Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8280
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zostań policjantem

Piątek, 10 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:10
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Zostań policjantem
Fot. kmp
Dziesięć wolnych etatów już czeka w komendzie miejskiej na tych, którzy chcieliby pracować w policji. Na całym Dolnym Śląsku szeregi funkcjonariuszy ma zasilić 380 osób.

Liczba vacatów w policji jeleniogórskiej może się zwiększyć, bo ruch kadrowy jest spory. – Wielu policjantów przechodzi na emeryturę oraz przenoszonych jest do innych jednostek – informuje kom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Przyjmowane będą zarówno osoby po studiach, z wykształceniem średnim, jak i ludzie po służbie kandydackiej i przeniesione do rezerwy. Nie mogą jednak zgłosić się później niż w ciągu trzech lat od zakończenia służby kandydackiej.

Pierwszy nabór odbędzie się już 9 maja 2006 roku, a następne 28 sierpnia i 21 listopada. W maju policja przyjmie do pracy 60 osób i po 160 w kolejnych naborach w całym województwie dolnośląskim.

Chętni mogą zgłaszać się już teraz z niezbędnymi dokumentami w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu lub w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kandydaci będą musieli zdać, między innymi, test z wiedzy o funkcjonowaniu administracji publicznej i bezpieczeństwie. Czekają też na nich testy sprawnościowe. Konkurencje i czas ich wykonania jest ten sam dla kobiet i mężczyzn. Obejmuje on ćwiczenia zwinnościowe, siłowe i wytrzymałościowe.

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, niekarany i korzystający w pełni z praw publicznych. Warunkami są co najmniej średnie wykształcenie oraz predyspozycje psychiczne i fizyczne do pracy w formacjach uzbrojonych.

Po odbyciu 12 miesięcznej służby w zamian za wojsko istnieje możliwość podjęcia pracy w policji. Poborowi mogą zasilić szeregi Oddziałów Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group