Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3864
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zostawili drzewka i mnóstwo wspomnień

Niedziela, 2 maja 2010, 8:58
Aktualizacja: 9:11
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Zostawili drzewka i mnóstwo wspomnień
Fot. Organizatorzy
Nostalgicznym pożegnaniem zakończyli w miniony piątek naukę maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego. Ze szkołą jeszcze się nie rozstali, bo we wtorek wrócą tu, aby przystąpić do najważniejszego egzaminu w życiu – matury.

– Nasza szkoła jest na pewno wstępem do dorosłego życia! Przez ostatnie lata wspólnej pracy udało się nam dokonać bardzo dużo, aby dobrze przygotować Was – drodzy absolwenci – do podjęcia dalszych kroków na drodze kariery, którą rozpoczynacie – to słowa dyrektora Pawła Domagały, który witał trzecioklasistów kończących przygodę z licealną edukacją.

– Nadszedł moment, który wieńczy dzieło. Zakończenie. Zakończenie. I jeśliby wsłuchać się w znaczenie tego słowa, to jesteście już nieco dalej niż na końcu licealnych trudów – mówił do abiturientów liceum nauczyciel matematyki Romuald Anrusyszyn przemawiając w imieniu wychowawców klas.

– Zostawiliście za sobą przegapione sprawdziany, zeszyty usprawiedliwień i wkraczacie w przestrzeń, w której trzeba brać odpowiedzialność za siebie. Przed Wami nowe funkcje i nowe przyporządkowania, ale wzory te same! – dodał.

Nauczycielom podziękowała symbolicznie programem artystycznym klasa III a. Niemałą rolę w przygotowania i prezentację włożyły utalentowane artystycznie uczennice: Karolina Lipska i Małgorzata Cieślak.

Nie zabrakło momentów podniosłych i miłych zarazem. Uczniom, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce (średnia 5,0 lub uczestniko, eliminacji centralnych olimpiad przedmiotowych), wręczono medale Primus Inter Pares. Wśród odznaczonych znaleźli się: Anna Sawicka, Anna Pyrzanowska, Dorota Fryc, Tomasz Szuba, Adriana Marek oraz Laura Osińska.

Elementem uroczystości było przekazanie kopii obrazu Maxa Wislicenusa „Zima. Widok od strony Lisiej Góry”, o którym obszernie pisaliśmy w tekście „Chwała sztukom i ludziom”. Piotr Staniów, Jakub Komaniecki, Łukasz Jacheć oraz Mateusz Bialic pod kierunkiem Joanny Skóreckiej przygotowali spektakl przedstawiający okoliczności i ciekawostki związane z pozyskaniem i wyeksponowaniem dzieł Wislicenusa w kwietniu 1919 roku w Muzeum Towarzystwa Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Korzystali z pamiętników tajnego radcy, szefa RSGV Hugona Seydela. Przypomnijmy, że obraz wrócił do muzeum w zamian za kopię, którą perfekcyjnie wykonał Wiktor Staszak, pracownik MK.

Tradycyjnie maturzyści z Żeroma zasadzili drzewka przy gmachu I LO. Powrócą tu we wtorek, aby stawić czoła zadaniom maturalnym. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group