuje rzecznik klubu grodzkiego Artur Janas Główny Sąd Koleżeński "ludowców" podtrzymał decyzje swojego wojewódzkiego odpowiednika. Innego zdania jest Roman Kuty...

W każdej partii, fundacji, stowarzyszeniu, czy innej formie ugrupowania społecznego, jeżeli znajdą się osoby zachłanne na stanowiska służbowe i społeczne, nieuczciwe w stosunku do ludzi, to pod przykrywką dobra społecznego będą uprawiały swoją działalność szkodliwą dla tych grup - mówił Artur Janas na konferencji prasowej 7. października. Mam nadzieję, że Roman Kuty i ludzie z jego otoczenia uszanują ten Statut i historię tej partii - dodał rzecznik jeleniogórskiego PSL.

- Nie ma żadnego orzeczenia Głównego Sądu Koleżeńskiego PSL w sprawie odwołania się od uchwały z dnia 10.07.2014 r. Do czasu wydania orzeczenia GSK PSL Zarząd PSL pod moim kierownictwem jest jedyną statutową organizacją PSL w Jeleniej Górze. Adam Smoliński wprowadza opinię publiczną w błąd z pełną premedytacją. Nie ma żadnej decyzji GSK w naszej sprawie, jest tylko ustosunkowanie się do uchwał Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego, a to nie to samo - stwierdził Roman Kuty.

Działacze lokalnych struktur PSL zaprezentowali również liderów list kandydatów do Rady Miasta Jeleniej Góry:
okręg 1: Teresa Smolińska
okręg 2: Artur Janas
okręg 3: Adam Kubicki
okręg 4: Barbara Pawłowicz
Kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry z ramienia "ludowców" jest Wojciech Smoliński. Do Sejmiku Wojewódzkiego wystartują m.in.: Kazimierz Huk, Wojciech Smoliński i Monika Szyszka.

A oto pełna lista:
Okręg nr 1:
1. Teresa Maria Smolińska 2. Jerzy Tadeusz Wojtaszek 3. Marek Leszek
Majcher 4. Aleksandra Sroka 5. Zbigniew Zawadzki 6. Eugeniusz Mieczysław
Orzech 7. Violetta Anna Sługocka 8. Andrzej Władysław Szargawiński 9. Irena
Zając 10. Piotr Adam Kuncewicz.

Okręg nr 2:
1. Artur Marcin Janas
2. Irena Mroczek
3. Elżbieta Irena Bujak 4. Jan Zenon Herbut 5. Anna Dorota Chocimska-Ogórek
6. Andrzej Stanisław Wójcik 7. Roman Julian Czarnecki 8. Marlena Ewa
Przybylska-Karko 9. Stanisław Jan Krasuski 10. Anna Maria Toporowska 11.
Andrzej Krzysztof Girżda.

Okręg nr 3:
1. Adam Kubicki
2. Lidia Ewa Popowska
3. Waldemar Jan Dudek
4. Wiesława Bożena Siemaszko-Zielińska 5. Maria Kaszowska 6. Paweł Łukasz
Drapiej 7. Izabela Korzon 8. Maria Małgorzata Huk 9. Adam Lesław Smoliński.

Okręg nr 4:
1. Barabara Anna Pawłowicz 2. Remigiusz Ślusarski 3. Olga Bustowska 4. Ewa
Magdalena Bujak 5. Maria Jolanta Jeżowska 6. Tadeusz Franciszek Czapor 7.
Teresa Wiesława Majchrzak 8. Krzysztof Eugeniusz Skłodowski.

Jakie plany na najbliższe wybory ma w związku z tym Roman Kuty? Nie dostałem pełnomocnictwa od kol. Huka, który popiera Smolińskiego, bo mają wspólny interes. Jednak moi ludzie wystartują w wyborach i sam zastanawiam się czy wystartować na prezydenta, ale tylko dla zasady - powiedział polityk PSL, którego sprzymierzeńcy wystartują z KWW Aktywna Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz

