Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8017
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znowu awaria wodociągu w centrum miasta

Piątek, 14 sierpnia 2015, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 15 sierpnia 2015, 7:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Znowu awaria wodociągu w centrum miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (14.08) wczesnym porankiem pękła sieć na Al. Wojska Polskiego – jest to sieć najgorsza z możliwych z lat 70. – informuje Zbigniew Rzońca. – Przy takich temperaturach to jest najgorszy moment, bo wbrew pozorom sieć rzadko pęka zimą, najczęściej pęka wiosną przy roztopach jak jest rozprężenie materiału oraz przy bardzo wysokich temperaturach – tłumaczy.

Do dzisiejszej awarii doszło na Al. Wojska Polskiego koło Teatru im. C. K. Norwida. Występują tu utrudnienia w ruchu, prace trwają na pasie w kierunku ul. Wolności. - Jest to strategiczne miejsce, wody nie ma od ulicy Armii Krajowej, Wojska Polskiego, części 1 Maja aż do Skłodowskiej-Curie. Są dwa beczkowozy i rozwożą wodę dla mieszkańców i instytucji, które się w tym ciągu znajdują – informuje rzecznik spółki „Wodnik”. - Sieć pękła w miejscu, gdzie kiedyś była robiona opaska. Wody nie będzie jeszcze do ok. godz. 12.00-13.00 – dodał Z. Rzońca.

Stara sieć na Al. Wojska Polskiego jest przewidziana do wymiany, ale jak mówi rzecznik spółki „Wodnik” należy skoordynować działania z innymi instytucjami pod patronatem Miasta. Wodnik ma przygotowaną inwestycję.

W mieście wystąpiło też kilka małych awarii, m.in. na ul. Noskowskiego i Pułaskiego, gdzie prace wykonuje druga ekipa „Wodnika”. Tam również wody zabraknie do ok. godz. 12.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1076
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group