Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 2605
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zostań ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR!

Czwartek, 24 listopada 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Organizator
JELENIA GÓRA: Zostań ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR!
Fot. Organizator
W Stacji Centralnej GOPR przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, 9 grudnia 2011r. o godzinie 19. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem do Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Grudniowe spotkanie otwiera oficjalną akcję rekrutacyjną karkonoskiego GOPR-u skierowaną przede wszystkim do młodych osób z regionu jeleniogórskiego, aktywnie uprawiających turystykę górską oraz narciarstwo. Chętni zostaną na nim zapoznani ze specyfiką pracy ratownika górskiego oraz zaproszeni na dalszy cykl spotkań przygotowawczych.

- Ratownikiem górskim może zostać każda osoba w wieku od 18 do 35 roku życia, która potrafi dobrze jeździć na nartach i zna teren działania danej Grupy Regionalnej GOPR - mówi Olaf Grębowicz, pełniący obowiązki naczelnik karkonoskiego GOPR-u - Osoba taka musi także wykazywać się dobrą sprawnością fizyczną oraz posiadać minimum średnie wykształcenie.

Karkonoscy ratownicy pragną ułatwić młodym ludziom spełniającym powyższe kryteria rozpoczęcie przygody z ratownictwem górskim i zaprosić je do zasilania szeregów GOPR-u w Karkonoszach. Spotkanie 9 grudnia będzie pierwszym tego typu wydarzeniem z całego cyklu przygotowawczego zaplanowanego na tę zimę. W okolicach lutego cykl ten zakończy się egzaminem rozpoczynającym oficjalny, dwuletni staż kandydacki w GOPR.

Miejsce pierwszego spotkania:
Stacja Centralna Grupy Karkonoskiej GOPR
ul. Sudecka 79
58-500 Jelenia Góra

Termin: 9.12.2011, godz. 19:00

Więcej informacji udziela:
Biuro Grupy Karkonoskiej GOPR
tel. 75 75 247 34
email: karkonoska@gopr.pl
www.gopr.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group