Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6918
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Źrebak w nagrodę

Środa, 27 sierpnia 2008, 20:24
Aktualizacja: Czwartek, 28 sierpnia 2008, 11:03
Autor: Ania
REGION: Źrebak w nagrodę
Fot. Ania
Jeźdźcy z kotliny jeleniogórskiej wzięli udział w „VIII Wielkiej Gonitwie Chłopskiej” w Złotym Potoku w powiecie lubańskim. Dla Joanny Zielińskiej reprezentującej Agroturystykę „U Luizy” w Mysłakowicach był to debiut, a trzykilometrowa trasa nie sprawiła jej większych problemów.

Była to impreza rekreacyjna, dla wszystkich którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: gonitwa koni śląskich, gonitwa małych koni, gonitwa młodych jeźdźców oraz koni szlachetnej półkrwi. Pogoda nie dopisała, ale mimo deszczu każdy z uczestników dzielnie pokonywał przeszkody, jakie przygotowano na trasie.

Drugie miejsce w kategorii koni szlachetnej półkrwi zajął Roman Ziemian z Jeleniej Góry, reprezentujący stajnię Ziemian. Joanna Zielińska z Miłkowa, w kategorii gonitwa młodych jeźdźców, do mety dojechała druga, ale została zdyskwalifikowana, ponieważ uznano, że nie przeskoczyła jednej z przeszkód. Warto również dodać, że klacz Cesja wyhodowana w agroturystyce „U Luizy” również pierwszy raz występowała w gonitwach.

–Trasa jest bardzo ciekawie zaplanowana, a atmosfera niezwykle przyjazna. Można poroz-mawiać z innymi miłośnikami koni i porównać swoje doświadczenia. To wszystko wpływa na klimat zawodów, które raczej nazwałabym świetną zabawą. – powiedziała Joanna Zielińska.

Główną nagrodę, źrebaka ufundowanego przez Gospodarstwo Rolne Ingi i Arkadiusza So-buckich, losowały osoby, które pierwsze dobiegły do mety w swojej kategorii. Tym razem szczęście dopisało Iwonie Orlickiej ze stajni Jaskółka Marczów, która wygrała w gonitwie dla małych koni.

Wielu z uczestników, w tym i nasi przedstawiciele, planują już start w przyszłym roku, w IX Wielkiej Gonitwie Chłopskiej, która odbędzie się w przedostatnią niedzielę sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group