~ 9-10-2014 8:11
ciekawie się czyta cóś jak Dynastia: Adam Smoliński, Teresa Smolińska, Wojciech Smoliński...
~kcpzpr 9-10-2014 8:40
towarzysze Smolińscy chcą Jelenią zawładnąć Ha ha ha Bardzo Śmieszne
~jg psl 9-10-2014 8:48
Nie przeciwnicy Kutego, tylko grupa ludzi, która utworzyła nową organizację PSL w Jeleniaj Górze i wybrała nowe władze. Pan Kuty nie miał ludzi i nie uczestniczył w zebraniu założycielskim. Nowa organizacja przyjęła wszystkich chętnych w tym poprzednich działaczy, zasłuzonych dla ludowców w tym rejonie.
~dość kłamstw 9-10-2014 9:19
Manipulacje kilku krętaczy wyjdą po wyborach, bo teraz Główny Sąd Koleżeński chce wyciszyć sprawę i zachować spokój w trakcie wyborów dlatego odłożył sprawę do rozstrzygnięcia po wyborach. Kłamstwa formułowane przez przeciwników Kutego, zostaną obnażone po wyborach. Nikt z rozsądnych i normalnych ludzi nie rozpętałby takiej wojny w PSL, tylko chorzy ludzie na władzę, którzy kłamstwami chcą osiągnąć swój cel. Całą aferę w PSL rozpętał Adam Smoliński i to tylko po to żeby mógł wystawić swojego synka na Prezydenta i do sejmiku - dla nich nie liczy się Statut PSL i tradycja tylko własne prywatne interesy. Dlatego Roman Kuty nie angażuje się w PSL, bo ktoś mądry powiedział z idiotami się nie walczy, tylko ich ignoruje. A wynik wyborczy pokarze ile są warci Smolińscy i ich ludzie.
~Turitali 9-10-2014 9:28
Roman Kuty uszanuje orzeczenie GSK PSL, ale nigdy nie ulegnie szantażom, manipulacją i kombinacjom Smolińskiego i jego marionetek.
~M.Synówka 9-10-2014 9:37
cytuję rzecznika klubu grodzkiego: "...jeżeli znajdą się osoby zachłanne na stanowiska służbowe i społeczne...". I pytam: kim właściwie chce być Pan Wojciech Smoliński? Prezydentem naszego miasta czy radnym sejmiku? Jak zostanie wybrany tu i tu - to których wyborców oszuka? Czy tak późno dotarło do tego Pana, że jest szansa na cokolwiek i nie zdążył się zdecydować co w jego pracy na rzecz lokalnej społeczności jest ważniejsze? Czy po prostu to kolejny przykład polityka pokroju: "biorę wszystko co dają, sprawdzę się na każdym stanowisku". PS.: nie jestem w żaden sposób ustosunkowany do którejkolwiek z PSLowskich frakcji. Denerwują mnie (nie od dzisiaj) prymitywne formy robienia durniów z wyborców w myśl: obiecam wszystko - tylko na mnie zagłosujcie. Pozdrawiam wszystkich myślących podobnie.
~poGROMCA 9-10-2014 10:12
psl i ich wielki wódz Piechociński frankensztajn pslu masakra gość !!!
~do poGromcy 9-10-2014 10:25
Ta a Pawlak to zombie...
~złodziejeeee 9-10-2014 10:34
To o czym Pan Janas mówi, to wypisz wymaluj dotyczy Smolińskich i jego kolesi
~Alana 9-10-2014 10:37
Panie Romanie zrezygnuj Pan z tego PSL-u, nie szkoda Panu czasu na ten beton?. Przed Panem był Kwaśnicki to też go załatwili, choć on nie walczył, łatwo go pokonali. Jak widać spora grupa dziwnych ludzi, którym Pan dokopał się skrzyknęła przeciwko Panu (4 czy 5). Tylu ich jest i chyba od 3 lat walczą z Panem i nie dali rady - za to szacun. Ale jak mówiłam na wstępie szkoda prądu na tych ludzi, lepiej zacząć coś swojego niezależnego. Bo oni tylko tyle potrafią; gnębić, pomawiać, kłamać. Szkoda na nich czasu, działaj Pan społecznie i wszyscy to docenią, choć oni i tak będą ujadać.
~złodziejeeee 9-10-2014 10:58
To o czym Pan Janas mówi, to wypisz wymaluj dotyczy Smolińskich i jego kolesi
~reset 9-10-2014 12:03
problem Kutego to słabość merytoryczna i brak pomysłów na Jelenią Górę - dlatego przesiedzi tą kampanię przed komputerem wypisując hejty na Smolińskiego, Janasa, Zapruckiego czy Huka
