Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4803
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Źrebak w nagrodę

Wiadomości: REGION
Środa, 27 sierpnia 2008, 20:24
Aktualizacja: Czwartek, 28 sierpnia 2008, 11:03
Autor: Ania
Fot. Ania
Jeźdźcy z kotliny jeleniogórskiej wzięli udział w „VIII Wielkiej Gonitwie Chłopskiej” w Złotym Potoku w powiecie lubańskim. Dla Joanny Zielińskiej reprezentującej Agroturystykę „U Luizy” w Mysłakowicach był to debiut, a trzykilometrowa trasa nie sprawiła jej większych problemów.

Była to impreza rekreacyjna, dla wszystkich którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: gonitwa koni śląskich, gonitwa małych koni, gonitwa młodych jeźdźców oraz koni szlachetnej półkrwi. Pogoda nie dopisała, ale mimo deszczu każdy z uczestników dzielnie pokonywał przeszkody, jakie przygotowano na trasie.

Drugie miejsce w kategorii koni szlachetnej półkrwi zajął Roman Ziemian z Jeleniej Góry, reprezentujący stajnię Ziemian. Joanna Zielińska z Miłkowa, w kategorii gonitwa młodych jeźdźców, do mety dojechała druga, ale została zdyskwalifikowana, ponieważ uznano, że nie przeskoczyła jednej z przeszkód. Warto również dodać, że klacz Cesja wyhodowana w agroturystyce „U Luizy” również pierwszy raz występowała w gonitwach.

–Trasa jest bardzo ciekawie zaplanowana, a atmosfera niezwykle przyjazna. Można poroz-mawiać z innymi miłośnikami koni i porównać swoje doświadczenia. To wszystko wpływa na klimat zawodów, które raczej nazwałabym świetną zabawą. – powiedziała Joanna Zielińska.

Główną nagrodę, źrebaka ufundowanego przez Gospodarstwo Rolne Ingi i Arkadiusza So-buckich, losowały osoby, które pierwsze dobiegły do mety w swojej kategorii. Tym razem szczęście dopisało Iwonie Orlickiej ze stajni Jaskółka Marczów, która wygrała w gonitwie dla małych koni.

Wielu z uczestników, w tym i nasi przedstawiciele, planują już start w przyszłym roku, w IX Wielkiej Gonitwie Chłopskiej, która odbędzie się w przedostatnią niedzielę sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Mocherowa 27-08-2008 21:27
ja chce żrebaka.
~Mocherowa 27-08-2008 21:31
bo my kobiety lubimy jeżdzic konno,nie ma to jak dobry ogier.
~Sabath 27-08-2008 21:38
znam źrebaka takiego który potrafi wiele różnych stuczek ;-) myślimy gdzie go tu wystawić ...
piipi 27-08-2008 22:37
..tak,tak konie to potrafia galopowac..ja konika nerwowego cukrem zawsze "przekupie" !!.
~pina 27-08-2008 22:38
Asia z Cesja super sie spisały i zostały nie słusznie zdyskwalifikowane, było to nie dopatrzenie.... Ale One i tak są dla nas najlepsze :):*
~_tatawickabeznicka___ 27-08-2008 22:56
Coś ten tekst się kupy nie trzyma. To w końcu ta JZ wygrała, czy przegrała ? A Roman Z. skoro zajął drugie miejsce, to kto zajął pierwsze po dyskwalifikacji tej, co "dobiegła pierwsza" ? ;))) No i kto to jest "nasi przedstawiciele" ? Redakcja Jelonki ? ...to całkiem ciekawe, ale też nie do końca jasne ;)
~koniara 28-08-2008 3:53
To jest tak,że Joanna startowała w kategorii młodzieży,a Roman w grupie koni szlachetnej półkrwi.To były oddzielne grupy!
~Marcia 28-08-2008 10:56
Brawo Asia :) Brawo Cesja !! żałuję, że mnie nie było, ale trzymałam kciuki z całych sił. Dla mnie to jest 2 miejsce - żadna dyskwalifikacja się nie liczy. Następny rok 1 miejsce ! :*
~sisi 28-08-2008 18:31
Gdyby dyskwalifikowano przez niedopatrzenia, to byłoby zdecydowanie więcej takich poszkodowanych osób, a gonitwa nie zyskiwałaby z roku na rok coraz większej popularności, która sprawia, ze nawet ulewny deszcz nie odstrasza zarówno jeźdzców, jak i publiczności. I tylko pozostaje nam czekać na kolejną gonitwę, już za rok, oby przy lepszej pogodzie i jeszcze szerszym gronie miłośników koni z naszego regionu.
~Marcin Igielski 30-08-2008 22:47
Więcej dziewczyny skromności , niech inni was chwalą , samemu nie wypada . Choć rzeczywiście siwa pobiegła rewelacyjnie i gdyby nie skoczyła obok beczek była by zapewne druga . Gdyby tak z góry było wiadomo kto wygra , to wszelkie zmagania sportowe nie miały by sensu ,więc za rok wszystko zdarzyć sie może . Pewne jest tylko to że poziom trudności będzie ciągle podwyższany.
~strippi 6-09-2008 0:39
Marcin nie rozumiem Twojego podtekstu ... właśnie o to chodzi, że inni chwalą Cesję i Asię...nie widzę tutaj wypowiedzi ani właścicielki ani zawodniczki. Pochwały są od uczestników i ludzi którzy chcieli pogratulować przez np. ten portal.
~koniarka 9-01-2009 8:40
byłam świadkiem i widziałam że Asia z Cesją przeskoczyły beczki! I to nie jest tylko moja opinia, inni zawodnicy również to widzieli, więc szkoda dziewczyny... została zdyskwalifikowana za coś czego nie zrobiła. Marcinie niech oprócz poziomu trudności zostaną zakupione okulary dla sędziów aby lepiej widzieli. Pozdrawiam i brawa dla Asi i Cesji!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group