Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 4974
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żółta kartka za hucpę na sesji rady powiatu!

Wiadomości: Powiat
Piątek, 30 września 2016, 8:58
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2016, 7:36
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczorajsza (29.09) Sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego po raz kolejny pokazała, że na zakończenie animozji wewnątrz zarządu powiatu próżno czekać. Wszystko wskazuje na to, że ten stan będzie trwał do końca kadencji…

Początkowo obrady przebiegały spokojnie i nawet różnice zdań pomiędzy radnymi Kotlińskim i Góreckim dotyczące uchwalonego dokumentu z doraźnej kontroli dotyczącej wycinki drzew w pasie drogowym pomiędzy Staniszowem a Słoneczną Polaną, nie zakłóciło stanu zgodności.

Miecz Demoklesa zawisł nad radą w momencie przejścia do punktu 9 i 10 porządku obrad, czyli sprawozdania starosty z prac zarządu w okresie międzysesyjnym i sprawozdania przewodniczących komisji z działalności międzysesyjnej, a także punktu 12, czyli sprawy różne.

Przyczynkiem do zagęszczenia atmosfery pomiędzy częścią rady, także zarządu, a starostą był temat obecności przedstawicieli rady powiatu lub jego braku podczas uroczystości, na które powiat otrzymał zaproszenie. Starosta Anna Konieczyńska wielokrotnie podkreślała w swojej wypowiedzi, że jest jej wstyd za radnych, że nie reprezentują powiatu jeleniogórskiego na oficjalnych uroczystościach. W odpowiedzi radny Krzysztof Wiśniewski poprosił starostę, żeby przestała się wstydzić w imieniu Krzysztofa Wiśniewskiego, bo on swoją pracę wykonuje właściwie.

Z sali pojawił się zarzut pod adresem Anny Konieczyńskiej, że zachowuje się jak celebrytka. Radny Bogusław Chodak zastanawiał się, czy taka postawa nie wpływa na jakość działalności powiatu. W odpowiedzi starosta odpowiedziała, że wynika to z zaniechania tego typu pracy ze strony wicestarosty Kwiatkowskiego, przewodniczącego rady, jego zastępców jak i samych radnych. A. Konieczyńska wytknęła także radzie powiatu brak merytorycznego podejścia do pracy rady powiatu. Zauważyła, że 15 czerwca złożyła wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Kwiatkowskiego i do tej pory ten punkt nie znalazł się w żadnym porządku sesji.

Zagęszczająca atmosfera sesji udzieliła się radnemu Chodakowi, który zarzucił staroście prowadzenie drażniącej polityki. - Wie pani dobrze jak funkcjonuje zarząd i jak funkcjonuje rada, pani może odwoływać wicestarostę, my możemy odwoływać panią i tak w nieskończoność. Pani wie doskonale, że aby skonstruować zarząd potrzebna jest dobra wola. Pani musi zaakceptować to, że ta rada jest wolą mieszkańców. Ja muszę akceptować, że pani jest, pani musi akceptować, że ja jestem. Atmosfera na tej sali, atmosfera na posiedzeniach jest wykańczająca. Próbuję zrozumieć, jak my funkcjonujemy. Przecież nie da się tak pracować - powiedział radny Chodak.

Odbijanie piłeczki odbywało się z gracją finałowego meczu Wimbledonu, a szkoda bo podczas turnieju wzajemnego doprowadzania się do porządku pojawiło się między innymi zapytanie radnego Kamińskiego. Dotyczyło ono zwolnienia z opłat za wymianę dokumentów mieszkańców nowych ulic w Komarnie. Radny Kamiński otrzymał odpowiedź od wicestarosty Kwiatkowskiego, że takie działanie doprowadziłoby do precedensu powstawania podobnych próśb z innych gmin, a skutkiem brak wpływów do kasy powiatu, który i tak jest tak trudnej sytuacji finansowej.

