Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14794
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: ZOOM - ZBLIŻENIA 2004 - relacja z rozdania nagród

Wtorek, 9 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2006, 10:59
Autor: Damian Milko
Jelenia Góra: ZOOM - ZBLIŻENIA 2004 - relacja z rozdania nagród
Fot. Damian Milko
Od czwartku 4 listopada trwała VIII edycja festiwalu „ZOOM-ZBLIŻENIA”. Bazą tego wydarzenia było kino Marysieńka w Jeleniej Górze, które gościło ponad pięćdziesięciu filmowców z kraju i zagranicy. Główną ideą imprezy była konfrontacja wszelkich niezależnych dzieł, od prawdziwych filmów do eksperymentów stworzonych kamerą.

W niedzielę 7 listopada zostały przydzielone nagrody w różnych kategoriach. Zwycięzcą festiwalu został Sebastian Durbacz z Warszawy, który został uhonorowany za obraz „Dół”. Grand Prix imprezy jury przyznało Jarosławowi Sztanderze za „Po cud”. Szczególną uwagę należy zwrócić na filmy, które „wypłynęły” od uczestników warsztatów filmowych. Trzy grupy młodych filmowców zostały nagrodzone za prace wykonane w ciągu kilku dni ich pobytu w Jeleniej Górze. Nagrody na ręce laureatów składał prezydent Jeleniej Góry – Józef Kusiak. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy mają już zaplanowane kolejne spotkanie. Tak więc zapraszamy ponownie do Jeleniej Góry za rok na IX Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Filmów "ZOOM-ZBLIŻENIA'2005"!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group