~KCPZPR 9-10-2014 12:28
Widać właśnie jak Janas wszystkie Smolińskie i Huki pracuja przed wyborami :p jak tak siedzieli cicho jak myszy pod miotłą a teraz Kampania wyborcza sie zaczyna to wyłaża jak szczury z kanałów :p :p :p
kazimierzp 9-10-2014 17:53
Gdybyśmy byli gminą wiejską to rzeczywiscie problemy czołowej partii rolników bardzo by mnie frapowały. Jednak jesteśmy miastem i to na prawach powiatu więc partia rolnicza raczej nie powinna brylować w najbliższych wyborach. W dodatku jeżeli ktoś mi wskaże rzeczywistych rolników na ich listach to z zainteresowaniem się nad nimi pochylę.
~pazerność 9-10-2014 18:25
Dobre pseudo rolnicy, których tylko stołki interesują. Pacz Wojciech Smoliński ile ma hektarów, chyba w Strefie Ekonomicznej w Kamiennej Górze i jeszcze mu mało i marzy mu się Prezydent Jeleniej Góry i Sejmik Wojewódzki. Pazerność nie zna granic. I czy pcha się do uprawy hektarów, czy na stołki. I to nie wie na który zasiąść. Pewnie gdyby mógł, to byłby wiceprezesem Strefy, Prezydentem Jeleniej Góry i marszałkiem w Sejmiku. Tacy kandydaci, tacy pazerniacy, tak zasługują na głosy i nasze podatki.
~olo 9-10-2014 20:54
cyt z Romka: "sam zastanawiam się czy wystartować na prezydenta, ale tylko dla zasady" Romek ale ty nie masz zasad...i nie wystartujesz bo się boisz konfrontacji z mieszkańcami
~znany rolnik 9-10-2014 22:00
...jeżeli znajdą się osoby zachłanne na stanowiska służbowe i społeczne, nieuczciwe w stosunku do ludzi, to pod przykrywką dobra społecznego będą uprawiały swoją działalność szkodliwą... TO JANAS MÓWI O SOBIE ?
~krewyn_luizy 9-10-2014 23:02
A ja zagłosuję na najładniejszą laskę ze wszystkich list. Przynajmniej będzie na co popatrzeć.
~ 9-10-2014 23:23
Czyli na kogo?
~poiu 10-10-2014 0:11
Romek,litości! Ile masz w końcu nicków ?
~sokół 10-10-2014 4:13
Jeszcze tylko ubić Kota ze szklarskoporębiańskiego PSL-u i już można będzie powiedzieć, że trochę przewietrzono tę partię z największych gnid.
~Smiechu Wart 10-10-2014 8:02
PSL to najgorsze dno polityczne jakie może byc. Cyrk na kółkach!!!!!!!!! Jeszcze Pani Ola widzę została wsadzona Hukowi jako kret. Prawdziwa Rolniczka z tej Oli B
~wróg HUKA 10-10-2014 8:11
PANIE KAZIMIERZU HUKU. Mając 71 lat nie robi się zamieszania a zakłada ciepłe Papcie i chowa wnuki. Panu widac mało koryta z ARIMR w którym nic Pan nie robi a kasuje Pan tylko kasę. Wiecznie Pana niema a bierze Pan wynagrodzenie robiąc kampanie wyborczą to jest jawne oszustwo!!!!!! Z rady nadzorczej tez pan szarpie kasę jak Reksio kość Panie Huk idź Pan w końcu na śmietnik historii i przestań Pan szkodzić bo w końcu Pana zamkną a już dawno powinni to zrobić i Piechociński Panu nie pomorze!!!!!!!!!
~Do Rolników 10-10-2014 8:16
Apel do rolników nie głosujcie na Partie która was okrada, oszukuje. To ludzie tylko chcący się nachapać z koniczynką w klapie. To PSL i były PZPR. Sierpem i młotem w PSL owska hołotę sierpem i młotem w PSL owską hołotę.
~NIE DLA PSL 10-10-2014 9:11
Zdecydowanie nie zagłosuję na to towarzystwo z PSL, nie potrafią się porozumieć i pchają się do władzy. Jak mieli by rządzić, przez intrygi, kłótnie i konflikty. Nie lubię takich ludzi, którzy nic sobą nie reprezentują - tylko knują.
~Gość 10-10-2014 12:27
Panie Romku, jest pań śmieszny. Własna córka się z Pana śmieje i wstydzi się za Pana. Zawsze był pan takim typem. Trzeba wiedzieć kiedy przestać się ośmieszać :)
~rolnik z PSL 10-10-2014 14:11