Wszystko to wskazuje na to, że na brak komunikacji i chyba dobrej woli współpracy pomiędzy starostą i jej adwersarzami, a pozostałymi radnymi. Ponad godzinne personalne wycieczki zwaśnionych stron dłużej by trwały, gdyby nie przytomna reakcja radnego Pokoja, który poprosił przewodniczącego Kleśtę o zakończenie dyskusji, by skrócić te kompromitujące rozmowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~Bobbi 30-09-2016 9:15
Jaja jak berety. Biznesmeny... Wszyscy do wymiany w najbliższych wyborach i po problemie.. Celebrytka i cała reszta. Wiśniewski na swoją polanę niech jedzie, powoli sodowa do głowy uderza..
~arka 30-09-2016 9:40
Nie ma takiego nazwiska wśród radnych jak Bogusław Chodecki - czy ktoś kto pisał to popełnił taki błąd?
czlowiekpuszcza 30-09-2016 9:42
Zlikwidować te wszystkie rady powiatów, wprowadzić bezpośrednio wybieranego starostę i tyle.
~Nihil novi 30-09-2016 9:50
Do autora nie radny Bogusław Chodecki tylko Bogusław Chodak jeden z tzw. farbowanych lisów. Trzeba towarzystwu "wzajemnej adoracji" odpowiednio podziękować w najbliższych wyborach.
~janosik 30-09-2016 10:30
Powiaty do likwidacji, bo jak widać z braku sensownego zajęcia skaczą sobie tylko do gardeł - szkoda na to publicznego grosza.
~olo 30-09-2016 10:32
A po jaka cholerę są powiaty, sztuczny twór
~emeryt 30-09-2016 10:58
jak widac to wszuscy radni sa bezradni bo rzadzi stara klika i mafia oszustow i kombinatorow ktorzy udaja ze cos robia a za nic nie ponosza zadnej odpowiedzia;nosci, tylko rozbudowuja biurokracje i nikt nie wie za co bierze kase i za co odpowiada, a przyklad biora z gory. wiec albo uciekac ze skorumpowanego kraju albo udawac ze sie nic nie widzi, bo kazda walka jest zawsze przegrana.
~kisonai 30-09-2016 10:58
Żeby tam jakaś merytoryka była to bym zrozumiał te spory. A to tylko o personalia chodzi czyli o stołki. Faktem jest że każdy z uczestników sporu tylko korzysta na sporze bo sie o nim mówi i w swoich twardych elektoratach utrwala sie jako "działający" Nieuczestniczący w kłótniach i nieistniejący w świadomości wyborców, choćby najbardziej merytoryczny nie będzie zapamiętany. No chyba że poza działalnością w Radzie jest jeszcze znanym i innych rzeczy. Zaagrzewam do dalszych sporów a może i nawet wzorem JKM jakiś pojedynek (choćby i ustawiony :) )
~1 30-09-2016 11:39
Co za mordki, jak z komiksu wycięte, a ta blond, to chyba z okładki Playboy się zerwała.
~HJj 30-09-2016 13:19
mówcie co chcecie, ale Starosta to apetyczna babeczka :p
~obserwator PG 30-09-2016 13:54
Nierozumiem dlaczego nie możecie odwołać tej kobiety która nigdy nie powinna pełnić żadnej funkcji nawet zlotousty Jurek opowiada ze należy od niej trzymać się jak najdalej. Po za tym niech radni wypowiedzą się na sesji a najlepiej przed kamerami czy popieraja ten zarząd na czele z ta panią. Wówczas albo się ośmiesza a tego nie chcą to zagłosują za odwolaniem
~sajmon 30-09-2016 14:31
O ile dobrze zrozumiałem pomiędzy wylewaniem pomyj między radnymi :) Miasto zmienia nazwy ulic tylko po to by mieć wpływy do kasy i nie zamierza nic refundować !!! To jest dopiero dojenie mieszkańców !!! Ale jak tam ma być dobrze jak radni zachowują się jak przy korycie !!!
