Czwartek, 1 maja
Imieniny: Filipa, Józefa
Czytających: 7306
Zalogowanych: 36
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Żołnierze wspierają ubogich

Poniedziałek, 9 grudnia 2024, 4:29
Autor: kpt. Marcin Pochodaj/16 DBOT
Dolny Śląsk: Żołnierze wspierają ubogich
Fot. 16 DBOT
Dolnośląscy Terytorialsi kolejny rok wspierają Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w akcji przygotowywania świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej (16 DBOT) przyłączyli się do przedsięwzięcia realizowanego przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej – Paczki Dobrych Relacji.

Wzorem lat poprzednich, do udziału zaproszone zostały także szkoły mundurowe, z którymi współpracuje Brygada oraz wolontariusze z całego Dolnego Śląska.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ do przygotowania było prawie 2000 paczek przeznaczonych dla potrzebujących. Praca wymagała dużego wysiłku i wielkiego zaangażowania, jednak świąteczna atmosfera okraszona dźwiękami kolęd udzielała się wszystkim więc praca szła szybko i sprawnie.

Uczą się wspierania

- Jest to bardzo szlachetna i potrzebna inicjatywa dlatego cieszę się, że moi żołnierze kolejny rok z chęcią przyłączają się do akcji – powiedział płk Edward Chyła, Dowódca 16 DBOT.

Ważny jest też udział uczniów ze szkół mundurowych objętych patronatem 16 DBOT. Dzięki uczestnictwu w takich inicjatywach już od początku swojej edukacji uczą się wsparcia dla potrzebujących społeczności.

Oprócz pomocy w przygotowaniu paczek zadaniem Dolnośląskich Terytorialsów jest też zabezpieczenie logistyczne przedsięwzięcia. Dzięki temu dary szybciej trafią do odbiorców, którzy wykorzystają je w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Kolejnym etapem akcji, w którym wezmą udział żołnierze 16 DBOT, będzie dystrybucja i wydawanie żywności potrzebującym w Wigilię.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
2
25%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zawsze masz gdzie zaparkować pod swoim blokiem czy domem?

Oddanych
głosów
302
Tak, nigdy nie mam z tym problemu
35%
Tak, choć czasami muszę dłużej szukać miejsca
15%
Nie, prawie nigdy nie ma wolnego miejsca w pobliżu, parkuję pół kilometra dalej
25%
Różnie, to zależy od pory dnia
25%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Opona – Jak genialny wynalazek zmienił świat
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Inne wydarzenia
Szalona walka z czasem "historyków"
 
Aktualności
Otwarcie Parku Rowerowego na osiedlu Czarne
 
Aktualności
Fontanna w Parku Norweskim jak nowa
 
Kultura
Maja Bogucka w jeleniogórskiej filharmonii
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group