Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zofia Czernow po kongresie samorządowym PO

Wtorek, 24 października 2017, 12:26
Aktualizacja: 12:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zofia Czernow po kongresie samorządowym PO
Fot. Przemek Kaczałko
W minioną sobotę w Łodzi odbył się Kongres Samorządowy Platformy Obywatelskiej, który ma być początkiem przygotowań do wyborów samorządowych zaplanowanych na jesień 2018 roku. Posłanka Zofia Czernow opowiedziała wczoraj (23.10) lokalnym dziennikarzom o założeniach programu.

Posłanka przekonuje, że propozycje PO zmienią wiele w życiu mieszkańców. Według polityków, którzy stracili władzę w kraju po 8 latach rządów, miasto będzie dysponowało znacznie większą kwotą do zarządzania dzięki temu, że podatek CIT i PIT w całości miałby trafiać do budżetu samorządu.

Niemal wszystkie propozycje PO dotyczące samorządów wymagają zmian w ustawach, zatem bez względu na wynik wyborów samorządowych, nie wejdą one w życie bez zgody Zjednoczonej Prawicy. - Oczywiście w tej kadencji nikt nie uchwali tych ustaw, bylibyśmy naiwni wierząc w to, ale będą one gotowe - stwierdziła Zofia Czernow, która przekonuje, że jej partia już nie będzie się skupiać na negowaniu działań Prawa i Sprawiedliwości, tylko skupi się na promowaniu swojego programu. Posłanka partii, której przedstawiciele przekonywali, że w budżecie państwa nie ma pieniędzy na program "Rodzina 500 Plus", zapewnia również, że po ewentualnym odzyskaniu władzy program wsparcia dla polskich rodzin będzie rozszerzony o 500 zł na każde dziecko - również pierwsze i "na razie" nie ma planów wprowadzenia progów dochodowych. - Posiadanie pierwszego dziecka bardziej wpływa na zwiększenie liczby narodzin. Nie chcemy zabierać Polakom tego, co zostało im dane - podkreśla Z. Czernow.

Istotną kwestią według polityków PO ma być decentralizacja władzy, dzięki której więcej kompetencji trafi do samorządów. Mowa m.in. o likwidacji Urzędu Wojewódzkiego i przekazaniu kompetencji wojewody - marszałkowi województwa. - Wyciągamy wnioski z tego, co nie do końca było racjonalne - zapewnia. Więcej pomysłów partii Grzegorza Schetyny opublikowanych jest na stronie partii.

Aby przekonać wyborców do siebie, działacze PO planują szereg spotkań w różnych regionach kraju, w tym w Jeleniej Górze. - Pierwsze konsultacje będą dotyczyły smogu, a kolejne programu senioralnego i dla młodych - informuje Z. Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group