Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6966
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Związkowcy rozdawali ulotki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 października 2015, 8:05
Aktualizacja: 23:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Działacze związkowi prowadzili wczoraj (22.10) na terenie całego kraju akcję informacyjną, związaną ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W Jeleniej Górze związkowcy NSZZ „Solidarność” rozdawali przechodniom ulotki, a w akcję włączyli się członkowie „Sierpień '80”, którzy przekazywali mieszkańcom gazetkę związkową.

Górnicy regionu śląsko-dąbrowskiego zorganizowali wczoraj w Warszawie demonstrację w związku ze złamaniem przez rząd porozumienia dotyczącego funkcjonowania przemysłu wydobywczego na Śląsku. Jednocześnie w całej Polsce organizowana jest akcja informacyjna, prezentująca antyspołeczną, antypracowniczą postawę rządu PO-PSL, w okresie minionych ośmiu lat – powiedział przewodniczący zarządu regionu jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność” Franciszek Kopeć.

Głównym założeniem polityki gospodarczej PO-PSL jest wzrost gospodarczy osiągany dzięki utrzymywaniu niskich wynagrodzeń i zatrudnianiu większości Polaków na umowach śmieciowych – stwierdził szef jeleniogórskiej „S”. - Jeżeli dodamy do tego wydłużenie wieku emerytalnego, zniszczenie przemysłu stoczniowego, zniszczenie służby zdrowia, oświaty i obronności kraju, to jednoznacznie należy stwierdzić, że od ośmiu lat rządzą nami antyspołeczne środowiska nastawione na pomnażanie własnego zysku kosztem interesu Polski i Polaków – dodał F. Kopeć.

- Przed nami bardzo ważny sprawdzian społecznej troski o przyszłość naszych rodzin i przyszłość Ojczyzny. 25 października 2015 roku możemy zakończyć okres niszczenia naszego kraju i sprowadzania Polaków do roli łatwo dostępnej, niskopłatnej, europejskiej siły roboczej. Mamy szansę odsunąć od władzy tych, którzy zamiast służyć Narodowi załatwiali sobie stanowiska w Brukseli i przejmowali najbardziej dochodowe instytucje i przedsiębiorstwa. Zarząd Regionu Jeleniogórskiego NSZZ Solidarność apeluje przede wszystkim o udział w wyborach i wybór kandydatów, dla których funkcja parlamentarzysty jest służbą na rzecz naszego kraju i polskiego społeczeństwa. Odrzućmy tych, którzy przez minione osiem lat wykazali się walką głównie o interesy własne i swoich partyjnych kolegów – zaapelował działacz związkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~soc-lib 23-10-2015 9:38
Macie do wyboru dwie partie lewicowe ,dość ultraprawicy i banksterow.
~xxx 23-10-2015 9:52
produkcja opon musi upaść aby nie można było palić przed P.Dudą.Taki nieskazitelny człowiek nie pozwoli piso-związkowcom na żadne protesty.On jest nieomylny i z Kacperkiem wie co dla niego dobre.
~hjk 23-10-2015 9:56
Rozwiązaniem są zamieszki i strajk generalny paraliż całego kraju; inaczej nie da się obalić obecnej władzy.
~Nawrócony POpapraniec 23-10-2015 10:13
Kilkoro nas uczestników Wielkiej Żałobnej Uroczystości Św.P.X.Jerzego czuło najmniej powiedziany niesmak na wielki szvczyt hipokryzji i obłudy występ P.ZOFII POmyłki która glosowała przeciw wartościom głoszonym poprzez Księży naukom Kościoła /za nic ma DEKALOG!!!!.../Jej Przywódczyni wyklucza Republikę Wyznaniową Więc mamy wielki NIESMAK a może POczynić egzorcyzmy?
~socjalizmkaput 23-10-2015 10:39
roszczeniowe towarzystwo z hasełkami: wszystko źle,ciągle mało,dajcie bo nam się należy..dziwne to towarzystwo,normalny człowiek jak nie lubi swojej pracy to ją zmienia zamiast palić opony i żebrać o podwyżkę.
~Anty 23-10-2015 11:40
Panowie z solidarnosci lepiej powiedzcie o waszym szefie jak sie panoszy na pomorzu .Wystarczy poczytac w gazetach , ciemnogrod i zacofanie to nam grozi po wyborach zenada
~gluś 23-10-2015 14:22
dobrze ze wam za komuny wywalczono prawo do zrzeszania się w związki i teraz wielu ma ciepłe posadki i tylko na tyle was stać by rozdawać ulotki, pewnie to że oczerniają rząd to zupełny przypadek w tym czasie kampanii
~mmm 27-10-2015 6:42
Solidarność się skundliła,to już nie jest związek zawodowy a podnóżek pisu działający na szkodę pracowników

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group