Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3274
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Związkowcy z Solidarności o sytuacji w Turowie

Sobota, 25 września 2021, 9:09
Aktualizacja: 9:17
Autor: Przemek Kaczałko
Mysłakowice: Związkowcy z Solidarności  o sytuacji w Turowie
Fot. Facebook/ NSZZ Solidarność JG
W "Chacie za wsią" odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność z udziałem przewodniczącego - Piotra Dudy. Związkowcy mówili również o sytuacji w KWB Turów.
Cisną się na usta słowa niecenzuralne, ale trzeba powiedzieć, że Trybunał Niesprawiedliwości Unii Europejskiej brnie w błędzie - mówił Piotr Duda, który poinformował, że 22 października związkowcy udadzą się do Luksemburga, aby wręczyć wniosek o zamknięcie TSUE, na wzór decyzji dot. kopalni i elektrowni Turów. - To nie ma nic wspólnego z ekologią - stara 15 krajów UE widzi, że polska gospodarka bardzo dobrze się rozwija, więc trzeba zrobić wszystko, żeby zniechęcić do rozwoju gospodarki - stwierdził P. Duda.

W obradach jeleniogórskiej Solidarności wzięli udział: Piotr Duda - Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność,, Wojciech Ilnicki - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność KWB Turów, Marek Stecyk - Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność przy Elektrowni Turów, Franciszek Kopeć - Przewodniczący Zarządu Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność, Kazimierz Kimso - Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność (Wrocław, Wałbrzych), Sławomir Wochna - Dyrektor PGE GiEK S.A., Oddział KWB Turów, a także około stu delegatów, reprezentujących związkowców NSZZ Solidarność, z organizacji zakładowych działających na terenie byłego województwa jeleniogórskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

25
38%
Cieszy
8
12%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
8%
Złości
24
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (136)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
431
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group