Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6101
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Zrujnowana psychika małoletnich hazardzistów

Wtorek, 13 listopada 2007, 7:12
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Zrujnowana psychika małoletnich hazardzistów
Fot. Archiwum
Właściciele salonów gier hazardowych wpędzają w nałóg młodych ludzi. Pozwala im na to luka w prawie, które wprawdzie zabrania młodzieży uprawiania hazardu, ale nie określa sankcji. Psychologowie biją na alarm.

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska ilustrując przykładem z dworca kolejowego w Legnicy, gdzie setki uczniów codziennie przegrywa sporą sumkę na automatach. To problem dla straży miejskiej, która napomina młodzież opuszczającą zajęcia szkolne, aby tylko pograć.

Niestety, może tylko napomnieć i zawiadomić szkołę o wagarowaniu. Nie może – jak w przypadku właścicieli sklepów spożywczych lub lokali gastronomicznych, którzy sprzedają alkohol nieletnim – wystąpić o odebranie koncesji.

– Na każdym z automatów hazardowych jest napis "Dozwolone od lat 18". Ale co z tego? "W przepisach nie jest wyjaśnione, kto ponosi odpowiedzialność za udostępnienie nieletnim maszyn hazardowych – PGWr cytuje wypowiedź legnickiego komendanta straży miejskiej.

Podobna sytuacja jest w wielu jeleniogórskich lokalach, gdzie można sobie pograć. Właściciele się cieszą, bo haka na nich nie ma, a są w porządku – gdyż wywieszają tabliczki z informacją o zakazie korzystania z automatów przez nieletnich.

Tych jest również sporo w kafejkach internetowych. Tam, co prawda, pieniędzy nie przegrywają, ale miło spędzają czas, kiedy powinni być w szkole. Policja od czasu do czasu organizuje przedpołudniami akcje, podczas których spisuje nieletnich bywalców jaskini hazardu i wirtualnych gier.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group