Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4460
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Związkowcy z oświaty popierają działania radnych

Czwartek, 11 stycznia 2018, 10:50
Aktualizacja: Piątek, 12 stycznia 2018, 6:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Związkowcy z oświaty popierają działania radnych
Fot. Przemek Kaczałko
Związki zawodowe działające w jeleniogórskiej oświacie – ponad podziałami – wspierają grupę radnych, która nie przyjęła projektu budżetu autorstwa prezydenta miasta. – Doceniamy starania radnych o umieszczenie realnych wydatków na oświatę w budżecie – informują przedstawiciele trzech organizacji związkowych.

Sylwia Gac-Sufleta ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, Anna Fościak z organizacji międzyzakładowej NSZZ Solidarność oraz Andrzej Grosicki z Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania podpisali się pod pismem skierowanym do radnych Rady Miejskiej Jeleniej Góry, w którym wyrażają niepokój i z troską obserwują sytuację wokół budżetu miasta Jeleniej Góry na rok 2018.

- Mając świeżo w pamięci olbrzymie problemy finansowe z końca minionego roku, jakie miały jeleniogórskie placówki oświaty i wychowania i wynikające z nich zawirowania organizacyjne, z których jednostki wyszły obronną ręką tylko dzięki tytanicznej pracy i doświadczeniu dyrektorów oraz ich służb, nie możemy bezczynnie patrzeć jak plan finansowy na bieżący rok budżetowy nieuchronnie doprowadzi do zapaści szkół, przedszkoli czy też jedynego miejskiego żłobka. Świadoma akceptacja braku 10 milionów złotych na funkcjonowanie ww. jednostek jest dla nas nie do zaakceptowania - podkreślają związkowcy.

- Doceniamy starania radnych o umieszczenie realnych wydatków na oświatę w budżecie. Tylko takie działania pozwolą na rzetelną i pozytywną pracę naszych jednostek pozwalając im na pełnię realizacji nałożonych na nie ustawowych obowiązków, a także istotnie przyczynią się do rozwoju i wzrostu naszego wspólnego dobra, jakim jest Jelenia Góra - dodają.

Kwestia brakujących środków na oświatę to główny punkt sporny pomiędzy obozem prezydenta miasta a większością radnych, która odrzuciła projekt podczas grudniowej sesji. Już za niespełna tydzień kolejne podejście do uchwalenia budżetu - 17 stycznia o godz. 9:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
220
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group