Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8161
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żółta kartka od Straży Miejskiej

Środa, 11 lutego 2015, 9:53
Aktualizacja: 9:55
Autor: Angela
Jelenia Góra: Żółta kartka od Straży Miejskiej
Fot. Archiwum
Od dzisiaj (11.02) kierowcy, którzy zaparkują auto na terenie Jeleniej Góry niezgodnie z przepisami dostaną od strażników miejskich żółtą kartkę. – To rodzaj ostrzeżenia, ale po nim każde kolejne złamanie przepisów będzie już karane mandatem – informuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Akcja "Żółta kartka" to wspólna inicjatywa Prezydenta Jeleniej Góry oraz jeleniogórskiej straży miejskiej.

- Ma ona na celu zdyscyplinowanie kierujących, niestosujących się do przepisów ruchu drogowego dotyczących parkowania. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy to utrudnienia nie tylko dla pieszych ale również dla innych kierowców. Szczególnie jest to odczuwalne w centrum miasta i w dużych osiedlach. Jak wynika z naszych doświadczeń, wielu zmotoryzowanych jest nieświadomych, że popełnia wykroczenie. Powód - roztargnienie, pośpiech, brak wiedzy o nowych przepisach dotyczących parkowania – wymienia Artur Wilimek.

Pomysł żółtych kartek sprawdził się już w Zamościu, Bochni, Olsztynie oraz w Poznaniu. Tam strażnicy wystawili ich już kilka tysięcy.

- Żółta kartka to rodzaj ostrzeżenia, które będzie rejestrowane w systemie informatycznym straży miejskiej, często łącznie ze zdjęciem - wyjaśnia Artur Wilimek. - Oznacza to, że za drugim razem kierowca otrzyma już czerwoną kartkę w postaci mandatu karnego. Przestrzegamy jednak przed stosowaniem zasady, że pierwszy raz nic mi nie grozi. Rażące łamanie przepisów będzie skutkowało od razu założeniem blokady na koło, odholowaniem pojazdu lub mandatem karnym – dodaje strażnik.

Dzisiaj strażnicy sprawdzą, jak kierowcy parkują w centrum miasta, a konkretnie na ulicy Bankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group