Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6956
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zuzanna Dziedzic dyrektorem na kolejne sezony

Piątek, 4 stycznia 2013, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: Elster
Jelenia Góra: Zuzanna Dziedzic dyrektorem na kolejne sezony
Fot. Archiwum Jelonki.com
Marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec podpisał kontrakt dyrektorski na kierowanie Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze z Zuzanną Dziedzic, wieloletnią szefową tej instytucji kulturalnej. Umowa zawarta została na okres od 1 stycznia 2013 do 31 sierpnia 2015 roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, powołując Zuzannę Dziedzic na stanowisko dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, tym samym przedłużył jej kontrakt.

Kontrakty dyrektorskie w instytucjach artystycznych to wymóg znowelizowanej 31 sierpnia 2011 r. (weszła w życie 1 stycznia 2012 r.) ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, w myśl której z początkiem rozpoczętego właśnie roku do przeszłości przeszły umowy z dyrektorami zawierane na czas nieokreślony. Ustawodawca określił, że okres na jaki może być powoływany dyrektor to trzy do pięciu lat. Podstawą do zawarcia umowy jest uchwałą, jaką 18 grudnia podjął zarząd województwa dolnośląskiego.

W przypadku Zuzanny Dziedzic umowa powierzająca jej kierowanie filharmonią w praktyce zawarta została na trzy sezony artystyczne. Kierowana przez nią instytucja prowadzi działalność w cyklu sezonowym (od 1 września do 31 sierpnia roku następnego), a nie w roku kalendarzowym (i budżetowym). Jako dyrektorka Zuzanna Dziedzic dokończy zatem bieżący sezon artystyczny, by kierować filharmonią przez dwa kolejne - począwszy od sezonu 2013/2014 do końca sezonu 2014/2015.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group