Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5267
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zofia Czernow oddała stery Aniluxu

Poniedziałek, 26 lipca 2010, 14:45
Aktualizacja: Wtorek, 27 lipca 2010, 7:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zofia Czernow oddała stery Aniluxu
Fot. Angela
Była pani prezydent Jeleniej Góry nie jest już prezesem Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux. Po wygranym, ale unieważnionym kwietniowym konkursie, obecna jeleniogórska radna wycofała się ze startowania w drugim konkursie. Nowym prezesem został Jacek Dutkowski z Jawora.

Zofia Czernow, która funkcję prezesa Aniluxu sprawowała przez ostatnie sześć lat, nie chce mówić o szczegółach i przyczynach unieważnienia pierwszego konkursu na nowego prezesa spółki, który z pozytywnym wynikiem dla jeleniogórskiej radnej odbył się w kwietniu br.

– Prawda jest taka, że do pierwszego konkursu na nowego prezesa Aniluxu startowałam tylko z poczucia obowiązku, nie byłam przekonana, co do dalszego prowadzenia tej firmy. Kiedy niesłusznie unieważniono pierwszy konkurs, i nie rozpatrzono mojego zażalenia na tę decyzję, postanowiłam, że nie będę startować w kolejnym konkursie. Z Jeleniej Góry w drugim konkursie nikt nie startował, ale duże zainteresowanie wykazali kandydaci z całej Polski – mówi Zofia Czernow.

Dotychczasowa prezes za największy swój sukces sześcioletniej pracy w Aniluxie uznała utrzymanie firmy i jej produkcji na rynku w dobie największego kryzysu. – W całej Polsce takich zakładów jak Anilux zostało w sumie dwa, spółka jeleniogórska i firma z Łodzi. Pozostałe firmy zbankrutowały. Mnie udało się ją utrzymać i uważam, że jest to mój spory sukces – mówi była prezes Aniluxu.

Przez najbliższy miesiąc Zofia Czernow zamierza wykorzystać zaległy urlop i wypocząć. Po powrocie chce zająć się działalnością społeczną, którą, jak mówi, dotychczas zaniedbywała, a następnie zastanowi się co dalej.

Nowy prezes, Jacek Dutkowski (44 lata) mieszka obecnie w Jaworze. Od 20 lat pracował w wielu firmach: KGHM Polska Miedź, Legmat, Nowej Telefonii Dialog, w Polskich Spółkach Fińskiej Korporacji Fortum oraz u hiszpańskiego producenta sprzętu AGD Fagor.

– Ukończyłem studia o kierunku Systemy Zarządzania, ale zawodowo byłem przez lata specjalistą ds. zarządzania zmianami i restrukturyzacji firm. Jestem więc świadomy trudności zadania, jakie mnie czeka. Chcę przywrócić dumę tego zakładu – mówi nowy szef Aniluxu.

Obecnie jeleniogórska spółka Anilux zatrudniająca około 120 osób jest wystawiona do prywatyzacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group