Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7744
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży

Piątek, 11 września 2015, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: ŚDM
Jelenia Góra: Zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży
Fot. ŚDM
Centrum Światowych Dni Młodzieży Diecezji Legnickiej z biurem rejonowym w Jeleniej Górze zaprasza młodzież, studentów oraz osoby dorosłe, które chciałyby włączyć się w wolontariat podczas organizacji Światowych Dni Młodzież, a w sposób szczególny tzw. „Dni w diecezji”, które będą odbywały się 5 dni przed rozpoczęciem Wydarzeń Centralnych w Krakowie.

Jak wspomina ks. Robert Bielawski, koordynator ŚDM w Jeleniej Górze: Każda osoba, która chciałaby pomóc i podzielić się swoimi umiejętnościami i talentami jest mile widziana.

12 września (sobota) w parafii Matki Bożej Miłosierdzia (ul. PCK 23) odbędzie się „I Spotkanie Wolontariuszy ŚDM Campusu Jelenia Góra”. - Chcemy zapoznać wszystkich z ramowym planem tych dni jakie młodzież przeżyje w naszym mieście; potem nastąpi spotkanie w diakoniach, sekcjach, w których każdy będzie mógł się odnaleźć i spełnić. Mamy nadzieję, że wiele osób pojawi się na tym spotkaniu, by mieć świadomość jak ogromne przedsięwzięcie czeka nas jako gospodarzy - mówi Monika Petelska, wolontariuszka odpowiedzialna za logistykę podczas ŚDM w Jeleniej Górze.

Kto może odnaleźć się wśród wolontariatu ŚDM? - Na pewno potrzebujemy osoby posiadające talenty muzyczne: śpiewające, grające; tych, którzy będą tłumaczami najważniejszych wydarzeń; osoby zainteresowane mediami: filmowaniem, fotografowaniem, pisaniem tekstów, obsługą stron i portali społecznościowych; lektorów i ministrantów; osoby potrafiące fachowo udzielić do pierwszej pomocy i wiele innych – informuje ks. Robert bielawski.

Program oraz szczegółowej informacje znajdują się na stronie Centrum ŚDM Diecezji Legnickiej: www.domusmariae.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group