Jestem działaczem PSL raczej członkiem i zawsze wierzyłem że to partia która dba o interesy ludzi ze wsi a w szczególności rolników a co okazuje się że dbają o swe rodziny i przyjaciół a resztę mają w d..jak ci działacze PSL w Warszawie. Dowodem tego jest obstawienie tego co możliwe rodzinką Smolińskich i ich przyjaciół. Czytałem i wiem tak jest w Warszawie dają tylko swoim np.Związki Rolnicze organizują kolonie dla dzieci rolników płatników KRUS z dofinansowaniem KRUS a dla dzieci biednych rolników i rodzin wieliodzietnych. I co dofinansowanie dostały Związki i organizacje rolnicze ściśle związane z PSL które to organizacje dodatkowo pobierali od rodziców jeszcze po 600 zł od dziecka,i kolonie były tragiczne bo od KRUS dostawały dofinansowanie kolejne 700 zł.
~rolnik z PSL 10-10-2014 14:26
Dokończę poprzedni wpis. A Pan Marian Zagórny od lat organizuje właśnie takie kolonie z dofinansowania KRUS wysyłając rzeczywiście biedne dzieci w 50% dzieci jedzie darmowo a pozostali płacą 200 zł za turnus i bardzo bogatym programem K.O moje dziecko jeżdżi od czterech lat i za tak małą odpłatność jest masę wycieczek i zajęć.Była w tym roku ale jak można zobaczyć na fejzbuku wpisać Fundacja Jesteśmy Solidarni tam są umieszczone filmy z każdego turnusu i jest informacja że wypoczywało w tym roku ponad 500 dzieci z całej Polski a działacze PSL z Warszawy z KRUS nie dali ani grosza dofinansowania.Z Jeleniogórskiego było 80 dzieci, i jak głosować na PSL mimo że jestem członkiem to nie zagłosuje na nich.Bo oni dbają o własne koryta jak ci w Warszawie
~rolnik z PSL 10-10-2014 14:42
Dokończenie. A innych rolników traktują i ich rodziny jak trzecia kategoria społeczeństwa.Bo jeśli biednymi i wielodzietnymi rolnikami finansuje się z pieniędzy nas wszystkich rolników i Państwowych to znaczy z KRUS wspiera Młodzieżówki i organizacje członków PSL co można więcej wyczytać w filmach umieszczonych na fejskoku Fundacja Jesteśmy Solidarni.Teraz zastanówcie się po co nam członkom PSL jest taka partia przykro mi bardzo ż krzywdzi się wielu ludzi A co o Smolińskich to przed laty Adaś skręcił bardzo dużą kasę Państwowo z Rynku Hurtowego i kasy nie ma a on i rodzinka pcha się do władzy by znowu coś zachatmęcić Pozdrawiam.Chyba zrezygnuje z członkostwa z PSL.
~do gość 10-10-2014 22:02
Szanowny Panie jesteśmy córkami Romana Kuty i jesteśmy dumne, że mamy tak dobrego i kochającego Tatę. A przede wszystkim szanujemy Tatę za to, że nigdy nie uległ szantażom i zastraszeniom oraz intrygom knutym przez takich ludzi jak Pan. Wstydzić to się możemy tylko tego, że Tato zadawał się z takimi nikczemnymi ludźmi jak Pan. I niech Pan posłucha swoich córek co myślą o Panu, a nie robi wpisów w naszym imieniu.
~tylko tyle 10-10-2014 23:56
Panie Boże miej litość zad tym Narodem - Romek nicków Ci zabraknie, aby teraz szkalować PSL ;)
~rsrmwch 11-10-2014 9:24
Pan Roman Kuty nigdy nic złego nie powiedział na PSL i nie powie, co innego o pseudo PSL-owcach, którzy przez krętactwa i manipulacje chcą dostać się do władzy. Pan Adam Smoliński rozpętał tą wojnę w PSL w trakcie kampanii wyborczej i tylko on jest odpowiedzialny za marny wynik razem z Hukiem, którzy są siebie warci.
~rolnik z PSL 11-10-2014 18:42
Panie córki Pana Romana Kutego ja jako rolnik z PSL nie pisałem o waszym ojcu nie wiem czy wasz wpis dotyczy moich trzech wpisów przed waszymi wpisami a jeśli nie to przepraszam że to komentuje. Ale jest taka prawda że większość tych ludzi startuje do koryta by dbać o własne interesy. Zresztą szkoda komentarzy na temat tych karierowiczów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group