Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 9094
Zalogowanych: 42
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Zwiedzaj region na raty

Poniedziałek, 2 marca 2009, 16:12
Aktualizacja: 16:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA REGION: Zwiedzaj region na raty
Fot. Maciej
Ciekawe, acz mało znane zakątki okolic Jeleniej Góry zobaczyli wczoraj turyści, którzy skorzystali z propozycji Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego i wzięli udział w drugiej wycieczce Rajdu na Raty.

Ponad 30 osób, których z domu wyciągnęła chęć poznania okolic miasta i przedwiosenna pogoda, poprowadził przewodnik Wiktor Gumprecht. Turyści udali się na trasę: Mysłakowice, Staniszów, Jelenia Góra.

Po drodze obejrzano mało znany Krzyż Trzech Królów Pruskich na Krzyżowej Górze i Grenadierski Kamień na Górze Czop w Staniszowie – poinformował nas pan Maciej, jeden z uczestników, któremu serdecznie dziękujemy za zdjęcia.

Kolejna wycieczka, na którą zaprasza jeleniogórski oddział PTTK, wiedzie szlakiem od Bramy Wojanowskiej na Wzgórze Krzywoustego, przez Perłę Zachodu do Siedlęcina. Tam przewidziano ognisko. Powrót do Jeleniej Góry autobusem MZK. Wymarsz w niedzielę, 8 marca sprzed Bramy Wojanowskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
447
Tak - świetny pomysł
60%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
28%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret młodości – teoria genetycznie zaprogramowanej długości życia
 
Czechy
A może wizyta u króla zwierząt?
 
Aktualności
Jelenia Góra pełna gwiazd muzyki
 
Pomagamy
Karolina wciąż potrzebuje pomocy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group