~POLAKmały 30-09-2016 14:53
Same SB-ckie mordy. Brak uczciwości mają wypisany na twarzach. Warto zastanowić się czy komukolwiek z tej kliki pożyczyłbyś / pożyczyłabyś choćby 100PLN. Ja na pewno nie...
~ijl 30-09-2016 14:54
Zlikwidować starostwa utworzyć PGRy niech żyje klasa robotniczo-chłopska.
~ 30-09-2016 16:42
tyle wpisów ale nikt nie zauważył najważniejszej sprawy - zmienia nazwy ulic ale za wymiane dokumentów każą zaplacic mieszkańcom i firmom z tych ulic!!!!!! Nie dość że ludzie przymusowo mają wymienić te dokumenty to jeszcze zapłacić. Wspólczuję , choć podejrzewam ze to niezgodne z prawem - chyba w takiej sytuacji nie maja prawa obciążać kosztami. Jest tu jalis prawnik?
~sajmon 30-09-2016 17:23
Nie no ja przyczaiłem 16:42 :) A co do definicji Hucpa :) Określenie „hucpa” to słowo pochodzenia ż...owskiego, świadczące o skrajnej perfidii, cynizmie i dwulicowości. Rozmiary tej perfidii i dwulicowości najlepiej wytłumaczyć na przykładzie. Gdy widzisz mężczyznę stojącego z zakrwawionym nożem nad trupem, i wołającego o pomoc – odpowiadasz na krzyki o pomoc pytaniem: co się stało? Ten mężczyzna zaś powiada: zabiłeś człowieka i wciska ci nóż w rękę. Potem we wszystkich sądach, pod przysięgą, będzie twierdził, że to ty jesteś zabójcą.
~xxx 30-09-2016 18:48
kto tym nicponiom daje kawę, wodę itp. za nasze pieniądze. Zamówić żywiec-zdrój i rozgonić to towarzystwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~BHC 30-09-2016 20:06
Pani Starosta ma racje- to panowie jesteście damskimi szowinistami- czas skończyć ten cyrk który fundujecie społeczeństwu powiatu jeleniogórskiego-widać spotykać wolicie się w innych miejscach niż pokazywać mieszkańcom.Do obrażania kobiet pierwsi do uczciwej pracy na rzecz społeczności was nie ma-WSTYD
~xyz 30-09-2016 21:30
Gdyby przeciętny czlowiek pokazał takie zaangażowanie w pracę zespołową i w dążenie do osiągnięcia wspólnego, jak ci państwo opisani powyżej, to wyleciałby z hukiem na zbity pysk. A ci? Dalej będą pobierać opłaty za swoje własne nieróbstwo i cyrki.
~nie rozumiem 30-09-2016 22:37
Nie rozumiem komentarzy kilku buraków.Jesteście tacy mądrzy,to czemu nie zasiadacie w tej radzie?Bez dalszego komentarza,bo mi was żal cieniasy.Burki.
~wyborcy gminy jw 30-09-2016 23:40
Wkoncu p Kaminski sie odezwal!Pan Celt chyba nie widzi problemow gminy Janowice Wielkie!Panowie radni z Janowic Wielkich,przynosicie wielki wstyd dla nas mieszkancow!To my was tam wsadzilismy po to zeby cos nasza gmina miala z tegoa wy żebyście dostawali wynagrodzenie finansowe!Wyszlo na to ze wy macie nasza gmine w d.... i nic nie robicie w tym kierunku aby bylo lepiej!Nawet nie staracie sie o łatanie dziur na drodze do Radomierza.My mieszkancy bedziemy was mieli w d.... na nastepnych wyborach!!Z pozdrowieniami wasi wyborcy
~765 1-10-2016 0:30
Do "nie rozumiem" nie zasiadamy, bo ludzi którzy mają pod sufitem poukładane, takie bez mózgowce nie wpuszczą do swojego grona. Jak nie masz układów, to nie masz prawa wstępu.
~ 1-10-2016 9:48
Ale wkoło jest wesoło, człowiek w pracy małpa w zoo, ale jazz :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group